Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Már megörülök! A...

Mit tegyek? Már megörülök! A kisfiam holnap lesz 3 hónapos és a nappali elalvása kész katasztrófa! Hason szeret aludni de nappal mikor jön az elalvás ideje ordit kb.20 percig!

Figyelt kérdés

Ez mitöl van? Látszik rajta,hogy már nagyon fáradt lehet azért nemtud olyan könnyen elaludni? Eddig kézben aludt el de most rá szeretném szoktatni,hogy egyedül aludjon el!

Mit csináljak?


2009. aug. 25. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:

először te pihend ki magad...


öcsém mikor megszületett (15 voltam),anyával mi ketten se győztük...el lett nagyon kapatva,1 éves koráig csak kézben aludt el nappal,este meg csak ha kocsiban (rendes személykocsi) volt,és mentünk vele,akkor nem orditott...se hasa nem fájt,se foga nem jött...érezte hogy megy a kocsi,2 perc alatt aludt...


sztem már el lett kapatva nagyon,sok sirás árán fogod csak leszoktatni erről

22/L

2009. aug. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom azért sír mert leteszed a kiságyába,hát nem lesz könnyű dolgod visszaszoktatni,de nem lehetetlen.A leteszed,felveszed mótszer hatásos lesz.Ha sír menj be és vedd fel vígasztald meg,aztán tedd vissza az ágyába és menj ki,aztán megint menj be és vigsztald meg,és megint menj ki.Elég hamar rá fog szokni az egyedül alvásra.Ha van kedvenc macija,vagy rongyija az sokat segíthet.de ha leteszed hasra,odateszed az arcához a rongyát,picit ringatod fekve a popiját az is hatásos lehet.Legalábbis mi igy mindig megnyugszunk.sok siket és kitartást.
2009. aug. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Eddig mindig kézben aludt de azt mondta a védönö,hogy 3 hónapos koráig nem lehet elrontani a babát! Elalszik mostmár magától kb.20 percet üvölt mire elfárad és bealszik!

Mennyi idö mig megszokja hogy egyedül kell elaludni?

Megszakad a szivem hallani sirni de azt szeretném hogyha egyedül aludna el!

2009. aug. 25. 08:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Detto:). Éjszakai alvással semm baj nincs, fürcsi után vacsi, és magától elaslszik a kiságyban. De nappal, kész katasztrófa. 2-3szor alszik 15-20percet, azt is úgy hogy ringatva alszik el. ez kb 2,5 hónaposan kezdödött, most 3,5honapos. játszik, és ha elfáradt ordít, felveszem 2ringatás és már alszik is de egyedül én sem értem miért nem alszik el. Muszáj rászokatni, hogy egyedül aludjon nappal is. Én is kipróbálom azt a modszert hogy felveszem, megnyugszik, és vissza a kiságyba, hátha bejön. Ha alszik a kicsi világos vagy sötét van a szobájában? Lehet attól nem alszik, mert nincs sötét?
2009. aug. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ezt mi is végigjátszottuk.... :( Pont anyósnál laktunk, ne tudd meg, én voltam a rossz anya.... :( Még ez is rájött. Mi a fordulás ellen azt eszeltük ki, hogy betettük a szopipárnát az ágy egyik felébe (hosszában)és így aludt, nem tudott megfordulni, viszont ez is csak ideiglenesen volt megoldás, mert egy idő után kényelmetlen volt a babám számára, ami jogos is. Nálunk ezt az idő oldotta meg végül, de nagyon sok türelem és kitartás kell hozzá. Nekünk még mindig kézben alszik el, én nem bírtam hallgatni a sírását. De most már annyi jó van benne, hogy rászoktattuk, hogy fotelben ringatva aludjon el, így nem kell tartanunk a teljes súlyát. És mivel 1x alszik, amire altatásra kerül a sor, már olyan fáradt, hogy 1-2 perc alatt elalszik. 15 hónapos kislány anyukája.
2009. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!