Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valakinek jó ötlete...

Van valakinek jó ötlete altatással kapcsolatban? Segítségre lenne szükségem!

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hetes. Amióta hazajöttünk a kórházból iszonyú rosszul lehet elaltatni. Egyszerűen már nem tudom hogy mit találjak ki. Napközben se egyszerű, van akkor is hogy egy órát kell altatni, de az esték... Fél 8-kor fürdetés, utána cici. Aztán jönne az alvás. De nagyon nem megy. Még nem volt olyan nap, hogy 11 előtt elaludt volna. Éjfél körül dől ki. Hasfájósnak hasfájós, de 10től éjfélig már nem sír. Csak nem csukja be a szemeit, olyan mintha nem lenne fáradt, pedig biztos hogy az.

Amiket már kipróbáltunk:

- ringatás

- mellkason alvás

- nagyágyban elalvás simivel (utána átrakás) éjfél körül ez szokott bejönni

- hajszárító, porszívó

- kiságyában simi

Párszor sikerült már fél 10 fele elaltatnom, de akkor 10 kor felkelt és sírt éjfélig.

Valami ötlet? Már azon gondolkodtam hogy esetleg térjek e át a háromóránkénti etetésre, hogy rendszer legyen a pici életében? Mert most igény szerint szoptatok. Vagy mit kéne tennem? Köszönöm a válaszokat.


2011. jún. 27. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nekünk 6 hetesen az igény szerinti az volt hogy kb. 3 óra. beállt neki így. sztem ha rendesen eszik, akkor elég neki a 3 óra. persze 6 hetesen van ey felődési ugrás is. mennyit alszik nappal? nem lehet h tl sokat, és emiatt alszik el későn? ....

amúgy mi is sokat szenvedtünk az elején az elaltatással. ringatás, ének, volt h hangos rockzene kellett. aztán szépen ahogy kialakult a naiprend (én nem alakítgattam csak figyeltem h mikor lesz álmos, és kb. fél évesen és 2 hetesen jutott el oda, hogy napi két alvás elég volt (napi 2x1,5 óra, nagyjából ugyanakkor)), előtte sok rendszer nem volt a nappali alvásaiban. volt hogy 30 percet aludt egyben volt hogy 3 órát.....nem volt benne rendszer egyszerűen. ő még kelt enni is éjjel 3 óránként, de éjjel amúgy aludt, azzal nem volt gond.

bocs ha nem mentél sokra a válaszommal. nekem is úgy tűnt anno, az egész egy káosz, de aztán szépen kialakult.

2011. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mennyit vagytok levegőn???

Én mindkét gyerekkel nagyon sokat sétáltam, főleg az első évben! Majdnem minden kaja után. Igaz, fárasztó volt nekem, de annál jobb őnekik! Nagyon jókat aludtak!

Hidd el, a friss levegő csodákra képes.

Volt, hogy sétakor aludt, hazaértünk, evett, kis ébrenlét és beájult magától. A levegő nagyon el tudja nyomni őket. Később, meg ha már aktívan nézelődik séta közben, még a sok inger, látvány is lefárasztja.

Aztán arra is figyelni kell, hogy ne essen át a holtponton, mert akkor túlpörög és tényleg nehéz elaludnia.

Mi csak akkor nem sétáltunk, ha esett az eső, amúgy télen, nyáron, hóban, fagyban, napsütésben, szélben, mindig mentünk! Edzett, jóalvó emberkék lettek.

2011. jún. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

az a nagy igazság, hogy ha a baba nem fáradt, nem fog elaludni. és ha fáradt, el fog aludni.

ne görcsölj ennyire rá, szépen hozzátok előre a fektetést 10-10 percekkel, az utolsó alvást is a fürdés előtt, hogy mikor már szerinted aludnia kéne, éppen elég fáradt legyen.

ennyi idősen meg a legegyszerűbb és legkényelmesebb altatási módszer ha cicin hagyod addig míg elalszik. ha ringatod szerintem egy nagyon rossz szokást alakítasz ki nála és később vissza fog ütni mikor a 15 kilóját kell rázogatni

2011. jún. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az jön be, ha vissza rakjuk cicire ordítás után és rögtön alszik rajta. Vagy figyelem, ha ásít, dörzsöli a szemét akkor gyorsan ringatás, séta, ének. Van, hogy állunk vele az ablaknál ott néz ki és így egyszer csak elalszik.:)
2011. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk hiába fáradt napközben, nem alszik el, csak min. fél óra után, pedig vergődik, dörzsöli a szemét. Ha túlpörög, hiába álmos, nem tud elaludni.

