Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babátok mennyivel...

Marilyn88 kérdése:

Koraszülött babátok mennyivel korábban jött és mikor érte utol a kortársait?

Figyelt kérdés
A fiam 27 hétre született. Most 6 hònapos és kíváncsi vagyok, hogy kb mikorra éri utol magát. Szerencsére teljesen egészséges, csak kíváncsi vagyok.
2011. dec. 6. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:

A lányom a 29. hétre született. 1 évesen tanult meg mászni, 2 évesen járni.


Azt szokták mondani hogy mire iskolás korú lesz, behozza a lemaradását. Hát az én lányom rácáfolt ezekre, amikor már óvodába került, senki nem mondta volna meg róla hogy koraszülött. Gyönyörűen utolérte a kortársait, sőt le is körözte őket olyan okos volt. Ma már iskolás, fejlettebb mint a vele egykorúak. Inkább idősebbnek nézik. A dokinénink épp a minap mondta hogy mennyire büszke rá, és folyton azt mondogatja: "hát te nem is voltál koraszülött!" :-)

2011. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

36. hétre született (kiskönyv szerint 35. hétre), 2170g és 48cm. A méretei alapján 33 hetes babának felelt meg.

Mondjuk a Te babád jóval előbb született, de azért írok, mert az enyém is fél éves :) Már 3-4 hónaposan elérte a kortársait.

2011. dec. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

sya!


Kisfiam 6 hónapos. 600grammal született májusba. Most 4090gram. Mászni próbálkozik, fordulni, még csak az oldalára tud. Egész nap nevet(hangosan) és gagyorászik.

szerintem gyerek függő, hogy mikor éri utol a társait, nekünk azt mondták, hogy 3 éves korára tuti:)

2011. dec. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28 hétre született a kisfiam, 1350 grammal. A fejlődésneurológus szerint 6 hónaposan érte utol időre született társait, meglepő módon nagyon gyorsan fejlődött. 10 hónaposan már kúszott, mászott, kapaszkodva felállt, felült önállóan, kapaszkodva lépegetett. Most 11 hónapos, folyamatosan beszél a kis babanyelvén, viszont az első két foga még csak 2 hete bújt ki.
2011. dec. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!