Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi volt a leghosszabb idő...

Mennyi volt a leghosszabb idő amíg a baba csak szopit fogadott el? Gondolok itt saját sztorira vagy ismerősére. Többi lenn.

Figyelt kérdés

9 hós babám csak szopizni szeret, "rendes" kaját sem köpi ki, de nem tudom vele úgy megetetni, hogy ő kérje. mikor mi eszünk mindig kér belőle kíváncsi akkor az ő részére külön teszek a tányéromba azt hiszi az enyémből eszik így elfogad egy pár kanállal, egyébként pedig az etetőszékben rögtön tiltakozik, száját összeszorítja, fejét elfordítsa.

Amúgy jól fejlődik. Erőltessem az evést? Mit csináljak?


2011. dec. 8. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3. csemetém volt hasonló. 6 hónaposan kezdtük próbálgatni a hozzátáplálást, de egyáltalán nem ment. 7,5 hónaposan vette a szájába az első falat reszelt almát. Az sem működött, hogy kiváltsunk étkezést. Ugyanis alig pár falatot evett, és gondosan helyet hagyott az anyatejnek. Darabos kaját hamarabb kezdett el majszolni, mint hogy megevett volna egy kistálnyi ételt. 1 évesen táplálékának 90 %-a anyatej volt, egyszerűen nem lehetett megtömni. Bár kis hurkás volt, azért csak aggódtam, nehogy kijöjjön valami hiánybetegség, kértem beutalót vérvételre, de minden rendben volt. Így hát ráhagytam. Másfél éves korától evett valamennyit minden étkezésnél, és 4 évig szopott.
2011. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pedig ahogy látom neked volt tapasztalatod. Azt gondolom néha, h én rontottam el valamit. Nagyon sokat van cicin gondolom így éhes sem lesz.
2011. dec. 8. 15:11
 3/11 anonim ***** válasza:
UGyanez, de az enyém alig hízik. 9,5hós.
2011. dec. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az enyémre azt mondta doki néni, h tökéletesen hízik, de havonta látni akarja. 2300-ról indultunk most kb.7500gr. Ti?
2011. dec. 8. 16:08
 5/11 anonim ***** válasza:
4250gr-al született, most épp 8kg.
2011. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én is itt vagyok! :) Fiam 9 hónapos, és kb. 80 - 90%-ban anyatejes...

8 foga van, így úgy érzi már nagyfiú és nem kell neki semmilyen pép, csak amit haraphat/rághat. A kanalat utálja. Az étrendje: buláta és anyatej (ezeket fogyasztja élvezettel). Ma viszont elcsámcsogot egy extra adag sült csirkemellet!

2500 gr-al született, múlt heti mérésen volt (8,5 hónaposan) 9600 gr.


Csak nem maradnak így...

2011. dec. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nekem többen azt mondják erre a szitura, hogy a babák tudják, hogy mikor, mire van szükségük. Jó minőségű az anyatej! Legyünk büszkék! :)

Nálunk erről a doki nem is tud, a védőnő meg csak ingatja a fejét...

2011. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kisfiam közel 15 hónapos koráig mondhatni kizárólag szopizott. 6 hósan kezdtem a hozzátáplálást, de nem sokszor volt sikerem benne:DDD Aggódtam, de mindig jó súlyban volt. Végül olyan 2 éves korára kezdett el igazán enni. 3 éves koráig pedig simán szopizott még napi 2-3 alkalommal:)))
2011. dec. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, hát igen csak nem maradnak így...

Ma is próbálkoztam és tudja, h ilyenkor mi következik, de már szorítja össze a száját. Előtte már a kezemet szopta meg a nyakam.

Egyáltalán érdemes minden nap ez a próba? Csak felesleges nyűg, energia.

2011. dec. 9. 14:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok az anyuka, akinek 15 hós koráig nem akart enni a baba. Felesleges minden nap kínszenvedéssel próbálkozni. Én időnként kihagytam napokat, sőt volt, hogy 1-2 hetet is, mert azt sem jó, ha erőlteted, mert pont ellenkező hatást vált ki. Az is egy jó módszer, hogy egy asztalnál esztek és akkor is, ha ő nem eszik, üljön ott veletek. Sokszor más, evő emberek látványa hozza meg az étvágyat. Azt is nyugodtan hagyhatod, hogy belenyúljon a tányérodba, had ízlelgessen. :)))
2011. dec. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!