Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 kicsi és egy újszülött?...

2 kicsi és egy újszülött? Ötleteket, segítséget várok!

Figyelt kérdés

2 hete lettem 3 gyerekes anyuka :)

Boldogság az hatalmas (akartuk, a 3. babát is, kis korkülönbségeket szerettünk volna)

Na ez annyira sikerült, hogy 3 ill. 2 évesem mellé érkezett most a pici :)


Oviba ugye nem járnak, kezdődik a kicsinél a pocifájás, alig jut a "nagyobbakra" időm.


Szopi közben mesélés, főzés közben éneklés, de leülni pl. tegnap nem tudtam velük :(

Szerencsére a nagyobbak nem féltékenyek, imádják a picit, de nekem lelkiismeret furdalásom van.


Kérem aki csak azt írná, hogy ezt tudhattam volna előre is, meg, hogy minek potyogtatom a gyerekeket az ne írjon....TEGNAP EZT MEGKAPTAM A "BARÁTNŐMTŐL" :( :(


Mi így terveztük, így akartuk, de szeretnék azzal kapcsolatban tanácsokat, ötleteket, hogy hogyan oldjam meg, hogy mindháromra legyen elég időm?


Mivel a kicsi még 2 hetes is alig van, levegőre ilyen időbe nem viszem, a nagyokkal az udvarra sem tudok kimenni.

Férjem este 7 körülér haza, akkor már nem megyünk sétálni...

Eddig minden nap 2 órát minimum kint voltunk, a héten még boltba sem jutottam el, a férjem intézi a vásárlást.


3 gyerekes anyukák adjatok használható ötleteket!


Köszönöm!


2011. dec. 2. 09:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem tudok tanácsot írni, csak szeretnék jó egészséget kívánni Nektek, nagyon "irigyellek", mindig is 3 gyerek volt az almom! Sajnos nekünk nem lehet gyerekünk, de hosszú kínlódás után lett egy szépséges kislányunk lombikkal, aki most 11 hónapos!


Mivel a 3. picurod még igen picúr, gondolom ő még sokat alszik, ilyenkor nem tudsz a nagyobbakkal kicsit játszani? Bár el sem tudom képzelni hogy milyen lehet egy napod mert nekem egy gyerek mellett is sokszor alig van időm valamire:)

2011. dec. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nagyszülők, nagynéni, nagybácsi, valami jobbféle barátnő? A pici még gondolom elég sokat alszik. Két etetés között talán ha valamelyik nagymami mellette olvasgatna, kötögetne vagy fejtene rejtvényt (jaj de szép képet festettem), addig te játszhatnál a nagyobbakkal.
2011. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kedves barátnőd van:(

Az ilyen minek?

Én azt tanácsolnám neked,mint minden anyukának akinek újszülött babája van és mindegy hanyadik,hogy vedd le az időt a háztartásból,addig amíg beáll a baba napirendje.Nem baj,ha a a lakás nem tipp topp,majd porolgatol máskor stb.Csak a legfontosabbakat tedd meg.Nem kell minden nap kényszeresen főzni elvan a család hidd el egy jó kis sajtos sonkás szendvicsen is.Amikor a legkissebb alszik és főzől,takarítol azt csináld látványosan.És jöhetnek köréd az apróságok.Gyúrjanak tésztát amíg te elkészíted az ebédet,imádni fogják.Tegyél lavórba meleg vizet egy egy rongyot és lehet törölgetni.Segítenek is neked,pancsolnak is közben és együtt vagy velük.Ha pedig egy kicsit arra vágysz,hogy magad legyél küld őket játszani aludni.Szóval csak szervezés kérdése az egész.

Másrészt meg sz@rd le,hogy ki mit mond a legtöbben sokan adnának azért,ha szép nagy családjuk lehetne sok gyerkőc a kutya helyett.

Sok sok boldogságot nektek.:))))

2011. dec. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok!


Egyébként meg ne foglalkozz a rosszindulatú megjegyzésekkel. Nagyon sokan 1 gyerek mellett is a kimerültség, bizonytalanság határán vannak. ŐKET SE BÁNATNI AKAROM, de 3 gyerkőccel azért már valóban nehézkes.

2011. dec. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
ötelete nem tok adni, csak annyit szerettem volna irni hogy jo egészséget mindenkinek! mi is szeretnénk 3 gyermeket egy már van :D 15 hónapos én jövöre szeretnék még egyett szülni...de a párom azt mondja várjuk meg hogy a lánykánk 3 éves legyen na én akkora korkülönbséget nem akarok . ha 3 mat szeretne akkor viszont amikor azt mondom hogy van rá eröm és kitartásom hogy szüljek na akkor kell baba. nme 3 év mulva . igy remelem már jövöre állapotos lehetek. Minden áémunk hogy 3 babó legyen
2011. dec. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A 3 évest miért nem íratod oviba?
2011. dec. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Attól, hogy oviba jár, attól nem tud szegény többet foglalkozni vele! Itt ez a probléma.
2011. dec. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy írtatok!


Eddig csak evett-aludt a pici, de most mióta beindult a hasfájós korszak szopik után sem alszik vissza, rengeteget sír :(

Van, hogy egész délelőtt nem alszik :( aztán a déli alvást általában együtt csinálják, akkor van kb. másfél óra ami alatt tudok pakolgatni, takarítani.

Délután 4-től újra jön a hasfájás és ez este 10-11-ig eltart :(

Néha beájul 10-20 percere, de nem többre.


Köszönöm az ötleteket, hasznukat veszem!

Mindent kipróbálok csak kicsit többet tudjak velük foglalkozni!

Tényleg a háztartást kell "hanyagolni" meg a főzést pl. 2 napra intézni mindig.

Eddig ebben (is) maximalista voltam, de már látom, hogy vagy beleőrülök vagy nem...

:)


A "barátnőben" nagyot csalódtam :(

A nagyszülő szerencsére mind aktívak, dolgoznak, hét közben nem nagyon tudnak jönni, bár anyukám mondta, hogy csak szóljak és otthagy csapot-papot :)


Köszönöm a gratulációkat is :)

2011. dec. 2. 10:25
 9/15 A kérdező kommentje:

A 3 évest nem szeretném oviba íratni.

Nálunk túljelentkezés van, mivel itthon vagyok ebéd után el kellene hoznom. Reggel 8-kor indulnom kellene 3 picivel, aztán haza, majd 12:30-ra vissza az oviba. Az pont a déli alvás ideje volt eddig nálunk.

Szerintem büntiként élné most meg. Hazahoztam egy pici babát, őt meg lepasszolom az oviba....

Attól nem lenne könnyebb, hogy nincs itthon!


Ha már a kicsit is ki tudom vinni a levegőre, hosszabb időre akkor talán könnyebb lesz. Kimozdulunk, talán Ő is elalszik a babakocsiba, addig mi is tudunk játszani...

Jaj, remélem jobb lesz a helyzet.

2011. dec. 2. 10:31
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!


HOrdozókendővel hogy állsz? Rugalmas kendőbe békapózba, már most is kötheted, vagy fekvő pózba ilyen babaerszénybe teheted.

Így tudnál a nagyobbakkal is játszani.

Nekem még ami bejött, pihenőszék (próbáld ki a rezgőset) és azt lábbal ringattam, szembe vele, amiga angyobbal gyurmáztam.

2011. dec. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!