Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti babátok 4hónaposan miket...

Ti babátok 4hónaposan miket csinál/csinált? Kisfiú kislány egyaránt érdekel!

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 21:34
 1/8 A kérdező kommentje:
Minden érdekel. Egy átlagos nap, otthon miben van napközben és este, ha sétálni viszitek. Miket eszik, mikor mennyit? Apa gyerek kapcsolat milyen. A baba mennyire fejlett mozgásilag, értelmileg. El kacagta-e már magát, stb... :)
2011. dec. 3. 21:56
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát amennyire a 4 hónaposaimra emlékszem:

Az egyik csak feküdt a hátán, vigyorgott mint a vadalmafa, a másik meg forgott ide-oda, majd legurult az ágyról, nagyon mozgékony volt.

Mindkettő kislány.

Anyatejesek voltak akkoriban kizárólag.

Első szülöttömnek (a nem mozgékony) elég rendszeres napirendje volt (átaludta az éjszakákat), a kicsinél ahogy esett, úgy puffant, igény szerint szoptattam, elég össze-vissza volt, inkább olyan fél éves korára lett rendszer.


Apa odáig volt és van értük, és ez kölcsönös. :o)

2011. dec. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lassan 4 hós a kislányunk, apa-baba kapcsolta tökéletes, nagy a szerelem, első baba. Már pörög a szőnyegen, hátról hasra és vissza is. Tápszeres, már kezdi megfogni az üveget, de persze még nem tudja megtartani. Az éjszakákat kis túlzással kb. 2 hete végigalussza. Erős baba, hason már nem teszi le a fejét még egy picit sem, csak ha aludni akar. Napirendünk van, bár már nagyon mozgolódhatnak a fogacskák, ezért néha nyűgösek vagyunk, de múgy nem jellemző a sírás. Eljátszogat magának, bár kedvtől függ, hogy mennyi időket. Van mikor igényli a kézben létet, de általában nem jellemző. Ja, amúgy kislány.
2011. dec. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

4 hónapos lányom van és jelenleg a napirendünk szerencsére percre pontos. Aztán kitudja, hogy mikor borul fel :DD

Szerencsénk van vele, mert 5 hetes kora óta végig alussza az éjszakát. Viszont 6 hetesen leszokott a szopásról, így 3 hónapos koráig fejtem neki, de elapadt. Mellette tápszerként kiegészítettük, majd végleg csak azt kapja. Ennek következményében székrekedéses és hihetetlen bukós lett. Drasztikusan fogyni kezdett, így 3,5 hónaposan hozzátápláltam. Korához képest általában mindent előbb csinált eddig, bár a forgást még nem 'hajlandó', mert a szájában a kezei fontosabbak. Így inkább az oldalára fordul és kicsavarodik. Nagyon sokat gügyög és 'beszél' már 2 hónapos kora óta. Kb. akkor is kezdett el tudatosan mosolyogni. Mostanság egyre többet kacag hangosan. Van, hogy ránéz valamire és elkezd nevetni.

Ha megtámasztom magamon, akkor 10-20 percig élvezettel ül, majd megunja és elkezd ficánkolni. Sokat tornáztatjuk.

Nagyon hamar kinyomta magát és ebből adódóan hamar megtartotta magát percekig. Most már hosszú ideig sikerül neki, kivéve, amikor fáradt :))

Napközben 5× eszik. Abból a tízórai és az uzsonnal gyümölcs+tápszer, bár az uzsonnát pár napja mintha kiváltottuk volna. Mindegyik gyümölcsöt szereti, de a sütőtökért nagyon nincs oda. Babakocsiban mindig alszik, így a séták alkalmával (napi 2×2-3 óra) alszik nagyobbat. Ha nem megyünk sehova, akkor két evés között 1-másfél órát alszik.

Olyan, mint egy svájci óra. Hihetetlen pontos.

Kb. 2 hónapja kulcsolja össze a kezét tudatosan a mellkasa felett.

2 hónapos kora óta jön az alsó 4 foga, amiből a két hátsó napok kérdése és kibújik. Pár napja fedezte fel, hogy a rágókát betudja tenni a szájába és tudja rágni. Így mindent elkezdett a szájához rakni.

Pelenkázásnál fogja a térdeit, így 'segít'. Bár ez szerintem nem tudatos nála, de mindig megköszönöm neki, hogy tartja a lábát.

Mostanság kezd rájönni, hogy a zoknit is lelehet venni.


Húúúúh, hirtelen ennyi. Tehát totál átlagos gyermekünk van. Semmivel sem tud szerintem többet, mint más hasonló korú gyermek. Én sosem nézem és kérdezem, hogy másik mit tud. Szerencsére nem vagyunk egyformák :]]]

2011. dec. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az eddig válaszokat, várom még a sok sok választ. Igen egyébként engem sem érdekel nagyon, hogy más gyerek miket csinál, viselkedik. Csak hirtelen ez eszembe jutott és kiírtam. De ahogy irtad utolsó, senki sem egyforma, ezért érdekel, hogy abban a kicsiben miben más :D
2011. dec. 4. 08:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen átlagos a babánk, ééjjel 5-6x ébred, szopizik és szundi tovább. Utál babakocsizni, ha ébren van csak ölben érzi jól magát, ritkán mosolyog. Néha véletlenül az oldalárá fordul. Még mindig hasfajos. Imádják.

És a te 4 hósod?

2011. dec. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tápszeres, van napirendünk. hátról hasra fordúl,próbál kúszni. Apa fia kapcsolat jó, csak a párom éjszakásba dolgozik igy csak délelött tud babázni. 2dolgon szokott kacagni, ha jól megcsinálom és kicsit kiviszem megmutatom neki a kutyát, rajta jókat kacarászik:D. Elkezdtük a hozzátáplálást (alma, tejpép, répa)
2011. dec. 15. 21:15
 8/8 anonim ***** válasza:
neki is van napirendje, lány, apával imádják egymást csak a hasfájás árnyékolja be az életünket, mi 6 hós koráig semmiképpen nem tápláljuk hozzá mindenhol azt olvasom, hogy még felesleges (utolsó voltam)
2011. dec. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!