Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónaposnak mennyire kell...

10 hónaposnak mennyire kell még turmixolni az ételt? Gondolok a brokkolira, krumplira, répára, spenótra.

Figyelt kérdés
Villával is elég már,nem?Van 4foga,szoktam neki adni kekszet is,kenyér héjat is,banánt is.
2011. dec. 7. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
persze, ha megbírja enni, elég villával szétnyomkodni, de a puhább falatokat adhatod már egészben is. szoknia kell a rágást.
2011. dec. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor nyugodtan adhatod neki ugy hogy villával szétnyomkodod, legalább szokja a rágást, s a későbbiekben nem lehet gond belőle hogy valamit rágicsálni kell
2011. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

10 hónap szerintem egy elég választó vonal. itt már van amelyik képes a sima összetörtet megenni valamelyik még sokáig kéri a pépet. én 11 hósan éreztem hogy simán harap is pedig foga sem volt.


vagy is fog nem számít ekkor. ahogy érzed.

2011. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az enyém banánt meg puha zöldségeket már összetörés nélkül ette 9 hónaposan is pedig csak két foga volt.

Volt 2 hónap átmenet mikor a nagyon darabos ételeket( fentebb) simán ette meg a pépeket, de a darabos bébiételeket nem volt hajlandó megenni( öklendezett tőle). Most már az is megy simán, 11 hónapos. Turmixolni már csak az almát szoktam.

2011. dec. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni, de ha öklendezik tőle, akkor még turmixold. Nekem azt mondta a védőnő, hogy amíg nincs őrlőfoga, addig nem muszáj a rágást erőltetni.
2011. dec. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is most 10 hónapos. Nagyjából 7 hónaposan kezdtem nála bevezetni a darabos ételeket. Persze eleinte kitolta a nyelvével, meg öklendezett, de mivel a házi kosztot nemigen szereti, és 8 hónapos kortól az üveges bébiételek darabosak, jobbnak láttam rászoktatni. Kb. 8 és fél hónapos korára megbarátkozott a darabossal. Addig meg 1 üveg bébiételt evett 2 napig napi két-két adagra elosztva.
2011. dec. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmit sem turmixoltam sosem. Eleinte üvegeset kapott, aztán pedig villával törtem össze, amit főztem neki. Az almát csak almareszelőn reszelem, a banánt szuperül szét lehet nyomni villával, szinte pépes lesz. Most 10 és fél hónapos, nem hajlandó elfogadni semmi pépes ételt, nagyon szeret rágcsálni.:) 2 hete bújt ki az első két foga, 10 hós koráig egy sem volt. De szerintem az ínye fémből van.:)
2011. dec. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! AZ enyémnek nagyon későn lettek fogai, majdnem egy éves volt, mire kijött az első neki! De már előtte is csak villával nyomkodtam neki össze, de volt, ami puha kis darabos volt, azt csak úgy simán adtam neki, és annyira édesen rágta a kis fogínyével, hogy meg tudtam volna zabálni! Az enyém nagyon korán darabosan evett, mivel láttam, milyen ügyesen rág, simán mertem neki villás összenyomásos kaját már 8 hónaposan! A pépeset akkor már meg sem akarta enni, ráérzett a "jóra"! Úgyhogy szerintem adhatod már neki nyugodtan darabosan, ha nem eszi meg, akkor várj vele még egy kicsit, és kicsit később próbáld neki újra! Sok sikert!
2011. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
enyém 10 hónapos korától csak darabosat fogadott el, a péptől üvöltött. nem törtem villával, kis falatokra vágtam és ette a kezével :) 2 foga volt ennyi idősen, de nagyon ügyesen elmajszolt szinte mindent az ínyével :)
2011. dec. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!