Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha tejszármazéktól kiütéses...

Ha tejszármazéktól kiütéses lesz babám és nem lenne már anyatej akkor mit lehet adni a babának 1 éves koráig?

Figyelt kérdés
Így tápszert se kaphat, se tejpépet. 5 hónapos a babám és úgy tudom hogy 1 éves koráig fél liter tejet kell neki kapnia (anyatej v. tápszer v. tejpép)
2009. máj. 14. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet venni Ha-s tápszert amit a doktornő ír fel. azt szerintem kaphatja. de van úgyan ilyen tejpép is ami ha-s.
2009. máj. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gyerekorvos tud felírni olyan tápszert, aminek semmi köze nincs a tejhez, ha jól tudom szentjánoskenyér magból készül, csak nagyon rossz az íze.
2009. máj. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a HA-s is tartalmaz tejszármazékot, HA-s tejpépet már kapott és attól is kiütéses lett. A Sinlac is ebbe a kategóriába tartozik? Mert ezt megeszi.
2009. máj. 14. 16:40
 4/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy a sinlac is hasonló tartalmú, mint a tejpépek és tápszerek. HA-stól is kiütéses lett? nem evett semmi mást? Nekem ez furcsa kicsit. nem lehet, hogy nem tejszármazékra, hanem valamelyik összetevőjére a tápszernek allergiás?? Orvos mit javasolt?
2009. máj. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Milupa Pepti az a tápszer, ami nem tehéntejszármazékból készül.Mi is azt esszük, a HA tejes.A gyerekorvos írja fel, 240 Ft darabja. A sinlac is ilyenféle, de azt "tejpépnek" lehet elkészíteni, és sűrítónek jó még, ha főzöl a babónak. Van még a Milupa SOM, de az nem szentjánoskenyérből készül, hanem szójából, ez egy ilyen "gyümölcsös tejpép-szerű" dolog. És vigyázz, mert sok babakajában is van tej, főleg a Hippesekben. A jóéjtpapit sem adhatod neki, mert igaz az van ráírva, h tápszerből készül, de tejes. Nekünk azt mondta a doki, h ha egy éves koráig szüneteltetjük a tejjel való találkozást, el is maradhat az érzékenység, illetve nem alakul ki az allergia.

Kérj a dokidtól receptet ezekre.

2009. máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Doki azt mondta hogy csak a sinlac-ot egye az anyatej mellé mert az nem tartalmaz semmilyen tejszármazékot. Mást nem evett csak almát. Az utolsó válaszolónak meg külön köszönöm a választ, legközelebb rákérdezek a Milupa SOM és Pepti-re.
2009. máj. 14. 19:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit, azért vagyok itt, h segítsek, ha tudok:)

Jó babázásT!:)

2009. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Nutrilon Soya nem tejérzékeny babáknak van?
2009. máj. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!