Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos a kislányom,...

Bébyke111 kérdése:

19 hónapos a kislányom, meddig adjak neki tápszert? Reggel szokott 240 ml inni. Meg este kap direkt sűrített tápszert ami jól eltelíti reggelig.

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam 16 hós korig kapott tápszert, azóta tejet. Most 3 éves, reggel-este 3 dl kakaót iszik.
2011. dec. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

simán adhatsz tejet ha akarsz, ez tényleg olyan dolog amit neked kell eldöntened. én 21 hónapos korában vezettem be a tejet, igaz nem tápszert adtam neki előtte hanem babatejet.

de ez a sűrítés picit sok szerintem egy 19 hónaposnak, adj neki rendes vacsorát bőségesen majd egy pohár tejet, nem kisbaba már!

2011. dec. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 20 hónapos.

1 éves koráig kapott tápszert,azóta bolti tejet kap.Este sima tejet reggel pedig kakaóval vagy macikávéval kapja.Rendes vacsorát nem is adsz neki tápszer előtt?

2011. dec. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Már adhatsz neki bolti tejet forralás nélkül (vagy házit, de azt forralni kell!).
2011. dec. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a tápszert nem szabad sűrűbben adni, csak előírás szerint adagolni. Vagy mivel sűríted?

Az én lányom kora este vacsorázik rendes ételt, az esti tápszer csak egy kis plusz a cumisüvegből, nem tekintem vacsorának.

2 éves, még nem állunk át a tehéntejre, de mindenki másképp csinálja :)

2011. dec. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"de ez a sűrítés picit sok szerintem egy 19 hónaposnak, adj neki rendes vacsorát bőségesen majd egy pohár tejet, nem kisbaba már!"=> Normál esetben igazad van, de sajnos mi sem tartozunk abba bele, nagyon rossz evő a lányom (25 hónapos), és van, hogy nem vacsorázik, így ha elaludt, kap tápszert, amit néha darált keksszel sűrítek.

9 hónapos korában úgy döntött, hogy nem kell neki tápszer, 2 hónapig semmi ilyesmit nem kapott, mert elutasította.

Utána 15 hónapos koráig kapott Sinlacot, aztán vezettük be a tejet.

De mivel tényleg nagyon rosszevő, vashiány alakult ki, visszatértünk a tápszerhez, amit aztán már elfogadott.

Úgy érzem, nekünk muszáj, és amíg megissza, addig kapni is fogja.

2011. dec. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

15.30-as vagyok.

Én a bolti tejet is forralom.

2011. dec. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

18.09-nek!

A darált keksszel való sűrítést hogyan csinálod?

2011. dec. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

18:09 vagyok, megcsinálom a tápszert (általában 210 ml víz+7kanál tápszer az az adag, ami nálunk el is fogy), rakok hozzá másfél evőkanál darált kekszet (csak muszáj turmixolni, mert amúgy nem oldódik fel a keksz.)

Egyébként itt olvastam én is a gyk-en egy anyukától, hogy így adja a gyereknek.

2011. dec. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

18.37 vagyok.

Köszi.Megmondom őszintén azért kérdeztem mert az én kislányom 20 hónapos,de éjjel még egyszer felkel.Elég rossz evő,rendes vacsorát nem nagyon eszik csak pár falatot.Utána pedig tejen alszik el.Ő már rendes bolti tejet kap,de kipróbálom teszek neki bele kekszet talán jobban alszik.

2011. dec. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!