Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálás elején melyik...

A hozzátáplálás elején melyik az a gyümölcs/zöldség, ami nem fogja a baba hasát, hanem épp ellenkezőleg?

Figyelt kérdés

Még eléggé az elején vagyunk, hat hónapos a fiam. Eddig almát, őszibarackot, banánt, krumplit, édesburgonyát és sárgarépát kapott, valamint tejpépet eszik, egyébként tápszeres baba.

Most vezetném be a céklát, spenótot, mangót.

A gond az, hogy ezek közül csak az őszibarackról és a mangóról tudom, hogy segítheti a könnyebb termelést, az összes többi fogja a fiam hasát, úgy veszem észre. Legalábbis amióta hozzátáplálás van, azóta rengeteget erőlködik, de nehezen kakál és elég kemény is, amíg csak tápszeres volt, addig soha sem volt ezzel gond, naponta két széklete volt.

Folyadékot iszik, napi 3-4 cukrozatlan teát.

Valami ötlet?


2009. máj. 14. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szilva. Én fagyasztottan vettem, 4-5 db fél szemet főztem meg (héját lehúztam utána), mert az én babámnak is szorulása volt a krumplitól. Másnap már megvolt az eredmény.


A mangót hogy csinálnád? Én vettem egyszer magamnak, de olyan volt, mintha fenyőfát rágcsálnék, kemény is volt meg borzalmas íze. :( Valószínűleg nyers volt, de nem tudom milyen a jó mangó...

2009. máj. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Hogy a szilva miért nem jutott eszembe? Pedig visszagondolva terhesen házi szilvalekvárt nyalogattam, ha nehéz helyzetben voltam és általában segített...

Szilvából egyébként melyik fajtát kaphatja a baba? Mindegy?

Mangó: hát igen, elég nehéz éppen jó mangót venni, különösen Magyarországon. Legalábbis ott ritkán kaptam pont jót. Az az igazság, hogy én külföldön élek és itt a mangó olyan gyakori, mint otthon az alma, sőt, itt olcsóbb, mint az alma. Az a mangó jó, amelyiknek az egyik oldala már pirosodik, a másik felén viszont még van zöld folt. Ha nagyon sötétzöld és a pír még enyhe piros, vagy nagyon kicsi alapterületű, akkor az még nyers és kemény, nem finom. De pár nap alatt szobahőmérsékleten beér.

Azt sem szabad már megvenni, amelyik szinte teljesen piros és nincs rajta zöld folt, esetleg sárga van, mert az meg már túl van érve és az ízét a tintához tudnám hasonlítani. Tapintásra egyébként olyasmi, mint az érett banán, tehát nem túl kemény, de nem is puha, hanem olyan pont jó selymes.

Viszont ha találsz egy pont jót, akkor arra nem lesz panasz, mert nagyon-nagyon finom.

Jah, igen, most beugrott, hogy a szorulás ellen esetleg a meggy is jó lenne a babámnak, de azt viszont itt nem lehet kapni frissen, sem fagyasztva, csak cseresznye van. Egyszer találtam befőtt meggyet, de azt meg a sok cukor miatt nem szeretném adni.

2009. máj. 14. 09:20
 3/3 anonim ***** válasza:

"Mezei" lila szilvát vettem, nem tudom milyen fajta. Szerintem az egyébként mindegy, főleg, hogyha külföldön vagy, amilyet kapsz. Köszönöm a mangós tanácsot! :) Majd egyszer még biztos meg fogom kóstolni, de akkor a babámnak még nem adom, mert inkább magamon kísérletezem egyelőre. Külföldön más gyümik vannak, esetleg ott megkérdezhetsz valakit, aki ismeri az ottani gyümiket, hogy melyiknek van hashajtó hatása. Meggyet is evett a babám, attól nem volt semmi különösebb dolog, igaz banánnal szokta kapni (ez a kedvenc párosítása), az meg ugye hasfogó. Ha van cseresznye, kipróbálhatod, legfeljebb kap egy új ízt. :) Nálunk a krumpli okozza a szorulást, ami azért probléma, mert ugye minden főzelékbe az a sűrítés, így nem nagyon lehet kikerülni. Én most azt próbálom ki, hogy hígabbra csinálom, mert próbáltam, hogy csak nagyon kicsit rakok bele, nem lett jobb. De egyébként gondolom idő is kell, mire a babák pocija átáll a normál kajára, így remélem hamarosan megoldódik. Az enyém csak anyatejes volt 6 hós koráig (most 8,5), de mióta más is eszik, olyanokat kakil mint egy kis kecske, kemény és bogyós. Szerencsére nem látom rajta, hogy bántaná.


Boldog babázást neked és jó egészséget!

2009. máj. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!