Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki leszoktatta a babáját a...

Aki leszoktatta a babáját a ringatásról. Hogyan és mennyi idős volt a baba?

Figyelt kérdés
10hónapos múlt a kislányom és szeretném leszoktatni.a ringatással való elalvásról.Tudom én rontottam el és kioktató válaszokat nem kérek.Most úgy aludt el hogy feküdt mellettem és belebújt a kezembe.Kicsit mozgattam a popsiját és elaludt.Ez nekem hihetetlen mert mindig kézben aludt el.Nem is sírt hogy így kell elaludnia ceak egy kicsit nyöszörgött.Pár napja már próbálkozom vele talán most majd jobban fog menni?Amúgy éjjel mellettem alszik nappal viszont a kiságyban.Ez már régóta így van.Előre is köszönöm a válaszokat.Csak most nemtudom hogyan tovább.
2011. nov. 30. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Tök jó első lépésnek! Mostantól próbáld mindig így elaltatni, de ha kicsit fáradtabb, vagy nyűgösebb pl. a foga miatt, akkor ne erőltesd, egyszer-egyszer szerintem belefér még a ringatás;)

Egyébként az én fiam nagyjából 9 hónapos lehetett, amikor maga döntött úgy, hogy elég a ringatásból, rámutatott az ágyra, letettem, és azóta úgy alszik el, hogy mellette vagyok. Most már elég ha csak valahol a "közelben" vagyok, de még igényli a jelenlétemet. De örülök neki, hogy biztonságban érzi magát mellettem. Ez nekem nagyon jó érzés, és fontos is:)

2011. nov. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jó! Kb. én is így csináltam csak ő akkor 8 hós volt.

Most a napokban mindig fektetsd le, ha picikét hiszti, nyafi és felemeli a fejét, ne vedd fel! Rakd vissza a kis fejét és suttogva mondj vmit. De ezentúl mindig azt! Pl. Csicsi baba! Aztán szokj át hogy finoman, ütemesen a tenyereddel a kis popit """csapkodod""" ütemesen. Altatásról altatásra ez egyre kevesebbszer és csak ha szükséges akkor tedd, lassan hagyjátok el. Mindig amikor megnyugszik, vedd el a kezed. Így nem fog benne ez állandósulni hogy most ezt kapja MINDIG mert akkor a pacskolás lesz az állandó "rossz" szokás.

Én így tettem! Előtte fél évig a karomban aludt el. Ma már el se aludna ott mert játszunk úgy és azt várja már, hinta palinta stb. Néha ha nyügibb a foga miatt akkor meg mellé bújok vagy ráteszem a kezem hogy érezzen és meg is nyugszik. Hú, remélem érthetően fogalmaztam.

Ügyes vagy te is!

2011. dec. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha minket nézünk, akkor mondhatnám azt is ráértek még, de teljesen megértelek, hogy le akarod szoktatni a ringatásról. :)

Az én fiam 17 hónapos volt, mikor viszonylag könnyen, egyik estéről a másikra sikerült elhagyni a ringatást! Akkorra már majd szét ment a derekam mire elaludt, és hamarabb is próbálkoztam, de mindig keserves sírás lett a vége, nekem meg nem volt szívem ott hagyni az ágyában, hogy majd csak álomba sírja magát.

De 17 hónapos korában tényleg egyik napról a másikra sikerült elhagyni a ringatva altatást!

Mondjuk azt hiába mesélem, hogy mit csináltam, mert ő nem mellettünk alszik, szóval nem együtt aludtunk el, hanem megszeretgettem, megsimogattam, és elmondtam neki, hogy alvás jön, és beletettem a kiságyába. Ha csak beszélget, vagy nyöszörög, akkor nem megyek oda hozzá, de ha elkezd komolyan sírni, akkor mindig kiveszem, megsimogatom, és ha megnyugodott, visszateszem.

2011. dec. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!