Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell aggódnom? Honnan...

Mikor kell aggódnom? Honnan tudhatom, hogy babám csak kicsit ˝lusta˝ vagy valami gond van a fejlődésével?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minden baba más és más, ezért sem úgy tettem fel a kérdést, hogy mit kell tudnia az x hónapos babámnak. De van olyan olda vagy könyv ami leírja, hogy mik az árulkodó jelek. A védőnő és a gyerekorvos nem partner ebben.
2011. dec. 1. 15:23
 1/7 anonim válasza:
2011. dec. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ez csak szoptatás, nem mozgásfejlődés.
2011. dec. 1. 15:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Ebben segíteni csak úgy tudunk, ha konkrét dolgot írsz. Mennyi idős a baba, és mitől tartasz? vagy pedig a neten keress olyan oldalakat, amik a babák fejlődését írják le hónapró-hónapra (vagy hétről-hétre).
2011. dec. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


nekem az itteni összefoglalók, szinte bármelyik témában, mindig sokat segítettek

2011. dec. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

15:47 vagyok megint, csak egy megjegyzés, de a személyes példám talán rávilágít, hogy a szakemberek is tévednek néha:


Most végigolvastam az "átlagos" adatokat. A 11 hónapos igaz, az épphogy 8. hónapot töltő babámra. A gyerekorvos szerint pedig le van maradva. Tornára nem küldte, de már majdhogynem... Szerintetek normális némelyik doki, hogy feleslegesen hozza a frászt az anyukákra?!


Azért írtam le, hátha nálatok is ez van

2011. dec. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tegnap mondta a védőnőm:

olyan diagnózis nem létezik, hogy "lusta baba".

Ami elvárható egy adott korban (pl. féléves koráig tudnia kell fordulnia hasról hátra és fordítva is), azt tudnia kell.

Amellett hogy minden baba más, azért legkésőbb eddig ezt már minden egészséges baba tudja. Ha nem, akkor vmi gond van. NEm biztos, hogy nagy gond, lehet csak pici segítség kell, de a mozgásfejlődésben is minden mindennel összefügg.

összefügg a figyelemmel, hallással, látással is egy adott képesség megléte.


Ezek voltak a védőnőm szavai.

Az én véleményem pedig az, ha a legkisebb gyanúja is felmerül, hogy vinni kell gyógytornára a picit, inkább vidd el. Ártani nem árt, csak jót teszel vele. És megelőzni mindent könnyebb, ezt tudjuk...

2011. dec. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én is úgy gondolom, hogy lusta baba nincs. ez csak a szülők megnyugtatására találták ki pedig nagyon nem jó elcsitítani az anyai megérzést!

ha úgy érzed van okod aggódni akkor igenis menj utána mert ha valami van most derüljön ki, ne 5-6 éves korában!


egyébként úgy vagyok vele, ha közelít a nagy könyv szerinti határidő akkor ösztönözni kell rá, ha túlmentünk akkor menni kell az orvoshoz, nézze meg. mennyi olyan van, hogy picit lazább vagy éppen feszesebb a baba izma, pár hét alatt orvosolható és mégis van akinél csak 8-9 hónaposan derül ki mert hát gondolták lusta csak.

sóval érted mit akarok írni, ugye? :)

2011. dec. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!