Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rá lehet szoktatni egy másfél...

Rá lehet szoktatni egy másfél évest a kanállal önállóan evésre?

Figyelt kérdés

Úgy értem, akkor, ha ő maga nem szeretné egyelőre.

A kisfiam 19 hónapos. Nem egy csodagyerek, mindent átlagos időben vagy kicsit később csinált eddig is, így nem zavarna különösebben, hogy még nem eszik önállóan. Az utóbbi hónapokban szépen próbálkozott a kanállal több-kevesebb sikerrel, ám újabban nem kell neki, hanem kézzel eszik mindent. A levest, a főzeléket, a pörköltet is. Azt ugyan hagyja, hogy közben párhuzamosan etessem a kanállal, de ha én adom a kezébe, akkor azt mondja, "nem", és lapátol kézzel.

Volt valakinek hasonló tapasztalata? Érdemes erőltetni, vagy hagyjam, hogy leszokik magától?

Kérlek, a "csapj a kezére" és a "ha nem eszik rendesen, fel kell állnia az asztaltól ebéd nélkül" - típusú válaszoktól kíméljetek meg, számomra a következetes nevelés nem ezt jelenti egy másfél évesnél. :) Köszi!



2011. dec. 6. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Türelem. Kisfiam közel 2 éves koráig kézzel evett, szinte kezébe kezébe se vette a kanalat. Na, onnantól kezdve egyik nap nagyon meglepett. Kivette a kezemből a kanalát, és gyönyörűn evett:-)
2011. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóhoz csatlakozom: türelem. Leírom, nálunk hogyan alakult, hátha segít.

Az én kisfiam kábé másfél évesen volt hajlandó először kanalat fogni a kezébe (holott 9-10 hónapos korától már önállóan csipegette a falatokat)úgy, hogy közben én is etettem. A kisfiam szeret enni, és hamar rájött, hogyha ő lapátolja a kaját, nem elég hatékony. Aztán volt neki is újra egy mindent kézzel korszaka, majd egyszer csak kellett neki a kanál és onnantól ő is eszik vele. Mondjuk a villáért van oda igazán! Most 1 hónappal múlt 2 éves és szépen eszik kanállal, azzal van nála gond, hogy nagyon a végén fogja a kanalat (nem szeret semmit megmarkolni, inkább mindent finoman az ujjaival szeret megfogni), így a levest elég bonyolult maradéktalanul a szájába juttatni. Ja, a másik meg, hogy feszt kavargatja és fújja az ételt, úgyhogy sok megy mellé.

2011. dec. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattatok! Igazából anyukám kínoz azzal, hogy ha nem szoktatom le róla, így marad. :) Sejtettem, hogy menni fog magától, ha hagyom.

További szép estét!

2011. dec. 6. 21:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Jaj dehogy marad így:))

Én ahogy "öregszem" és többedik babám van már, úgy görcsölök rá egyre kevésbé az ilyen dolgokra:) Ha leghamarabb nem is, de mikor közösségbe megy akkor mindenképp kanalazni fog ő is mint a többiek!! Addig meg nem teljesen mindegy hogy hogyan eszik otthon? :) Látja hogy ti mivel és hogyan esztek ez bőven elég.

Emlékszem az első gyerekemnél (ma 6 éves) még totál paráztam hogy jaj mi lesz hogy más már szépen eszik őt meg még mindig etetni kell, komolyan álmatlan éjszakákat okoztam magamnak, mindig szorongtam valamin és hogy jaj mit fognak szólni a bölcsiben/oviban hogy nem tud enni egyedül stb.

Mit szólnának? :) semmit:) és különben sem lényeges:)

Nagyon ügyes a fiad hogy egyedül hajlandó enni (nekem az elsőmet 2 és 4 hónapig etetni kellett!!) aztán ügyesedett majd oviba került és megtanulta. Kézzel enni mai napig nem szeret (ha piszkos a keze azt is utálja) de evőeszközzel már szépen eszik.

A középsőm kézzel evett, egy időben 2 kanállal, majd egy kanállal és egy villával és vagy 14 hónapos korától nem hagyta hogy akár csak egy falattal is én etessem.

A legkisebbem meg fel se tűnt hogy tulajdonképp mikor tanult meg kanállal enni:D csak úgy megesett:)

2011. dec. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2 ÉV 4 hóna akart lenni.
2011. dec. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem olvastam a többi választ, csak leírom nálunk hogy volt. 10 hónapos korában nem engedte többé, hogy kanalazzak neki, kézzel evett úgy 1,5 éves koráig. akkor kezdett kanalazni de nagyon ügyetlenül. nem is tudom mikor, úgy 19-20 hónapos korában ellopta apja villáját és belapátolta a vacsoráját. azóta villával eszik amit csak lehet, ezzel egyidőben szinte tökéletessé fejlesztette a kanalazó tudományát, most 2 éves és szinte bármit megeszik evőeszközzel, még a híg levessel vannak pici gondok :)
2011. dec. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!