Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mi van, ha egy...

Szerintetek mi van, ha egy babát alig visznek sétálni, levegőre? Van itt olyan anyuka, aki ritkán jár le/ki a babával együtt?

Figyelt kérdés
Értem itt azt,hogy van olyan,hogy akár 5-7 napig sem sétálnak a babával?
2011. nov. 21. 13:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%
Miért te csak egy héten egyszer viszed le a kicsit? És ki vásárol be akkor nálatok??
2011. nov. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
akkor az lesz hogy tápos lesz és mindenféle betegségre hajlamosabb lesz mivel nem fog erősödni az immunrendszere... megszívja egy életre az biztos
2011. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
49%

Igen, nálunk van olyan hogy egy hétig nem megyünk ki. Ebben a szmogban (nagy városban lakunk, ahol már hetek óta szmogriadó van) rosszabbat tennék a 6 hetes babámmal, ha kivinném. Ha kitisztul az idő viszont mindig kimegyünk egy kicsit. Csak fél-egy órát.

Ha nagyobbacska lesz majd többet megyünk, meg ha tisztább lesz a levegő.

2011. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Például nem alakul ki nála semmiféle immunrendszer.

Aztán majd 1-2 évesen naponta fog kidőlni valami gyenge náthától.

Muszáj levinni, kell a levegő, kell a hőmérséklet változás, kellenek a bacik.

2011. nov. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
6 hetessel nem baj, ha nem mentek ki, de 3 hónap felett igenis ki kell menni.
2011. nov. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ismerősöm gyakorlatilag egész télen nem vitte ki, a férje intézett mindent. Nyáron is alig voltak kinnt, mert meleg van. Eredmény: ha csak egy látogató ment hozzájuk egyből megbetegedett.
2011. nov. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nekem most taknyos a picim ezért nem viszem, de szerintem nem csak a gyereknek, de anyukának is szüksége van a sétára.
2011. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Ha szellőzteted a lakást rendszeresen, semmi baja sem lesz, ha nem viszed ki ilyenkor. Ha nagyvárosban laksz, még jót is teszel vele. Persze attól függ, mekkora, pár hónapos korától már figyel, igényli.

Tavaly én rendszeresen jártam vele vásárolni télen is babakocsival - féléves volt - és utált kimenni, felöltözni, hidegben lenni, de ez babafüggő.

2011. nov. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Kicsit gyengébb lesz az immunrendszere, mikor közösségbe kerül megbetegszik előbb, bár így is úgy is beteg lesz, de szerintem, ha 3-4 napot kihagy akkor sincs tragédia, ahogy az előttem lévő írta sűrűbben kell szellőztetni.
2011. nov. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Nem,nem mi, bár sajnos én sem tudok mindennap (akár többször is) lemenni, és ha hiszed ha nem,nagyon irigylem azokat akiknek könnyű kimozdulni.Amúgy a bevásárlást így sem mindig én csinálom,hanem a férjem,mivel ikres vagyok és tudod marha nehéz velük közlekedni!Sőt,postára pl. be sem tudok jutni,mert mindenhol lépcső és kicsi ajtók vannak! Leírom neked,mi hogyan jutunk le egyáltalán,mivel a belvárosban a harmadikon lakunk és a liftbe egy ikerkocsi sem fér be,csak összecsukva!!! A babáimat hordozóba rakom, az összecsukott ikerkocsival együtt betömörítjük magunkat a liftbe,lent berakom őket,a kocsiba, és amíg egy néni,aki itt árul a kapualjban, vigyáz rájuk, én vissza viszem a lakásba a hordozókat. Visszafele,amikor hazaérünk, megint vigyáz rájuk, én felmegyek a hordozókért,lent berakom őket,majd újra bepasszírozzuk magunkat az összecsukott ikerkocsival a liftbe.....Ezt nem akartam leírni,csak a válaszodból látom, el sem tudod képzelni,milyen amikor ilyen nehéz egyáltalán megmozdulni is:(

Amúgy a kérdést azért tetetm fel,mert bár mint mondtam,én sem vagyok lent velük mindennap,mert csak az,hogy elindulok 3/4 óra, azért én megyek velük,amikor csak lehet. A barátnőm csinálja ezt,akinek ráadásul könnyű lemenni (egy babával nagy lifttel) és szóltam neki,hogy sztem ez így nem jó. Bár nagy vita nem kerekedett ki belőle, szte nem tudtam jó dologgal érvelni. (én is csak azt mondtam,hogy kell nekik,mert ellenállóbbak lesznek.)

Na mindegy,csak kíváncsi vtam:) Mki maga dönti el,de sztem is jobbat tesz,ha többet vannak levegőn a babák.

2011. nov. 21. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!