Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tippeket kérek elalvás, és...

Tippeket kérek elalvás, és alvási problémákra. Egyszerüen nem akar aludni, mit tegyek? 23 honapos kisfiú

Figyelt kérdés
a helyzet az hogy lehet én rontottam el,születése ota eggyütt alszunk,söt este is altatom,ugyhogy odafekszem mellé,simizgetem,meg fogom a kezét.na de már besokalok.2 napja nem akar este elaludni 8 kor,akkor szokom altatni,képes fennt lenni orákig 10-11 ig amig én nem megyek aludni.hiába hagyom öt a szobába bennt hogy aludjon,amint kimegyek ordit,és most meg már ki is jön utánnam,hogy mit csinálok,hogy menjek vele aludni.igy nincs se nappalom se estém szabad,mert mindig vele kell lennem.tudom én rontottam el,de hogyan tudom ezt helyrehozni?mit tegyek hogy elaludjon egyedül,ne engem igényeljen?
2011. dec. 3. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
bocs, hogy offolok, de az én problémám is ugyanez, nem találok megoldást, csak tudd nem vagy egyedül ezzel. 21 hónapos kisfiú anyukája
2011. dec. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A megoldás:a Suttogó módszere!Ne hagyd magára,ne menj ki a szobából!Ha feláll/kijön a kiságyból fektesd vissza és mondd neki határozottan,hogy most alszol.Ha 100-szor kell visszafektetni,akkor annyiszor,ha 200-szor,akkor annyiszor!Az első este eltarthat 2-3 óra hosszáig is ,de a következő este már lehet csak 1 óra és elalszik.Meg kell tanulnia egyedül elaludnia.Ne Te altasd el,hanem legyél mellette,saját maga kell elaludnia.Ne vedd fel,ne ringasd,ne etesd,ne itasd,ha aludni kell,mert az kizökkenti.A gyerekek okosak,megérzik a szülők határozatlanságát.Megéri kitartónak lenni,mert szabadok lesznek az estéid és ő is kipihent lesz.Ezzel nem bántod őt,hidd el,hanem megtanítod elaludni.De fontos a jó napirend is!Tehát a lényeg:fektesd vissza az ágyába,ha felkel,ne vedd magadhoz!Ja és türelem,kitartás,mert biztos tiltakozni fog,nem így szokta meg...
2011. dec. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Suttogó valamit nem tud jól,nekünk nem csökkent az időtartam napról napra hanem addig fajult hogy hányásig hisztizte magát.

Most a nagyágyon elalszik velem és utána beviszem a szobájába aludni a kiságyba.ott alszik rendesen reggelig:)

Azért 10ből 4szer elalszik magától is a kiságyban.

2011. dec. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A suttogó suttogjon más gyerekének, az enyémnek ne :D Megpróbáltam anno, 1,5 órán át ment a küzdelem, összehányta magát az orditástól az amúgy is bukós gyerekem... Szóval visszaadtam a könyvet :)

A kérdésre: a fiam mindig is úgy aludt el, hogy valaki mellé fekszik. Nálunk ez nem gond, 26 hónapos. Igazából nem zavar, ha még akár 3 évig mellé kell feküdni este, akkor sem :) De nálunk tudja, hogy lefekszünk és alvás. Pont. Nem lehet már felkelni, nincs mászkálás, fekvés van. Párom mesél neki, aztán általában előbb elalszik, mint a gyerek :D Régebben én altattam, de most van egy 4 hónapos is, meg kell osztani a feladatot :)

Most az a baj, hogy mellé kell feküdni, vagy az, hogy sokáig nem alszik el?

Altasd később. Lehet, hogy csökken az alvásigénye. Fiamat 8kor nem lehet lefektetni, nem álmos. 9 körül megy aludni, de ha délután többet alszik, akkor csak fél10kor.

Igy is kukorékol reggel fél7kor.

2011. dec. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nálunk is ez a probléma! :'( de nem sirathatom éjszaka mert kijönnek a rendőrök :(, mert olyan hangosan sír hogy beremeg a ház! Így kénytelenek vagyunk megengedni, hogy közöttünk aludjon, de tényleg jó lenne ha az ágyába aludna!:( fáj most is mindenem.......( fiam 17 hóa )
2011. dec. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
<---- 17 hónapos!! Bocsi
2011. dec. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem rontottad el.Ez most egy ilyen időszak.Kellemetlen tudom de vége lesz,csak ne stresszelj rá mert akkor sokkal később fog rendeződni a helyzet.

4 fiús Anyuka

2011. dec. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok,akinek bevált a Suttogó módszere.Az ellentábor azzal a kifogással érvel,hogy felveri a házat a sírásával.De hidd el ez 1-2,max 3 alkalommal lesz így.De te ott vagy ilyenkor mellette és nem hagyod magára.Nem feltétlenül este kell elkezdeni a kiságyba való szoktatást,hanem a napi alvásnál.A legelső dolog akkor is a napirend kialakítása.A gyerekek gyorsan tanulnak,utána már ő fog ragaszkodni a megszokott dolgokhoz.Akik azt mondják,hogy a Suttogó hülyeség,azok babái még mindíg velük alszanak.Ami nem baj,ha ez így jó a szülőnek.De gondolom,aki kérdést tesz fel,hogy mit tegyen,annak ez a felállás már kényelmetlen.Tehát nagyon megéri kipróbálni ezt a módszert és következetesen kiállni mellette,mert beválik.Csak pár nap kellemetlenség lesz,utána megtanul egyedül elaludni.Csak soha ne hagyd magára,ne hagyd,hogy kisírja magát!Ha kijön utánad,visszaviszed,befekteted az ágyába és csak azt mondod:most alszol.Ha sír,feláll,visszafekteted és ugyanazt mondod.Anya itt van,most alszol.Jaj és még egy fontos dolog:délután 4 után már semmiképp se aludjon,mert nehéz lesz este 8-kor alvásra bírni.Kérlek írd meg mire jutottatok ,bármi kérdésed van,szívesen válaszolok.
2011. dec. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!