Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjam meg egy 9...

Hogyan oldjam meg egy 9 hónapos babával az esküvőmet?

Figyelt kérdés

Jövőév április végén mondjuk ki a boldogító igent. Akkor a lányunk 9 hónapos lesz. Mivel vidéki nagyvárosban tartjuk, így az út a lakóteleptől (ahol lakunk) a lakodalom helyszínéig max. 20 perc.

Összesen 60-an leszünk és délután 4-kor kezdődik majd a polgári szertartás (csak ez lesz) és 6-tól a vacsora a mellette lévő utcában található hotel-étteremben.

A hotel vezetőjétől ajándékban kapunk majd egy szobát, aminek nagyon örülünk, de akkor se tudom, hogy oldjam/oldjuk meg az esküvőt.

Nyilván mivel úgy terveztük a párom és én is, hogy ez lesz életünk első és remélhetőleg utolsó esküvője, így adódik ebből ... szeretnénk tisztességesen megünnepelni (itt most nem pl. alkoholról beszélek!).

Jelenleg 5 hónapos lesz a lányunk napirendünk szinte percre pontos. Éjszakát átaludja.

Násznépben keresztanyám az, aki idősebb és szerintem elvállalná, hogy este (9fele?!) miután elaltattuk a manót vigyázz rá. Ezzel talán gond nem lenne..

Az viszont nem tudom, hogy abban a nagy felfordulásban, izgalomban, hogy oldjam meg a dolgokat?! pl. vacsora, táncolás, ilyesmik..

Egyáltalán nem szopizik, tápszeres és már 1 hónapja hozzátáplálom.

Az esküvőn más babások is lesznek.


Ki hogy csinálta a szervezést/lagzit egy babával?


2011. dec. 1. 02:17
 1/7 anonim ***** válasza:

A babád addig még sokat fog változni, ha szerencséd van, nem lesz szeparációs szorongása épp akkor. A napirendje is addig még tízszer felborulhat. Hogy akarod majd esküvői ruhában elaltatni őt este??

Ezekkel csak azt akarom mondani, hogy legyen valaki, akit jól ismer és szeret a babád, és aznap este legyen vele. Ne te altasd már el aznap, ha nem muszáj, nem is lesz rá agyad, és tuti nem 5 perc alatt fog elaludni aznap, hanem fél óra alatt (murphy törvény).

Akár egy bébiszittert is fogadhatnál aznapra (meg persze előtte párszor, hogy ismerje őt a babád).

2011. dec. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha kettő lenne aki vigyáz rá,abbol az egyik lehetne nagymama,vagy a tesod,vagy valaki,és előtte gyakoroljátok hogy ő is altassa néha,szokja a baba hogy nem csak te vagy aki altathatja. Igy hárman már könnyen tudjátok váltani egymást,az nélkül hogy huzamossabb időre ott kelljen hagynod az esküvőt.
2011. dec. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen idős a lányom és nálunk is jövőre lesz a lagzi. Csak nekünk augusztusban és addigra 13 hónapos lesz. Szerencsére mi is kapunk szobát ajándékba, így lesz hol aludnia. Azt, hogy ki fog rá vigyázni, még nem terveztem el, mert addig még tényleg sok minden változik. Viszont egy babára nagyon sokan szívesen vigyáznak. Nem csak amíg alszik, hanem a szertartás és a tánc alatt is. Az én lányom jelenleg 9kor fekszik le aludni, de lehet, hogy addigra korábban fog, vagy később... Az is lehet, hogy aznap bírni fogja a gyűrődést és sokáig "bulizik" majd. Na meg abban reménykedem, hogy addigra megtanul járni, és így sokkal jobban ellesz. Na meg nem törli fel a szép ruhájával az egész éttermet :)
2011. dec. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lenne, aki vigyázna rá, de őt nem ismeri és addig esélytelen, hogy összeszokjanak. Ez a személy egyébként rokon - keresztanyám - és 70 éves.

Viszont gondoltam én a mi szüleinkre, mert őket nyilván jobban ismeri, de gondolom ők is ünnepelnének legalább éjfélig, hajnal 1ig. A lányom pedig nem hinném, hogy addig bírná, még ha akkor 9 hónapos is lesz.

