Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Csodagyerekek" anyukái és...

"Csodagyerekek" anyukái és anyukák! Miért nem értitek meg hogy mindenkinek a saját babája a különleges és minden baba más ütemben fejlődik?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan azt gondolják hogy csodagyerekük van és hogy a babájuk mennyire meghaladja szellemileg a korát.Pedig szerintem csak arról van szó hogy más a fejlődési ütem és minden baba másban jó!

Nekem is mint minden anyukának az enyém a legfontosabb és attól még hogy pl.1 éves korától minden autómárkát felismer és kimond,nem tartom csodababának csak egyszerűen őt ez érdekli másrészt ő csak másfél évesen kezdett el járni.

Miért kell a másét "lenézi" mert úgy fejlődik?Vagy akkor már vannak kategóriák is?Az enyém szuper a tiéd "csak" normál??


2011. dec. 3. 13:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Te hol találkozol ennyire elfogult, lenéző anyukákkal?

Itt a neten lehet néha olvasni ezt-azt, de szerintem ez a net átka. Itt név nélkül lehet túlozni, vagy akaratodon kívül is van hogy félreértenek!

De még egyszer sem jött velem szembe az utcán olyan anyuka, aki lenézte volna a másikat a gyerek miatt.

Biztos vannak nagyon flancoló, dicsekvő anyukák, de azokkal meg nem kell foglalkozni.

A babák tényleg eltérő ütemben fejlődnek, és ezt a többség tudja is. Aki meg nem, hát magára vessen. Ne akadj ki ezen, imádd a gyereked, légy rá büszke, a többiek meg elmehetnek... :)

2011. dec. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Az az egy éves gyerek, aki minden autómárkát felismer és kimond, igenis "csodaszámba" megy. Minden szülő büszke a gyerekére, ha valamiben kiemelkedő. Ez később is így lesz, büszke leszel a kitűnő bizonyítványára, de ez nem fogja azt is jelenteni, hogy lenézed azokat a gyerekeket, akiknek becsúszott 1-2 négyes.


Én például csak a saját gyerekeimmel foglalkozok, nem hasonlítom őket másokhoz, és nem érzem magam frusztrálva attól, hogy látom, hogy XY gyereke valamiben ügyesebb - nyugtázom, hogy így van, aztán továbblépek, neked is javaslom ezt.

2011. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Akaratomon kívül botlok bele ilyen kérdésekbe itt a GYK-n sajna.

Nekem az én kisfiam a legszebb mint mindenkinek a sajátja és ezzel tisztában vagyok,és soha gondoltam arra hogy hasonlítani kellene máséhoz.

Keresek ilyen kérdéseket és belinkelem...

2011. dec. 3. 13:20
 4/23 A kérdező kommentje:
2011. dec. 3. 13:22
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hidd el te még szerencsésebb is vagy ha csak a neten találkozol ilyen anyukákkal.Nekem és a legjobb barátnőmnek egyidősek a fiaink.Az övé hamarabb csinált mindent,mint az enyém és gyakran kiérződött a hangjából,hogy az övé biztosan sokkal fejlettebb,mint az enyém.De sokszor utáltam ezért.Viszon az enyém olyan édes szelíd kiskölyök kedves aranyos az övé,meg borzasztóan verekedős.És inkább legyen kicsit lassabb,de emberi,mintegy gyors ütemben fejlődő dúvad.

2011. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%

Nézd, az én lányom is csodagyerek. Bár még 5 hónaposan nem fordult át. Megtartja magát hason, de ha hulla fáradt, akkor sűrűn leesik a feje, de tologatja ki magát.

2 hónapos kora óta az alsó 4 fog jön egyszerre. Pár hét és nem a középső kettő, hanem a szélső kettő fog kibújni neki.

Állandóan gagyog, bár más gyereke is ezt csinálja. Imád magában játszani, alig kellek hozzá. Sokszor nem igényli a társaságom. 5 hetes kora óta alszik végig éjjel.


Ezeket viszont nem csinálná, ha:


1) Nem maradt volna életben a sürgősségi császárnál, mikor autóbalesetből vittek be minket.

2) Ha 8 hetes korában a drasztikus bukása miatt - nem reflux betegsége van! - nem fogyott volna 2 hét alatt 1 kilót!


Tudod, egytől egyig minden gyermek "csodagyerek"!!!

Tudod miért?!


Megszületik, pedig sokszor nem akarnak. Túlélés ösztönük azonnal beindul, ahogy az előző 'lakhelyünket' elhagyják.

Ha valamit akarnak - enni, inni, pelenkacsere, etc. - adig sírnak/üvöltenek, amíg valaki rájuk nem figyel vagy talál.

Hatalmas szeretetük van egy, maximum két ember iránt.

És nem utolsó sorban, minden gyermek egy csoda, mikor túlél bármit .. akár egy súlyos betegséget!


Én pl. azt nem értem, hogy ilyen kérdést miért kell kiírni?! Te is tudod nagyon jól erre a választ!

2011. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
2011. dec. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Én tudod, hogy értékelem ezt a kérdést? Úgy hogy ő számomra egy vadidegen nő, a vadidegen gyerekével. Sem az arcképük nincs fent a neten, és nem is ismerem őket.

Nekem a dicsekvés az, hogy ha valaki mondjuk a játszótéren elkezd hencegni, és a másik gyereket esetleg lenézi, vagy ha továbbmegyek, akkor az, ha valaki bejelentkezik a Fókuszba, hogy az ő gyereke milyen fantasztikus dolgot művelt...


Ez csak egy névtelen kérdés. Semmi több.

Ezen még nem kell fennakadni, lesz még rá biztos példa, hogy az oviban, suliban összeakadsz majd valóban elfogult "élő" anyukával, na azoktól lehet inkább a falat kaparni.

2011. dec. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

Pont ez a lényeg!!Hogy mindenkinek a sajátja csoda!De ne hasonlítgassuk össze más babájával mert nem lehet,nem szabad és semmi értelme!!


Mikor még fél éves volt a kisfiam,valamiért nagyon nyűgös volt egyik nap amikor kivittem a játszótérre és ránézett egy anyuka:

-Hááát,látszik hogy nem egy boldog baba!!


Könyörgöm,azóta ki derült hogy szegénykémnek jött a foga és nem volt épp jókedvében de attól még ne lenne boldog??!


Vagy a másik,a szomszéd kisfiú már 10 hónaposan elkezdett járni az enyém csak 18 hónaposan(!) és az anyuka minden alkalommal érezteti ezt,és sorolja hogy miket tud a fia majd kérdően rámnézett hogy az enyém tudja-e...


NEM SZABADNA EZT CSINÁLNI!

2011. dec. 3. 13:47
 10/23 anonim ***** válasza:

6-os vagyok!


Ne vedd fel ezeket, amiket mondanak. Akár vadidegen, akár a szomszéd gyereke!

Én ezere mindig azt szoktam mondani (félig gúnyos hangnembe, természetesen burkoltan), hogy: "Téééééééééényleg?! Naháááááát..."

Ebből általában érzik, hogy nem érdekel és abbahagyják a téma boncolgatását.

Három anyukával szoktam beszélgetni, abból 2 munkatársam (idősebb: 1-másfél éves gyerekkel) és 1 csajszi (1 éves gyerekkel) az, akinek erről szóló beszédét meghallgatom és tapasztalatot cserélek.

2011. dec. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!