Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam karácsonykor lesz 15...

Kisfiam karácsonykor lesz 15 hónapos. Ma volt a védőnő és ezeket kérdezte!?

Figyelt kérdés

-Tudja e már ezeket mondani: anya,apa,mama,tata,baba,cica stb


-Tud e járni

-Felismeri e az állatokat

-Rámutat e dolgokra

-Utánoz e állatokat,hangjukat


Mindenre nem a válasz.Tehát h nem tudja még ezeket.Az anyát "adának,dadának" mondja,a mama és tata pedig még nem tudatos,de már mondja.

Járni még nem jár,csak segítséggel,bár ma 3 lépést tett előre a mamája felé.Állat nincs a környezetébe csak könyvből tudja nézni,de nem ismeri fel őket és nem is utánozza a hangjukat sem.

Kissé csalódott vagyok és aggódom,h akkor le van maradva a fiam a fejlődéssel? Segítsetek kérlek! :( Mit tehetnék?


2011. dec. 6. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az enyém se tudja ezeket, minden baba máshogy fejlődik, a fiúk amúgy is lustábbak ne izgulj, nincs lemaradva.
2011. dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

minden baba máshogy fejlődik,az csak egy átlag,aki ezeket meg tudja csinálni.van aki többet,van aki kevesebbet tud.fiam is 15 hónaposan indult el,napra pontosan egy éve.mondjuk ő ennyi idősen sok állathangot utánozott,mutogatott,szavakat mondott.mára már folyékonyan beszél jó ideje,de pl a lépcsőn kapaszkodás nélkül nem tud lemenni,felfelé is nehézkes,bár megy.innen is látszik,hogy ő pl. mozgásban gyengébb.

sokat énekelj,mondókázz neki.egyszerre egy állat képét mutasd neki pár napig,utánozd a hangját,és hamar megtanulja.ha fixen felismeri,és ha kéred,hogy utánozza,akkor térj át a következőre.

csinálj vele mozgásos mondókákat, a neten találsz

2011. dec. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

:)))))

Az enyém 12 hónapos volt, amikor ezeket kérdezte a védőnő. Kedvem lett volna megkérdezni, hogy a szorzótáblát esetleg nem kéne nyomnia fejből?

Van valami idióta listájuk, amire fel vannak írva ezek a dolgok, mi is ezen pörögtünk a környékbeli anyukákkal, mert egyikünk babája sem produkálta ezeket, aztán az egyiknek bevallotta a védőnő, hogy a lista szerinte is hülyeség.

Ja, tőlünk azt is kérdezte, hogy eszik-e egyedül kanállal. Egyévesen, hogyne. El vannak ezek szállva teljesen.

Nincs lemaradva a kisfiad semmivel, nyugi. :)

2011. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
rengeteget énekelek neki pedig :(
2011. dec. 6. 15:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Dehogy van lemaradva. Minden baba más. Más érdekli, másképpen fejlődik. Nagyon sok gyerek van a környezetembe, van nekem is két lány..és ég és föld a fejlődési ütemük.

A nagyobbik nekem későn kezdett el járni, viszont hamar mondta az egyszerű szavakat, a kicsi meg nagyon hamar csinált mindent és meg sem szólal. :) A nagyot soha nem érdekelte a zene, mondókák, versek..a kicsi 1 évesen odáig van érte. Ne aggódjál.:)

Pár hónap és mindent behoz, bár ez is h..lye kifejezés tőlem, mert nincs lemaradva, csak őt más érdekli, másba meg biztos előrébb van mint a többi gyerek. :)

2011. dec. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szerintem nem nincs lemaradva


-Tudja e már ezeket mondani: anya,apa,mama,tata,baba,cica stb(zek közül : apa, és ennyi meg aHinta szó )


-Tud e járni NÁlunk igen 12 hónaposan segitség nélkül)

-Felismeri e az állatokat(igen ha olyanja van)

-Rámutat e dolgokra(igen inkább mutogat mint mondaná)

-Utánoz e állatokat,hangjukat (igen 7 db)


ha mindent a nagykönyv alapján már tudna akkor lassan mondatokba kellene hogy beszéljen.

bezséltem logopédussal és azt mondta ha meg tudja értetteni magát és valamennyire azért el tudja mutatni (mutogat) akkor nincs lemaradva

mivel fiu nincs lemaradva majd ha 2, 5 évesen se akar semmit mondani akkor esteleg érdemes felkeresni szakemebert

2011. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már beszélgetett a babám viszont(!)csak 17-18 hónaposan kezdett el járni!!!Ne aggódj!
2011. dec. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én lánykám is 15 hónapos :

Nem tudja mondani az általad írt szavakat, sőt semmilyen konkrét szót nem mond, csak az Ő kis babanyelvén dumál.

Nem jár. Még segítséggel sem.

Felismeri az álltatokat-ha épp olyanja van.Aztán 1 perc múlva nem.

Rámutat dolgokra ? Hát ha a mutogatást magát annak nevezzük, igen. De inkább legtöbbször hadonászik.

Semmiféle álltatot nem utánoz, hisz nem is beszél még.

Úristen micsoda idióta védőnőd van-már megbocsáss..

Szóval, nyugi!!!

2011. dec. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A 3-mas válaszoló vagyok. Azt hozzátenném, hogy az én kisfiam az általad felsoroltak közül 15 hónaposan csak a járást produkálta, most 19 hónapos, és már mind megy neki, úgyhogy nem visszamaradott vagy ilyesmi.

Remélem, azért megnyugodtál egy kicsit. :)

2011. dec. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

elsején volt 15 hónapos a lányom.Ma voltunk a védőnőnél,ott volt a dokink is és csak annyit kérdezett,hogy fel tud e állni a bútorok mellett a lánykám,meg hogy lépeget e.

Egyébként a felsoroltakból annyit tud a lányom ha épp kedve van,hogy egy két állatot meg a babát felismeri és "megmutatja(inkább csak rácsap a képre:))de két perc múlva már nem érdekli és akárhogy kérem nem mutatja meg:)

2011. dec. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!