Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak A BABANAK FOGZASRA?...

Renata julia kérdése:

Mit adjak A BABANAK FOGZASRA? Mert nagyon nyugos es mar kint van a hegye de sajna nagyon rosszul alszik! A dentinoxot es a homeopatias szereket kerlek ne ajaljatok mert nem hasznal! Koszonom a valaszokat elore is!

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmit! Ha fáj neki, és azt látod, hogy szenved, akkor adhatsz 2ml nurofen szirupot ez fájdalomcsillapító. Bár ha a hegye kint van akkor áttörte az ínyét és már nem az fáj neki.
2011. dec. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!A nurofenre rá van írva az adag, asszem 3,5 ml.

De az ínyére is kenhetsz belőle, próbáld először ezt.

Én nem szoktam neki adni, csak végső esetben és nekünk bejött.

2011. dec. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!az a helyzet hogy ma hajnali 3 ota fent van es nyugolodik!erzodik a kisfogacskanak a hegye!ez mar azt jelenti hogy attorte az inyet?
2011. dec. 1. 10:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, de azért az "áttörte, és nem fáj" dologgal óvatos lennék, szerintem még egy baba sem mondta, hogy most már minden oké, anya. :) Viccet félretéve, a hegye jött át az ínyen, a fog eleje sem teljesen sík, ezért még lehet, hogy töri az ínyét. Nurofen tényleg segíthet, de valójában türelem, rengeteg türelem! Én lesz@rtam, hogy 8 és fél kiló, ringattam napokig, amíg fájdalmasan sírt (pedig már a hegye kint volt). Minden nap könnyebb lett.


Azt se feledd, hogy sokszor párban jönnek, vagy akár hármasával és ritkább esetben négyesével, lehet, hogy rossz helyen kened az ínyét a dentinox-szal, mert már másik fogacskát érez. Nekünk a 2-3. fogacskánál volt úgy, hogy nem értettem, miért nem hat a dentinox, amikor az lidokain, lezsibbad az íny, el kéne aludnia. Na ja, csak nem sorrendben fogzott, én meg nem láttam az ínyén.

2011. dec. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy mindig párban jöttek nekünk, de valahogy a második 4-7 nappal később sokkal jobban megviselte. Szerintem már elege volt az egészből, hogy mióta fáj, végre kibújt, és már megint, még mindig fáj, és csak fáj.
2011. dec. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is nagyon szenved a kislányom, ha jön a foga. Én vettem dologél-t patikában, ezt kenem neki kb. szinte óránkét, csak természetes alapanyag van benne, így bármennyiszer lehet. A lényeg, hogy nagyon sokszor kend be, mert kell idő míg hat. Ha gondolod kipróbálhatod a gengigélt is, kicsit drágább, de az is használhat. Ilyenkor az ember mindent kipróbál, hogy segítsen a gyerekén.Dentinox- igaza lehet az egyik előző válaszolónak. Lehet, hogy nem ott kened ahol jönni fog, mert a lidokainnak legalább egy kicsit azért könnyíteni kéne. Amikor végképp szenvedett, akkor Nurofen szirupot adtam. Remélem tudtam segíteni.
2011. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Panadolt adok a lányomnak, de csak fél adagokat. Elméletileg 4,5-5 ml-t kéne, de én 2,5 ml-t szoktam. Így azért csillapítja, amennyire kell. Mondjuk általában én csak alvások előtt adom, ebéd után és vacsi után. De éjszaka egyszer kell neki adni, mert nem tart ki reggelig.
2011. dec. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is kentem a rá dentinoxot, de nem használt semmit. Nem akart enni, mert ha a cumi odaért ordított. Majd mondta a gyerekorvos, hogy van olyan amit a gyógyszertárba állítanak elő receptre, az volt a mi megmentőnk.
2011. dec. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!