Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon megijedtem, nem tudtam,...

Nagyon megijedtem, nem tudtam, hogy a citromlevet nem szabad ilyen sokszor adni a kisbabáknak, most árthattam a kicsinek ezzel?

Figyelt kérdés
Mivel a kislányom a mohósága miatt sokat hány vissza, amikor csuklik nem tudom sokáig hagyni, mivel félek, hogy összerázza a csuklás a kis gyomrát és, hogy még többet fog visszahányni. Így akármikor ha csuklott citromlevet adtam neki, egy kiskanálnyit, ha nem múlt el, még egy picit. Mert nekem ezt javasolták. :( Erre most tudatosult bennem, hogy tulajdonképpen a citromlé savas és, hogy lehet, hogy gondot okozok ezzel a Picimnek. Utána is olvastam és teljesen lefagytam, hogy ki tudja, hogy ártottam -e a kis gyomrának. :(( Ráadásul én nem friss citromlevet adtam neki, hanem amit ugye a teába szoktunk rakni. Kérlek ne szidjatok meg, kezdő anyuka vagyok, első babával, tényleg nem tudtam. Mondjátok, hogy nem ártottam szegény kis Picúrkának. :( Egyébként 3 hónapos a kislány és a kezdetektől adok neki citromlevet, de csak ha közvetlenül evés után csuklik. Ha nem közvetlenül evés után, akkor megszoktam etetni. De ha tele van a pocija nem szívesen etetem tovább tejcsivel, hiszen akkor megint csak az a vége, hogy visszahány. :(
2011. dec. 5. 21:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
23%

Szegény gyerek.. EZt valami nagyi javasolta tuti. Hogy lehetsz ilyen? Ne szidjunk meg? és a citromlétől elmúlik? Citrusfélét egy éves koráig nem szabad adni.

És igen, ártottál, hagyd abba. A csuklás tök normális dolog, nem kell vele semmit sem csinálni.

2011. dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kislányod bukós baba,vagyis nincs teljesen összezáródva a gyomra,nyitott a nyelőcső felé.Amikor büfögne,akkor visszajön neki vmennyi tej,és vagy ki is hányja(egy picit,ez a bukás),vagy csuklást okoz neki a megrekedt tej.Emiatt felesleges neki citromlevet adnod,a sav csak összerántja a gyomrában a tejet,és még inkább hányásra készteti.
2011. dec. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy ne szidjatok meg, szerintem nincs olyan anyuka aki ne hibázott volna még, pláne az első babájánál ... Hidd el, hatalmas nagy lelkiismeretfurdalásom van most így és rohadtul megvetem magam, de nem egy ember javasolta és nem gondoltam, hogy ártok neki. De az vesse rám az első követ, aki még tényleg soha nem követett el semmilyen hibát! Na de ha így jobban tetszik, hát ítélkezettek meg gondoljatok rossz anyának, nem bánom ... Elég ha én tudom, hogy ezen kívül azért jócskán mindent megteszek a kislányomért, hogy mindent megadjak neki és egészségben, szeretetben neveljem.
2011. dec. 5. 21:48
 4/27 anonim ***** válasza:
És hát igen,nem szabad minden tanácsot feltétel nélkül elfogadni..Régi módszer ez,és régen is csak egyetlen cseppet csöppentettek a baba nyelvére,csak hogy összehúzza a kis száját,egy kiskanálnyi az rengeteg....
2011. dec. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Óh Istenem ne hozzátok már rám a frászt :( És most ennek milyen következményei lehetnek??:(
2011. dec. 5. 21:50
 6/27 anonim ***** válasza:

Ki javasol ilyet?


Nem tudom, hogy okoztál-e bármi kárt, nem vagyok orvos. De ezentúl, ha bármi kérdésed van, akkor ne másokra hallgass, akik bármit tanácsolhatnak (kibicnek semmi sem drága :( ), hanem először a gyerekorvosnál, védőnőnél tájékozódj. Ők ezért vannak.

2011. dec. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%

nyugalom, semmi baja sem lett. mit gondoltok, mennyi a citromlé és a gyomorsav pH-ja? a gyomorsava sokkal, de sokkal savasabb, ahhoz képest a citromlé nulla.

nem kell mindent túlaggódni.

2011. dec. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Már nem emlékszem, hogy pontosan ki, rokonok mondták, hogy ilyenkor citromlevet kell Neki adni. Csütörtökön viszem oltásra, megfogom kérdezni az orvost...
2011. dec. 5. 21:53
 9/27 anonim ***** válasza:
83%
arról nem is beszélve, hogy a bolti citromlében csak kivonat van, nem tuszkolt le 3 kiló citromot a gyerek torkán. de nem bírom mikor mindenki károg. nem sósavat itatott a gyerekkel.
2011. dec. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer, mikor pici volt a fiam, (pár hetes) Én is adtam neki, egy kávéskanálnyit, nekem anyu mondta. Na, jó nagy hányás lett az egészből, minden visszajött, ami felesleges volt. Eredmény: Aludtunk egy marha jót, mert az amúgy nehezen büfiző babám kiadta a felesleget magából, és nem feszítette a pocakja. Többet nem adtam neki, mert megijedtem, a "jelenségtől". Szerintem sem ártottál neki, de többet ne add neki. Az orvosnak említsd meg, hogy bukós baba, hátha van rá megoldás. Ne aggódj, és ne emészd magad! Persze, mindenki követ el hibákat!
2011. dec. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!