Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet az, hogy egy...

Hogy lehet az, hogy egy fontos kérdésben az orvosok eltérő válaszokat adnak?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy kisfiam lesz.Itt több kérdést tettek fel már más anyukák:Húzogatni kell a a fütyit, le ne tapadjon vagy hagyjuk?És fele válaszolónak azt mondta a doki, hogy igen különben nagyon letapad, csak finoman, másik felének, hogy isten ments, különben kárt tehet benne!Egy közeli ismerősöm kisfiának a háziorvosa azt mondta, nem szabad hozzányúlni, erre mikor az ügyeletre kellett menniük egy problémával, ott meg lebaszta a doki szó szerint, hogy kellett volna, miért nem csinálták...Kérdem én:az orvosok ezt 2 féle könyvből tanulták, hogy ennyire eltérő a vélemény?Pedig ez egy nagyon fontos kérdés, és mégis....
2011. nov. 28. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Kíváncsi leszek, nekünk a "ne húzogassuk" verziót mondták. Pontosabban ne húzogassuk x hónapos koráig. Nem emlékszem már, hogy milyen kort mondott a doki
2011. nov. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik fiamnál azt mondta a háziorvosunk, hogy 3 éves koráig ne nyúljunk hozzá.Aztán éppen 3 évesen nagyon csúnyán begyulladt a kukija, ügyeleten kötöttünk ki, ahol teljesen hátrahúzták neki, nagyon ordított, de azóta nincs gondunk vele.

A kicsinek születésétől kezdve próbálom hátrahúzni finoman a bőrt, de már egy éves elmúlt és nem enged neki semmit, hiába próbálom minden fürdésnél, hogy hátha megússzuk a dokit.Úgyhogy 3 évesen majd vihetem őt is , hogy lefejtsék a makkról a bőrt, mert semmi javulás nincs.

Anyósom pl. azt mondta, hogy régebben ezzel nem foglalkoztak, természetesnek vették, hogy a kisfiúknak nem hátrahúzható, állítólag a fiának is csak a nemi érés kezdetekor oldódott a letapadás.

Persze a valódi fitymaszűkületnél azért jó odafigyelni, mert később komolyabb problémákat is okozhat.

2011. nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg érthetetlen. Mondjuk én a két nagyobbnál húzogattam, mindkettőnek fitymagyulladás lett a vége, és abból fitymaszűkület. A picinél már nem merek hozzányúlni, mert az urológus ezt tanácsolta, szerinte a nagyoknál pont a húzogatás okozta a gondot.

Mondjuk nálunk a sima gyerekorvos mondta a húzogatást, az urológus meg azt, hogy nem kell, így inkább rá hallgatok, végülis ez a szakterülete, meg hát a tapasztalataim is rosszak.

Sajnos más kérdésekben is megvan ez a kettősség, így már ott tartok, ha valami nem tetszik, rögtön szakorvoshoz megyek a gyerekekkel.

2011. nov. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még rengeteg dologgal fogsz találkozni, amiben nem értenek egyet. Hozzátáplálás, súlygyarapodás, mozgásfejlődés, fogmosás, milliónyi dolog. Csak egy saját példa, mindenhol azt olvasom, hogy szigorú tejmentes diétával kinőhető a tejallergia. Az én dokim szerint meg kéthavonta próbáljam meg a sima tápszert. Akkor mégsem olyan szigorú 1 éves korig az a diéta?!

Hogy hogyan igazodj ki rajtuk? Jó kérdés. Én az ösztöneimre hallgatok általában. Meg a dokinkra. A kukit finoman húzogatom, 9 hós lesz, már kicsit feljebb jött. Én azt mondom, mindenki a saját gyerekorvosára hallgasson (ezért kell olyat választani, akiben megbízol).

2011. nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én pont beszéltem erről a műlt héten a védőnővel:

3 doki 3 féle képpen:

-a helyi doki fél évesen hátrarántja, azt mondja ez olyan régi szokás, 40 évvel ezelőtt csinálták így,

-(a mi dokink, nem a helyi gyerekorvoshoz járunk) 2 éves koráig nem csinál semmit, ne is húzogassuk, akkor húzza ő hátra.

-a 3. doki, ahol eddig a védőnő dolgozott, ott 1 éves korül felír egy krémet, amivel kenegetni kell, és valamit javul magától, majd 1,5 évesen húzatja hátra..


Ahány ház, annyi szokás.

És ilyen a nagykönyvben tuti nincs, hogy mikor kell..

2011. dec. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mindennel így lesz. a szoptatással , a hozzátáplálással, mindennel. és ha anyukákat megkérdezel mindenki mást mond, mindenkinek más válik be. ugyanígy az altatásban, gyereknevelésben.
2011. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekunk a félutas megoldást javasolta a doktornonk: ADDIG ne huzogassuk, AMÍG szobatiszta nem lesz :)
2011. dec. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És még 1000 dologban nem értenek egyet az orvosok. Ez így volt a terhességgel is, meg a szüléssel, és így lesz majd a pedagógusokkal is. Legyen egy verziód, és hallgass meg mindenkit. Aztán valami csak beválik...mást nem tehetsz.
2011. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!