Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éreztél már olyat hogy eleged...

Éreztél már olyat hogy eleged van a gyerekedből, ha visszacsinálhatnád inkább nem is szülnél?

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 13:59
1 2 3
 11/26 xStefix ***** válasza:
100%

Igen, néha, hogy elegem van, de mindig csak hirtelen felindulásban. Főleg olyankor, amikor tehetetlen voltam egy probléma közepette.

Olyanra emlékeim szerint sose gondoltam, hogy ha visszafordíthatnám, nem szülnék. Egyrészt mindig is akartam, másrészt szerintem minden úgy jó végülis, ahogyan van.

2011. dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Én most se értem.

Nem, nem éreztem ilyet, ez meglepő?

Szokták rám mondani, hogy türelmes vagyok, lehet, hogy ezért. Jól bírom a strapát :)

2011. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Olyan nem volt, hogy megbántam, hogy szültem.De olyan viszont volt már, hogy annyira kiakasztottak az egyik a hisztivel, a másik a sírással, hogy összepakoltam őket (az egyik 3 éves, a másik 3 hónapos) és leadtam őket a nagyszülőknél és elmentem sétálni egyet, kiszellőztettem a fejem, lenyugodtam és mentem értük. Olyan is volt, hogy kimenekültem 5 percre az erkélyre az üvöltés elől. A hidegben egy pillanat alatt lenyugodtam, erőt gyűjtöttem ők meg megunták a visítást, és minden folytatódhatott tovább :) Az nem baj, ha néha kiakadsz, bárkivel előfordulhat. Ilyenkor passzold le kicsit apának, vagy a nagyszülőknek, bárkinek, akinél jó helyen lesz 1-1 órára és kapcsolj ki kicsit gyerek nélkül.
2011. dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

én sem értem még igazán, így átfogalmazva sem. De olyanra is volt már példa, hogy (23 hónap lesz a gyermekeim között) ha újragondolnám, még vártam volna a 2. babával. Persze nem lehetett volna, mert most volt időszerű, inkább akkor bukik ki belőlem ez a mondat, mikor este, hullafáradtan beesek az ágyba és arra gondolok, hogy ha meglenne már a kislányom is, lehet, hogy 10 perc múlva már fel is kelne és akkor lőnének a pihenésemnek.

A caps lockos voltam

1 gyerekes, 36 hetes km

2011. dec. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Én nekem 6 hónapos koráig volt hasfájós, majd rájött a fogzás. Egész nap csak sírt, semmi nem volt jó neki, akkor gondoltam ilyeneket. Megbántam, hogy megszültem, pedig nagyon akartam. Sőt olyan is volt, hogy azt mondtam, hogy biztos valami rosszat csináltam, hogy ezt érdemlem. Meg volt, hogy be akartam adni valahova. Nagyon nehéz időszak volt. És több gyereket nem is akarok.
2011. dec. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Az első gyerek 6 hónapos koráig kizárólag ordított, nem aludt, semmi nem volt jó neki valamiért, biztos baja volt a világgal, nem tudom, de nem fájta hasa, egyszerűen sírós baba volt, de kitett 3 újszülöttet . Hát ha így nem is fordult meg a fejemben, hogy nem akarom, vagy visszacsinálnám, de bizony nem egyszer sírva vártam haza a férjemet és elegem volt az egész világból. És világgá mentem volna gyerek nélkül.

Most már ketten vannak, a nagy 3,5 éves a kicsi 10 hónapos, néha nagyon ki tudnak akasztani, meg néha visszasírom a gyerek nélküli időszakot, mikor mentünk mikor akartunk, nem kellett megvárni míg valamelyik megéhezik, valamelyik álmos lesz, vagy egyéb nyűgje lesz, de ez kb addig tart míg el nem indulok és mindig rájövök, hogy így kerek a világ. :))


Kitartás. Én értelek, gondolom nagyon kiakadtál és hirtelen felindulásból írtad amit és holnapra már nem is fogsz rá emlékezni! :))

2011. dec. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Hát, igen ...

Ma hajnalban például, amikor majd meghaltam a fáradtságtól, Ő meg csak orditott, mint egy őrült. Szégyellem is magam, hiszen ha valaki, akkor én voltam az, aki éveken át semmi mást nem akart, csak gyereket.

De az is eszembe szokott jutni, hogy milyen jó volt, amikor gondoltunk egyet és elszaladtunk bevásárolni este 8-kor, vagy amikor csak henyéltünk az ágyban egész nap.

Nosztalgiázni szoktam, szomorkodni, hogy olyan már soha nem lesz, de azért a Fiam nélkül már nem tudom elképzelni az életet.

2011. dec. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónap non-stop ordítással telt. Nagyon kivoltam és arra gondoltam, hogy mégsem állok készen az anyaságra, tegyük vissza pár hónapra, vagy amíg meg nem tanul beszélni :) Azóta már sokkal könnyebb lett minden és sokkal nyugodtabb vagyok. Igaz, még most is vannak nehéz napok, de legalább nem mindegyik az.
2011. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Én is hulla vagyok. Néha vannak fura gondolataim, amikor ordít. Van egy nagyom (5éves) és egy picim (7 hetes) és tegnap többször elszédültem a fáradtságtól néha már beszélni sem tudok, dadogok. Na, ilyenkor gondolok arra, hogy: Kellett ez nekem? Amúgy meg imádom őket és lelkiismeret furdalásom van, hogy olykor miket gondolok.

Ez elég fura...

2011. dec. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az én kislányom már lassan 2éves lesz,de eszembe szokott jutni mikor csecsemő volt. Szégyellem,de soha többé,számomra borzalmas volt az a korszak!


Pedig nálam jobban senki nem akart gyereket,minden álmom ez volt,és elég későn is szültem.


Az állandó sírás reggeltől estig,csak akkor volt neki jó ha ölbe vettem. Nagyon sokszor volt hogy egész nap enni sem tudtam,csak akkor mikor a párom este hazajött. Éjjel 1000xfelkelt,sem nappal sem éjjel nem aludtam.

Már a kórházban is mondták a csecsemősök hogy az én lányom egész este csak ordít,pedig nem volt semmi baja. Makk egészséges,és mai napig az! 6hónaposan és 1évesen kórházba kellett mennünk megfigyelésre,hogy mitől ilyen ez a gyerek. Ott sem találtak semmit! Ilyen a természete,majd változik ennyi a diagnózis.


Segítségem soha nem volt semmi és senki. Most már valamivel könnyebb,bár a hisztijei elég kemények,de több gyereket nem akarok!

Ha még egyszer át kellene élnem,a csecsemőkort megbolondulnék!

2011. dec. 1. 16:17
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!