Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keveset/kevésszer eszik...

Keveset/kevésszer eszik másfél évesem?

Figyelt kérdés

Reggel 9 körül: 2 banán vagy körte (kb. ilyen mennyiségű egyéb gyümi) összekeverve valamilyen gabonapéppel vagy 3-4 keksszel

12 körül: főzelék hússal vagy tojással és egy 100ml-s túrókrém vagy puding

14 körül: lefekvés előtt iszik 200 ml tápszert

előfordul, hogy ébredés után eszik egy túró rudit vagy 1-2 szem kekszet, de nem mindig kéri

18 körül: vacsi: ez vagy tejbegríz, tejpép vagy a déli főzelék, ekkor is hússal (jó nagy adag)

20 körül: ismét tápszer elalváshoz


NEm kevés a 3x szilárd étkezés? Nem eszi meg a kenyeret felvágottal, stb, csak az enyémből 2-3 babafalatnyit, így ezt nem ilyet eszik reggelire.



2011. dec. 8. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:

A tej alapú dolgok ételnek számítanak és kb 6 óra az emésztési idejük.

Ezt doki mondta, amikor a két évesemet műtötték és előtte nem lehetett enni.

Egy másfél évesnek még nagyon pici a gyomra és ha szépen fejlődik akkor semmi gond!

Az Én fiam most 2,5 éves és csak 2x eszik normálisan a többi csak valami tej alapú ital vagy puding, mert amúgy a joghurtoktól undorodik a csokit pedig egyenesen utálja!

102 cm és 17 kg

2011. dec. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, én is úgy gondolom, hogy kalóriára simán megvan ugyanannyi egy 200 ml tápszer, mint pl. egy kisebb adag joghurt vagy egy alma lenne uzsonnára.

Most 11 kiló és 82 centi, tehát egy teljesen átlagos másfél éves méretű fiúcska. Úgy tűnik, ő jól van ennyi kajával. :)

2011. dec. 8. 17:18
 3/7 anonim ***** válasza:
További Jó Egészséget Nektek!:)))
2011. dec. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a háromévesem ennyit enne, összetenném a két kezem... :-)

Ne aggódj, teljesen rendben van, jól eszik, nincs semmi gond. :-)

2011. dec. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is! :)
2011. dec. 11. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább nagyon is jó étvágyú a gyermeked. A két banán plusz gabonapehely nekem is sok lenne reggelire, nemhogy egy másfél évesnek. Ha ilyen jól bereggelizik, nem csoda hogy nem kér tízórait, és szerintem az uzsonna is ezért marad ki. Ha neki így megfelel, akkor ne aggódj, inkább örülj neki.
2011. dec. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 21hós, de ő sem eszik meg ennyit. Se egyszerre, se az egész nap folyamán. Én mégse aggódom, így is nagyobb a koránál egy kicsit. Szerintem is inkább jobban eszik a te gyereked, mint az átlag.
2011. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!