Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy készítitek babátoknak az...

Hogy készítitek babátoknak az ennivalót? 6 hónapos a baba, és ma a húslevesből az anyósom ideadta a csirkehúst, (házi) hogy urmixoljam le a babának. Oké. de hogy? :-)

Figyelt kérdés
Én csak üveges ételt adok neki, mert úgy látom, hogy érdemesebb az üvegest, egyszerűbb gyorsabb stb. De lassan már változatosabb étrendre lesz szüksége, és szeretnék én is főzni neki, de nem tudom, hogyan kell. Szivesen veszem a recepteket is:-)
2011. dec. 4. 17:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Félreértés elkerülése végett: 8Hós koráig evett csak bébikaját, kb.3hónap volt az átmenet a bébikaja és a "felnőtt" ételek között. Ekkor főztem Neki külön. Most a mi kajánkat eszi, persze sokkal kevesebb fűszert használok, kevesebb olajat, és sokkal több zöldséget főzök a férjem nagy bánatára:)! A vízzel felöntésnél pedig a sima vízre gondoltam, mert szrintem úgy nem jó. A főzőlé jöhet!
2011. dec. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha evett üveges csirkét, akkor szerintem adhatod Neki nyugodtan. Ha nincs a családban ételallergia, akkor szerintem nem kell aggódni. Óvatosabban kell majd bánni a tejtermékekkel és a déli gyümölcsökkel, de az még odébb van.9-es
2011. dec. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Oké...akkor megyek csinálom...turmixolok.

Igen, majd megírom, fél 2 után, hogy ízlett e vagy sem:-)


Anastásiának külön köszönet:-)

2011. dec. 5. 11:47
 14/19 A kérdező kommentje:

Nem ízlett neki:-(

7-8 kanállal evett csak belőle.

2011. dec. 5. 14:39
 15/19 anonim ***** válasza:
Sebaj, majd legközelebb:)!
2011. dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Lányom is hat hónapos, már öt hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást. Most ott tartunk, hogy három étkezés van kiváltva (kettő tejpép, egy főzelék, a gyümölcsöket nem szereti), és eddig mindent megevett. Kivéve amit rosszul csináltam meg. :D


Lehet hogy azért nem evett a kajából, mert sós volt. Én is így jártam hétvégén, a levessel hígítottam fel neki a zöldséges-csirkés pürét, és túl sósnak találta, nem ette meg. Másodjára forralt vizet adtam hozzá, bepuszilta az egészet. :)


Ne add fel! Meg fogja enni. Csak még nincs hozzászokva. :) Mégis csak másabb, mint a cici. :)

2011. dec. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Tudom miért nem ette meg, igen kedves utolsó, azért, mert ízes volt. Levesben főtt, sós, borsos (vegetás pfej) Ma kapott sima vízben főtt répacéklaburgonyát, úgy ette, hogy csak néztem.:-)
2011. dec. 6. 20:13
 18/19 anonim ***** válasza:

Répacéklaburgonya..ez jó.. :D:D


Sok sikert a továbbiakban is! :)

2011. dec. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
6 hónaposan nyugodtan felöltheted kicsi vízzel a húslvesból kivett kaját. Neki abban amúgy is elég só, vegeta, bors lesz, nem kell a leve is hozzá.
2013. júl. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!