Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi okozhatja a visszasírást...

Haramia kérdése:

Mi okozhatja a visszasírást és miért van az, hogy csitítgatásra hiszti a válasz?

Figyelt kérdés

Kisfiam tegnap volt öt hónapos. Nagyon kiegyensúlyozott, vidám baba, de az elmúlt 2 hétben minden este lefekvés után közvetlen egy órával visszasír, ráadásul a semmiből hirtelen nagy ordítással. Első alkalommal nagyon megijedtem, rohantam a kiságyhoz, simogattam, szólongattam, cumit kínáltam, annál erősebben rázendített. Kivettem vigasztalni akkor abbahagyta, de ahogy visszatettem megint rákezdtett teljes erejéből, és ez így ment egy órán át, amikor nem bírtam tovább görnyedni az ágy fölött és leültem mellé kifújni magam(az ágy oldalán takaró van, így nem látott). 2 perc után arra lettem figyelmes, hogy halkul az üvöltés, még 2 perc és már csak hüppög, majd 3 perc és abbahagyta, sóhajtott egy nagyot és elaludt...:O hát, én csak néztem nagyot. És ez azóta így megy esténként. Visszasír, odamegyek üvölt, üvölt, odaadom neki a cumiját (vagy kéri vagy nem) amíg lát üvölt, majd ha leülök és várok akkor abbahagyja...Más babója is csinálja? Mitől lehet? Már arra is gondoltam, hogy csak felriad és nyugtázni akarja, hogy én is jelen vagyok, ha szüksége lenne rám...vagy a határait feszegetné már?

Előre is köszi a válaszokat!


2011. dec. 8. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem hinném hogy egy 5 hónapos határokat feszegetné. Inkább vagy hasfájás, vagy fogzik a drága, vagy felriad álmából.
2011. dec. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
oh Jézus, 5 hónapos baba hisztizik, határait feszegeti???
2011. dec. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a pontos okát, de lehet a fogzás miatt sír fel, lehet csak azért, mert szüksége van arra, hogy tudja ott vagy, vagy fáj a hasa vagy bármije... nehéz ezt megállapítani, de egy kisbabánál előfordulhat, hogy éjszaka fel-felsír. Lehet ez most csak egy rosszabb időszak nála, és majd elmúlik, de lehet még vissza is fog térni (szeparációs szorongás idején, vagy ha majd újra és újra fogzik).

Lányomat csak úgy lehet megnyugtatni, ha ott vagyunk mellette, de nem csinálunk semmit. Ha felvesszük, megsimogatjuk, bármi, akkor jobban sír.

2011. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak szereti, ha ott vagy, talán valamitől fél a sötétben, valami olyasmit lát, amit azelőtt nem? Azelőtt el tudott aludni egyedül a kiságyban?
2011. dec. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt már ilyen néhányszor, de szerencsére csak 1-1 nap. Bár most pl. a héten kb. 8-kor elaludt és 9-kor ugyanez, mint nálatok, utána nem lehetett letenni, mert fél óránként újra és újra, és úgy kb. éjfél körül adtuk fel, akkor onnantól végül ordítás után elaludt.

Én nem tudom, mi az oka, mert régebben is volt 1-1 alkalommal, hónapokkal ezelőtt is, de még egy foga sincs kint, amitől persze nyomhatja az ínyét. Most 7,5 hónapos a leányzó.

Én arra is tippeltem már, hogy esetleg rosszat álmodik ilyenkor, vagy tényleg csak hiányzik neki anyag. Ahogy anyukám mondja, néha nehéz kitalálni, hogy egy baba pontosan mit, miért is tesz. ^^

2011. dec. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

igen a fog az közrejátszhat itt is...csak azt nem értem, hogy a babusgatás miért nem nyugtatja meg...egyedül az ha látott és utána eltűnök :S

egyébként eszemben sincs kötekedni, de szerintem tud hisztizni egy 5 hónapos baba. Amikor nem tetszik neki valami (öltözés, törölközés vagy hogy ki kellett jönni a fürdővízből és kalimpál, rugdalózik, csapkod, ordít majd félrenéz és rámosolyog a nagyira aztán vissza rám és folytatja a dajdajozást...sztem ez kimeríti a hiszti fogalmát :D

..még azt fogom majd megfigyelni, hogy van e összefüggés aközött, hogy mennyi minden történt velünk aznap és hogy mekkora az éjjeli sírás (nem-e a sok élmény miatt van)

de köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!

2011. dec. 8. 17:39
 7/9 A kérdező kommentje:

jaj, nem válaszoltam:

Igen, előtte mindig elaludt magától (születése óta úgy alszik a saját kiságyában és egyszer kel fel szopizni 2 körül). napközben sincs gond az alvással...csak ez a lefekvés utáni visszasírás az új...

2011. dec. 8. 17:40
 8/9 anonim ***** válasza:

én se akarok kötekedni de fogalmad nincs mi az a hiszti, nem is lehet, 10 hónapos koruk körül érik meg az agyuk az ilyen fajta kombinációra, amit most csinál az az érzelmeinek a kifejezése, amit még jóindulattal se lehet hisztinek nevezni :)

na majd nyáron ha jöttök haza a játszótérről és földhöz veri magát miközben üvölt mint a sakál, na majd akkor megtudod mi a hiszti :D

2011. dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak átmenetek azért. Maximum kisebb korban nem konkrétan szó szerint hiszti, de már kifejezi, ha valami nem tetszik neki. Nálunk most 7,5 hónapos a hölgy, és már jó ideje igenis jelezi, hogy ki nem állhatja az öltözést pl. Hiszen közben nem konkrétan sír, hiszen egy könnycseppje sem kerül elő, csak nyafog lényegében, aztán meg fél perc múlva mosolyog és nevetgél. Persze lesz majd durvább hiszti, de a nem tetszését kifejezi szerintem is, kisebb korban is.
2011. dec. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!