Esetleg cumit kipróbálni, hogy azzal hátha könnyebben alszik el? Vagy van, aki hason szeret aludni, bár a mi lányunk nem.

De, ha cicin altatod el, nem szokja meg azt is? Nálunk sose aludt el cicin. Este már besötétítetek és nyugi van? Nekünk az szokott jó lenni, ha már elég sötét van, és nyugalom körülötte az evés, büföztetés után.

2011. jún. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk a hinta vált be, illetve a mei-tai (3 hónapos kortól lehet használni) viszonylag hamar elaludt mindkettőben. Nagyon szerette és mi is ;). Amikor elaludt, akkor beraktuk a kiságyába. Most már 7 hónapos a fiam, nem tudjuk használni a hintát, mert 9 kiló a kis drága :). Az esti elalvás pillanatok alatt megy (egy-két kivételtől eltekintve) Napközben...háát hajlamos túlpörgetni magát úgyhogy az nagy küzdések árán megy, vagy sétával babakocsiban.

2011. jún. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nálunk az volt a gond, hogy sokáig hagytam aludni nappal. büszke voltam rá, hogy milyen sokáig elalszik a drága, aztán éjjel dorbézolt:) ezután nappal keltettem 3 óránként enni, aztán egy idő után szépen beállt. mi kézben altattuk az elején, aztán egy idő után bekívánkozott a kiságyába, ott altattuk. finoman ütögettük a hátát és közbe sssss.... mondogattuk+cumi. nálunk is sokáig tartott amig elaludt, mert mindig kiesett a cumi, és rájöttünk, hogy hason szeret aludni, és ha hason volt, akkor a kiskezével ki tudtuk támasztani a cumit:) aztán 3 hónapos korában egy nagy ordítás után rájöttünk, hogy már nem szeret a hasán, hanem enné az öklét, nézegetne elalvás elött. sajnos már benne van a hiszti, hogy kézben aludna, (ha nyügös, akkor kézben nyugtattam elalvás előőt, és rászokott picit) most arról próbálom leszoktatni. lehet, hogy nálatok is az a gomd, hogy nem jó pózban altatjátok...
2011. jún. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget! A tegnapi nap még nehezebb volt, mint szokott lenni délelőtt 10 től éjfélig nem aludt egy percet sem. Fürdetésnél, etetésnél már félhomály és csend van de ez sem vált be. Sétálni minden nap kivisszük egy két órát. Altatási póz? Hát mindehogy próbálkozunk. Ha már mélyen alszik én hason rakom le, és akkor éjféltől reggel ötig hatig alszik. Akkor kaja van és talán még visszaalszik nyolcig. Mennyit kell aludni egy ilyen pici babának napközben? Mennyi az átlag? Nála olyan változó. Tegnap ugye nem sok volt, van amikor meg szinte alig van fent. De ígyse úgyse tudom éjfél előtt elaltani.
2011. jún. 28. 13:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Ennél mindenképpen többet kellene aludni egy 6 hetes babának. Persze nem egyformák, de tény, hogy ez kevés. Egyébként napközben látod rajta, hogy álmos? Nem tudod elkapni azt a pillanatot mikor még nem pörög túl?

Sajnos én elrontottam mert az enyém is hasfájós, de nagyon pedig már 4 hós lesz, de még mindig kézben alszik vagy cicin, de legalább így alszik.

Próbálj meg talán homeopátiás készítményt. Sedatif pc a neve vagy a chamomillt is megpróbálhatod az lehet a pocijára is jó, nem tudom mennyi idős kórtól adtó, de az én picimnek 15 hetes neki a hasfájására homeopátiás cseppeket adok azt mondták ezzel bajt nem okozok mellékhatást, hozzászokást eddig nem észleltek.

Orvos mit mond erre a kevés alvásra? Kérdezted már?

2011. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A dokit nem kérdeztem még erről, pénteken megyünk védőnőhöz esetleg megkérdezem tőle a homeopátiát (ő szereti alkalmazni). A tegnapi 13 óra nem alvás először fordult elő. Azért ennyire nem szokott durva lenni a dolog. Úgy tudtam elaltatni, hogy bebugyoláltam a kezét lábát és 40 percig ringattam. Közben többször elszenderedett egy percre aztán mindig hirtelen kinyitotta a szemét. Nem tudom miért csinálja...
2011. jún. 28. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!