Testvérek kizárva: 1) Sógornőm most sem képes vigyázni rá, mivel nem bírja, ha egy gyermek sír. Nem tud vele mit kezdeni. Mivel egy gyermek sír, még akkor is ha alapvetően nem sírós típus, így ez kivitelezhetetlen.

2) Nővéremnek akkora már 4,5 éves lesz a fia, aki eléggé eleven. Tehát neki is lesz kire figyelnie.


Meg természetesen .. hogy is mondjam! Lényegében szeretnénk ünnepelni. Én mivel a baba hamarabb jött - aminek rettentően örülünk -, mint az esküvőnkre a pénz, időpont, stb.. így ha szégyen, ha nem.. szeretnénk jól érezni magunkat és ünnepelni. Nem pedig állandóan foglalkozni a "nagy napon", hogy a lányunkkal mi van.

2011. dec. 1. 12:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,hogy ezt mondom,de ha már előbb lett a baba,mint a házasság,akkor ez van,bele kell törődni,sőt mi több tiszteletben tartani ezt,és kicsit szerényebb,babás esküvőt kell szervezni.Hiszen lényegében itt már nem csak ti ketten házasodtok össze,hanem hárman,ő is szerves része az egész ünnepségnek,és fura,hogy azon gondolkodsz,hogy hogyan és kinek tudnád őt lepasszolni,hogy te és a vendégek kellően mulathassatok.
2011. dec. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,tényleg nem akartalak megbántani,amit előzőleg írtam,csak véletlenül küldtem el,mert miközben írtam,végiggondoltam a helyzetedet,és beláttam,hogy igazad van.Még egyszer elnézést kérek.

Szóval,ami eszembe jutott,az az,hogy napközben,amíg nem alszik(gondolom napközben még 2 szer fog aludni),addig úgyis ott van veletek,és úgyis kézről kézre fog járni,tehát segítséged lesz.Az altatásnál pedig szerintem kibírnád azt a fél órácskát,amíg távol vagy a násznéptől,és én addigra beszereznék egy kifejezetten érzékeny bébiőrt,ill. vinném magammal a légzésfigyelőt,így nem kellene senkinek sem ott strázsálni egész éjszaka a baba mellett,hanem hagyatkozhatál a technika ördögére.Persze azért időnként ránéznél a babára.Lényegében ez működik odahaza is azoknál,akik külön szobában altatják a gyereket.És szerintem nem gáz,ha menyasszonyi ruhában altatod a babát(ringatni kell őt?),sőt titkon a fotós készíthetne rólatok egy meghitt felvételt..:)

2011. dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem haragszom, első véleményedet is elfogadtam volna. Hiszen emberek vagyunk, különböző képen fogjuk fel, gondoljuk a dolgokat, helyzeteket!

Nem kell ringatni, hasra kell rakni, betenni a cumit és simogatni kb. 3-5 percig a hátát, majd elalszik.

Nekem nem esne nehezemre az, hogy esküvői ruhába altassam el a lányunkat és szerintem a páromnak sem, ha öltönyben kéne. Sőt! én még simán megfürdetem benne. Hiszen ha már - esetleg - 150ezerért kölcsönzök egy ruhát, akkor legyen már benne az, hogy esetleg vizes lesz .. ennél szerintem rosszabb dolgok szoktak előfordulni egy esküvői ruhával :)))

Tehát nekem ez a része nem esik nehezére, csak az, hogy hogyan oldjuk meg azt, hogy ellegyen mással is. Tehát, hogy 'felhőtlenül' tudjuk élvezni a lagzinkat és a mulatságot. Egy rokont se szeretnék kivenni az ünneplésből, hiszen lényegében azért jönnek, nem pedig pesztronkálni...

A dadus ötlet se lenne elvetendő, főleg, hogy az esküvő előtt 2-3 héttel már összeszoktatnám őt a lányunkkal. Csak na ... azért én vadidegenbe nem bízom meg 100%-an :(((

2011. dec. 1. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!