Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki nem...

Van itt olyan anyuka aki nem ad húst a babájának. (okok nem érdekelnek). Mivel helyettesítitek, mivel növelitek az étel tápértékét? (bár nem hiszem h a hús olyan nagyon megdobja)

Figyelt kérdés
2 gyerekem van,már az elsőnél is irtóztatott a gondolat h húst adjak neki,aztán csak adtam.A kicsi is kapott,de nagyon-nagyon ritkán,most is taszít h húst kapjon.Én sajttal,tojással váltom ki.Csak érdekel,h van e még aki nem v nagyon ritkán ad húst.
2011. dec. 4. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Az én gyerekeim majdnem minden nap kapnak húst, és emellett sajtot, tojást és egyéb állati származékú ételt...

Off: bocsánat, de megkérdezhetem, hogy miért "irtózol" a hús adásától?

2011. dec. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Lehet le leszek pontozva, de egy babának/kisgyerekenk szüksége van a húsokra!!!!!


Az,hogy te esetleg nem eszel húst, az oké, de nekik a fejlődésükhöz,növekedésükhöz elengedhetetlen a megfelelő húsbevitel(fehérje).

2011. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
A vas miatt is kell nekik a hús, továbbá a húsoknak a legnagyobb teljes fehérje tartalma, ha már nem anyatejes vagy tápszeres a legjobb fehérje pótló. Lehet helyettesíteni, de nem ugyanaz.
2011. dec. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A sajt,túró is állati fehérje.Nem tudom megmondani miért undorodom tőle,talánmert ezek tenyésztett,"robbantott" húsok,tele gyógyszerekkel,stb,de szerintem nem egészséges sokszor húst adni egy pici babának,mindennap meg aztán szerintem mérgező..fúúúj.

Én amúgy eszem húst,a gyerekeknek is adok,csak nem sűrűn.Mindennap mi sem eszünk,nem is ajánlják orvosok sem.Májat pl sosem adtam egyiknek sem,és soha nem is fogok!!

(aki nem bunkó azt nem pontozom le,csak mert más a véleménye)

2011. dec. 4. 14:56
 5/11 A kérdező kommentje:

Vaspótlásra ott vannak a hüvelyesek és a zöld színű zöldségek.A sóskát imádják a gyerekeim.

Reméltem h találkozok itt hasonló gondolkodású anyukával.

Írhattok még:)

2011. dec. 4. 14:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a babák imádják a májat, azonkivűl rengeteg benne az e vitamin.Végül is mindent lehet helyettesíteni, de ha egyszerűen megoldható, ráadásul a picik szeretik. A halat se szeretnél adni neki, pedig az aztán tényleg egészséges.
2011. dec. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Mint szakember írok nem sértegetni akarlak, de ez pszichés probléma. Egy pszichológushoz kellene elmenned.

Írod, hogy undorodsz de azért néha megeszed, viszont a növekvő gyermekeid óvod a húsoktól.

Írod a sok gyógyszert, szennyező anyagot amikkel a húsok tele vannak. Ebben teljesen igazad van, de ma már SEMMIT nem kapsz a földön ami nincs tele szeméttel!!!

Most fejlődik a gyerekeid idegrendszere,csontozata egy életre tönkre teheted szegényeket. Van élelmiszeri kutató laborunk jó lenne ellátogatnod és ott átnézned mit vonsz meg a gyerekeidtől. Ha hallottál a paleolit étrendről azt is átnézhetnéd. Egyedül nem fogod tudni megváltoztatni a nézeted /ez olyan téveszme mint pl. az anorexia. az sincs de a páciens bebeszéli magának / ha elmész szakemberhez attól még semmi bajod nem lesz, de utána a gyerekeid lehet, hogy jobb ellátást kapnak. Nem azt mondtam, hogy naponta kilóval adj húst, de heti háromszor mértékkel fontos lenne. Fontos lenne, hogy Te is szeresd elkészíteni és örömmel. Hidd el, hogy ez nem a Te hisztid ez egy probléma ami megoldható mert ez neked sem jó, és a családodnak sem.

2011. dec. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Úristen!!!!Ki lettem kiáltva pszichopatának,rossz anyának aki nem étkezteti rendesen a gyerekeit..hát..ez durva.Semmi pszichés és mentális problémám nincsen,a nagy gyerekem teljesen egészséges,idegrendszerileg,okos,intelligens,semmilyen fejlődésben nincs lemaradva.Kapnak húst,de ritkán.Egyébként meg vegetáriánus háztartások gyerekei sem hiszem h fejletlenek,idegrendszerileg tönkrementek.Inkább az érdekelt volna-a kioktatás helyett,mert ez nem érdekel-,hogy milyen alternatíva van azon kívül,amit én is alkalmazok.

Persze,szinte minden mérgezett,nem vitatom,de ha egy dologtól megóvhatom,hát megóvom.

2011. dec. 4. 15:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia, én nem így etetem a gyermekemet ahogyan te, de zöldségügyben hasonló kétségeim merülnek fel, már azok is tele vannak szeméttel, de igaza van egy válaszolónak, manapság mi nem?

mindenesetre ha gyk-n nem is, de pl itt találhatsz hasonlóan gondolkodókat:


www.vegagyerek.hu

2011. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
szia, a tojás jó, de szükségük van húsra, mert vannak olyan aminosavak amik csak a húsban vannak, ha nem akarsz nekik minden nap adni, akkor is legalább hetente adj. A zöldségekben is van vas valóban, de ezekből sokkal nehezebben szívódik fel, mint a húsból, illetve annyit kéne megenni belőle a vasszükséglet fedezéséhez, amit képtelenség egy ekkora gyerekbe beletömni. Azért azt tdnod kell, hogy a zöldségekben is rengeteg mérgező anyag van, műtrágya pl. A gyökérzöldségek, salátátk, leveles zöldségek pláne télen vannak nitrogénnel. Én azt javaslom, hogy keress egy őstermelőt, és szerezd be onnan a húst, így biztos lehetsz benne h nincs tele antibiotikummal és más káros anyaggal.
2011. dec. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!