Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » TGYÁS és GYED ügyben segítségr...

TGYÁS és GYED ügyben segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Mikor megszületik a 2. babám, a nagyobbik gyermekemmel még GYESen leszek (ő akkor lesz 2 éves 8 hónapos). Ha megint igénylem majd a TGYÁSt (jár majd egyáltalán?) meg a GYEDet, akkor azoknak mennyi lesz az összege? A kislányommal anno max. GYEDed kaptam.

Köszi előre is, aki válaszolni tud!


2011. jan. 30. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

szerintem most meg csak tgyást kapsz majd.Amelyik összege nagyobb, azt kapod, és persze logikusan azt is kéri az ember.

De ha most gyesen vagy, nem lenne pénzben több, ha táppénzre iratnád magad?

2011. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de igen, de a munkahelyem nem nagyon vevő rá.
2011. jan. 30. 13:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor születik?


Mert az is számít, főleg ha magas volt a bruttód. Ha megvan még a munkaviszonyod, akkor ugyanúgy jogosult vagy tgyásra, és gyedre mint az első babával, csak az összege változhat.

Ha az igénylést megelőző évben 6 hónapot meghaladóan gyesen voltál, akkor a minimálbér lesz a tgyás és gyed alap.

Ha 6 hónapot meghaladóan gyeden voltál, akkor meg a szerződés szerinti béred lesz az alap.


Pl:

1. a nagy 2010 szeptemberben töltötte a kettőt, a kicsi 2011 áprilisban születik - ekkor az irányadó időszak 2010, amikor 9 hónapot gyeden voltál - a szerződés szerinti béred az alap.

2. a nagy 2010 májusban töltötte a kettőt, a kicsi februárban születik - ekkor irányadó időszak szintén 2010, de már 7 hónapot voltál gyesen, így a tgyás gyed alap a minimálbér.

2011. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hm. idén aug végén születik. Gyesen meg dec. 24-től vagyok, tehát az igénylést megelőző évben 6nál kevesebb hónapot voltam gyeden. akkor a minimálbérrel számoljak? :(
2011. jan. 30. 13:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha augusztus végén születik, akkor a tgyás alapja a szerződés szerinti béred lesz, viszont a gyeddel lesz gond, hiszen a gyednél az irányadó időszak az igénylést megelőző év, amikor te sajna majd 8 hónapot leszel gyesen - így a gyed alapja minimálbér lesz:(

Mikorra vagy kiírva? Mert ha meg tudnád kezdeni a tgyást július 17-ig, akkor még idén igényelnéd a gyedet, így annak is 2010 lenne az alapja.


Vagy beszélj a munkáltatóddal, hogy ki akarod venni szülés előtt a szabikat, így a szabi alatt kapott jövedelem lesz az alapja a gyednek, ami azért nem mindegy.

2011. jan. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

jézusom, de bonyolult! :)

köszi a válaszokat, nagy segítség volt! :)

2011. jan. 30. 13:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Kedves profi 2. :)!Bocs, hogy belekérdezek, meg tudnád nekem mondani, hogy ezeket az infókat honnan gyűjtötted? Mi még csak tervezzük a második babát, napok óta bújom a netet, de egyre inkább nem vagyok képben. Felhívtam az oepet, ahol természetesen nem tudtak semmi érdemi infót mondani...

Köszi előre is és kérdező bocsi még egyszer!

2011. jan. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak a jogszabályokból:)

a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény, és a végrehajtásáról szóló 217/1997. (XII. 1.) Korm. rendelet.


Kicsit bajolós az értelmezése, de azért ki lehet belőle szedni minden információt. Az oep-ről meg inkább ne is ejtsünk szót:S

2011. jan. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Köszönöm szépen a segítséget!!!!
2011. jan. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!