Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok a babátoka...

Hogyan szoktattátok a babátokat önálló játékra?

Figyelt kérdés
A kisfiam most töltötte a 3 hónapot. Eddig se volt nagyon el egyedül, de most napok óta egyre rosszabb. Nincs felkapkodva a gyerek és nincs egész nap kézben sem, de egyre többet van ébren és abban az időben egyfolytában szórakoztatni kell. Ha már a wc-re kimegyek is üvölt. Persze kimegyek, mert nem fogom magammal vinni, de nem vagyok híve, annak, hogy hagyjam sírni. Nektek hogyan sikerült önállóságra szoktatni?
2011. nov. 30. 11:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem a fiúk amíg el nem kezdtek mászni, szinte egész napi műsort igényeltek. Aztán mászni kezdtek és le se szrtak. Amikor új játékot kaptak, együtt kezdtünk vele játszani, megtanulták, hogyan használják, mire jó. Később egyedül is elboldogultak vele. Azért írok múlt időbe, mert már nagyok és a társason kívül nem igényelnek a játékaikhoz.
2011. nov. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Olvastam egy gyermekpszichológus tanácsát:

Az anyuka csak azt tegye meg,azt engedje már a pici babának is,amit később is meg akar engedni neki. A babák úgy viselkednek,ahogyan szoktatják őket. Egy kis sírás még egyetlen babának sem ártott meg.

2011. nov. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

túl vagy a nehezén:) mostantól egyre inkább figyelni fog a világra, minden érdekes, megismerendő! Hogy tudjon önállóan? hagyni kell, csendes, tiszta helyen (hamarosan nagyobb hely kell, biztonágosan lezárt szobasarok, biztonságos, esztétikus tárgyak)

te csak figyeld, milyen érdekes, ahogy ismerkedik a tárgyakkal, forgatja, "megkóstolja", eldobja érte megy, dobozba berakja-kiveszi, újra forgatja...

Hihetelenül nagy munkát végez! ne zavarjuk!

tévedés, hogy őkelmét szórakoztatni kellene, hagyni kell.

2011. nov. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az utolsónak!

Ha otthagyom a babám, akkor sír, és nem csak úgy immel-ámmal. Én hagynám, ha szeretné, hidd el.

2011. nov. 30. 12:07
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a válaszokat. :-)
2011. nov. 30. 12:16
 6/15 anonim ***** válasza:

Pedig néha csodákra képes,ha hagyjuk egy kicsit sírni,megnyugodni-egyedül!


Én a hordozót is előszeretettel használom,a földre teszem,bele teszem a kicsit,fel szoktam kötni egy plüss figurát a fogójára,amit nézeget,ha rugdos,akkor a hordozó mozog,és akkor a plüss is himbálózik rajta,így szórakoztatja magát a kicsi :-) és így még lát is ha nem érek rá,esetleg mosogatok,főzök,közben beszélek hozzá. Egyszer főzés közben még pogóztam is neki,csak nagyokat mosolygott :-)


Üdv:3 gyermekes

2011. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát ma hagytam, kétszer is. A végén már lila volt a feje. Nem hiszem, hogy ez nálunk bejön, már mint a sírni hagyás.

Nekünk van pihenő székünk is. Én is kiviszem a konyhába, van felkötve csörgő is, de max 2 perc. Addig tetszik neki, aztán vége. Biztos bennem van a hiba, de még eddig nem jöttem rá a titok nyitjára :-(

2011. nov. 30. 21:22
 8/15 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, és mint a 6-os 3 gyerkőccel.

Na, igen, nem jöttél még rá a titok nyitjára. De most jön csak, amikor erre lehet,a következő félévben, eddig nagyon picike volt. Majd kísérletezel, hogy lehet kicsit egyedüli, csendes nyugodt környezetben lévő játékra venni. Hidd el, nagyon jó, nemcsak neked, neki is: később is elmélyültebben tud foglakozni a dolgokkal.. mi már látjuk, az iskolában is..

Az jó, ha úgy tudod elhelyezni, hogy amíg te tevékenykedsz, dolgozol, ő nyugiban játszhat, de többnyire a látómezejében vagy. Jó szokott lenni, ha már nagyobb, csúszik, mászkik, és vannak olyan rácsok, amivel le lehet pl.a kisszobát zárni, de átlát, és nyugodtan játszik. De ezt mindenki csak egyénileg tujda kialakítani, a körülményektől függően. Arra is legyen lehetősége, minden mozgásformát végig tudjon próbálgatni, fordulás,gurulás,kúszás, mászás, mert ez is fontos nagyon.

Türelem, meg lesz a megoldás, és gyönyörködve figyelheted, hogy fedezi fel a világot!:))

2011. nov. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Próbáltad már,hogy valamilyen zenét kapcsolsz Neki? Akkor hogy viselkedik?


Üdv:3gyerkőcös

2011. dec. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

..vagy inkább, dudolászol, énekelsz kis egyszerű dalokat -hogy figyel!- és egy idő után leteszed- látóterében maradva éneklve teszed a dolgaidat- hihetelenül figyel és a hangod megnyugtatja..:)))

-a másik3gyerköcös:))

2011. dec. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!