Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányás, hasmenés után mikor...

Hányás, hasmenés után mikor lesz újra étvágya?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt éjjel végighányta az éjszakát, tegnap pedig hasmenése és hőemelkedése volt 13 hónapos kisfiamnak. Az orvost telefonon hívtam, annyit mondott, hogy vírus és hogy itassam. Valójában a második hányás után már nem jött ki belőle semmi, csak fél óránként öklendezett, vagy ha beleerőszakoltam pl vizet, akkor azt kihányta. A hasmenés is ugyanez, az első után már csak maszatos a pelus.


Még szopizik és el is fogadja a cicit kb félóránként. Szerintem sokszor csak vigasztalódik és anyát akar,de azért néha hallom, hogy nyel. Olyankor megáll néha, sóhajtozik, köhög, de azért bennmarad az anyatej:)


Ebből is gondolom, hogy éhen halni azért nem fog, de már második napja semmit nem fogad el! A banánt, ami a kedvence, csak megszagolja és eldobja... Ugyanez a helyzet az abonett kenyérrel, ami a másik kedvence. A vizet is elfogadja.


Szóval, szerintetek mit csináljak? Várjak? Vagy vigyem el orvoshoz? Egyébként rendes, telefonon is segít. Ő csak annyit mond, itassam...


2011. dec. 2. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Hányás hasmenés után a legtöbb szülő ott rontja el,hogy tömné a picit.Amikor a gyermek napok múltán teljesen jól van látszólag már semmi baja,na akkor kezdődik a gyerek hízlaltatása.Pedig ezt nem szabad.Mert a gyomrából a betegség néha csak hetek múltán ürül ki annyira,hogy visszatérjen az étvágya.Ezt meg kell várni.Addig nem baj,ha csak annyit eszik amennyit kíván.Folyadékot viszont sokat igyon ha kívánja és amennyit igazán kíván.

Hányás után csak kb.:30 perccel szabad inni adni a kis betegnek mert a folyadék irritálja és újabb hányást vált ki.És ezt onnan tudom,hogy én a kislányomnak minden hányás után inni adtam amit persze ujjabb hányás követett és nem egészen 8 óra alatt sikerült őt a kiszáradás szélére juttatnom.Kórházba vittek és ott volt egy nagyon kedves nővérke aki felvilágosított.Jobbulást nektek.

2011. dec. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megnyugtattál, köszönöm! Akkor elég az anyatej, ha csak azt kéri... Próbálok türelmes lenni.


Persze mások véleményére is kíváncsi vagyok, kérem, hogy írjatok, köszönöm!

2011. dec. 2. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Csak azt szeretném kérdezni, hogy mikor jött vissza a kisfiad étvágya? Az én 1 éves kisfiam most szintén a hányós-hasmenéses vírust kapta el, bár szerencsére még csak 1x hányt, de szinte semmit nem eszik már a 3. napja.
2011. dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon durva, de két hét múlva csak... 4 napig egyetlen falatot sem fogadott el, majd 5. napon sós rágcsákat, kukoricapufit, majd szépen lassan mindent. Közben annyit szopizott, mintha nem 13, hanem 3 hónapos lenne. Két teljes hét telt el, mire úgy evett, mint korábban. Nem erőltettem semmit, és szerencsére semmi baj nem lett. Igaza volt az első válaszadónak.


Kitartást és jobbulást kívánok.

2011. dec. 19. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!