Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lesz valami baja a babámnak...

Lesz valami baja a babámnak (fél éves), ha naponta nem 500ml, hanem csak kb.400 ml a tejalapú étkezése?

Figyelt kérdés
Több egyszerűen nem megy-tömni nem akarom.Tápszert és tejpépet is kap, de még így sem jön össze :(((
2011. dec. 5. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
:Dnem lesz baja lassan majd adhatsz neki joghurtot sajtot és meglesz a 500ml
2011. dec. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. dec. 5. 13:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Lányomnál sem volt meg a fél liter szinte sose!

Most már elmúlt egy éves, de már nem is hajlandó semmiféle tejes dolgot meginni (se tápszer, se tejital, se rendes tej).

Amikor lehetett bevezettem neki a túrót, joghurtot, kefírt, sajtot (8 hónap körül), de ezzel egyenes arányban még kevesebb tápszert ivott, és a végén el is hagyta.

Kérdeztem a dokit erről, és azt mondta, hogy persze fontos a tejalapú táplálkozás, de nem kell erőltetni. Nincs olyan, hogy márpedig "ennyit és ennyit kell meginnia" belőle, a lényeg, hogy amikortól lehet tápláljam a gyerkőcöt változatosan.

Ja és az is jó lesz, ha majd bevezeted a húst a babádnak, az is pótolja a fehérjét, amire szüksége van.

2011. dec. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Örülnék ha a fiamnak legalább 400 ml lenne, de szerintem fele sincs, a tejre rá se néz :( Nem kell mérni, annyit eszik amennyit kíván.
2011. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A környezetemben mindenki azzal riogat, hogy akkor nem fog megfelelően fejlődni...
2011. dec. 5. 15:26
 6/12 anonim ***** válasza:

semmi baja nem lesz...,de ha egy kicsit akarsz csalni..,én úgy csináltam/csinálom (még mindíg pedíg már 2 éves elmúlt a kislányom),hogy én a tejpépet nem vízből csinálom,hanem tejből... :) Így még finomabb is,és táplálóbb is,plusszban meg még emelkedik a tejtartalma is.. :)

Óóóó...basszus most néztem meg,hogy csak fél éves a babád...,így a tej kilőve...bocsi..!!! Vagy akkor csináld neki bekevert tápszerbe...igaz én úgy nem próbáltam,de egy próbát megér,ha szereti. :)

2011. dec. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja, a tejallergiás gyerekeim elég jól fejlődnek.

A lányom 3 éves koráig nem látott tejet, tejterméket is csak alig. Kutya baja.

Alapvetően bocitáp, az ember megvan nélküle is, ha kell.

2011. dec. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A fiam a másik oldal...3.5 éves,szeptember óta ovis,ám reggel és este 300 ml kakaót iszik.Ehhez még jön(természetesen NEM mindennap,nem "ebben a sorrendben",csak úgy általánosságban)a Túró Rudi,a Tejszelet,joghurt,puding,tejföl,stb.Kicsinek is sok tejes dolgot(anyatej,tápszer,joghurt,puding)evett.A dokink akkor-és most is-azt mondja:tudja a szervezete,hogy mire van szüksége.
2011. dec. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én is küzdök (küzdöttem, mert elég volt már) hogy meglegyen a napi fél liter. Nincs meg, csak 200-300. És a doki azt mondta, semmivel sem lesz hátrányban azoknál

, akiknél megvan az 500. SEMMIVEL!

2011. dec. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés volt, mi is hasonló cipőben járunk. Én is úgy vagyok vele, hogy nem akarom tömni. Most én is kicsit megnyugodtam. Szerintem ne aggódjunk. A gyümibe, főzelékbe is (amit már kap) csempéssz egy kis tejpépet, sinlacot vagy tápszert. Azzal is egy kicsit nő a mennyiség. Én ezt szoktam még csinálni.
2011. dec. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!