Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak az elkényezetett...

Mit csináljak az elkényezetett 11 hónapos kislányommal?

Figyelt kérdés

Az a baj,hogy anyósoméknál és a szüleimnél laktunk idáig és megszokta,hogy van vele mindig valaki és sajna nincs el egyedül sem. :( Tudtam,hogy ez lesz a vége de mindenki azt mondta,hogy majd elnövi!!! De én nem hiszem és félek mi lesz majd!?!

Teljesen anyafüggő lett 1 hónap alatt és most,hogy sikerült lakást vennünk már előre félek,hogy nem fogok tudni semmilyen házimunkát sem elvégezni majd.Ma csak 2.-ten voltunk és a kajcsiját alig tudtam megcsinálni,mert mindig a lábamnál volt ma és sírt,hogy foglalkozzak vele.:(

Mit csináljak vele,hogy ha majd külön lakunk,hogy ellegyen magába?

Légyszi, Segítsetek!!!!

11hónapos kislány anyuája


2009. máj. 15. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz egynapos feladat, az biztos:-( szerintem a járóka beszerzése a legfontosabb! Próbáld meg beleszoktatni, kedvenc játékaival együtt. eleinte minél többet légy a közelében, dalolássz neki, vagy csak beszélj hozzá. aztán néhány percre hagyd ott, ha úgy veszed észre, belemerült a játékba. biztos, hogy néhány napig nagy hisztik lesznek érted, de bírd ki, hogy sír, ne szaladj be hozzá azonnal. 5-10 perceket muszáj kibírnia egyedül. ha pedig rájön, hogy te mindig visszatérsz, előbb utóbb nem lesz számára katasztrófa, ha távozol a szobából! a lényeg, hogy ne úgy osonj ki, hanem mondd el neki, hogy most kimész, mert neki kell ételt készítened, azonnal jössz vissza hozzá utána. hidd el a lényeget megérti, főleg ha mindig hallja ezt a távozásod előtt. előbb utóbb rájön, hogy ezek a mondatok, hangsúlyok azt jelentik, hogy nem veszt el téged végleg!
2009. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak szoktatás, hanem természet kérdése is. Minden gyerek más. Az unokatesóm egyedül volt otthon a gyerekkel, és hiába próbálta kezdettől egyedüllétre is szoktatni, nem ment, ordított mindig a kicsi. Barátnőm gyerekei meg babakoruktól elvannak boldogan a kiságyban viszonylag hosszú ideig, pedig ő is rengeteget ajnározta őket.
2009. máj. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én is így voltam és zz újlakásban újélet kezdödött!!! ő is fogja látni hogy minden más és te meg szabályokat állítasz fel . Pl. nekem se maradt a szobácskába mindig jött utánam mikkor elköltöztünk és én rászántam az ídőmet a nevelésre. Vissza vittem a játékok közé leültem mellé rövid idöre és utána ott hagytam kimentem a konyhába és utánam jött akkor én újbol vissza vittem szép vidáman türelemmel. kitartás te vagy a falkavezér minden másban alvásnál is így tettem és be vált párnap mulva rend volt!!! Kitartás!
2009. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Hát remélem lesz bennem annyi elő és türelem,hogy sikerülni fog.Majd megszokja az új lakásunkat és az új napirendet.Ha meg nem sikerül 1-2 napig a házimunka akkor majd segít a férjem is 1 picit remélem :P.

Még 1szer nagyon köszönöm a válaszotokat és megpróbálok higgadt és kitartó lenni.Remélem az új szomszédok nem másznak a falra majd!!!

2009. máj. 15. 13:39
 5/5 anonim ***** válasza:
így van jól gondolkozol de hogy másznak amúgy én szoltam nekik hogy megérkeztünk :)))és mostanába lehet hogy gyereksírást fognak hallani
2009. máj. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!