Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszóház, más babákkal...

Játszóház, más babákkal megismertetés mikortól?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos a leányzónk, sajnos babás ismerősünk nincsen, és igazság szerint nem vagyunk annyira nagy közösségi emberek, hogy mondjuk leálljunk vadidegenekkel beszélgetni és összejöjjünk velük máskor is, vagy ilyesmi. Rokoni körben pedig nincsenek hasonló korú babák, viszont jó lenne, ha a csöppség tudna más babákkal is ismerkedni, és újdonságokat is megtapasztalni a lakáson, a saját játékain kívül, meg persze a séták, de olyankor nincs lehetőség kúszni-mászni.

Az érdekelne, hogy ki mikor kezdte mondjuk ilyen helyre időnként elvinni a picit, vagy Pesten van-e olyan hely, ahol kisebb babák is jól érzik magukat? A hölgyemény már mászik, bár még bizonytalanul néha, van amikor kúszásra vált pihenés képpen.


2011. dec. 8. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Még ráértek.

Tavasztól majd járjatok játszótérre, és majd ott talán lesznek barátok és babáddal egyidős más babák.

2011. dec. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem inkább Neked hiányzik egy babás barátnő? Nem szégyen az, teljesen érthető igény. :)

Játszóházat nem javasolnám, amíg nem jár biztonságosan, az enyém olyan 16-17 hónapos volt, amikor először mentünk. Nézz utána, van-e a környéketeken baba-mama klub (a művelődési házakban szokták tartani), Ringató, zenebölcsi, babaúszás (bár úgy tudom, azt kisebb korban kezdik). Ezeket szokták ennyi idősen, bár azt tudnod kell, hogy egy 7 hónapos még egyáltalán nem igényli más babák társaságát. Neked viszont mindenképp feltöltődés lenne, jó néha más anyukákkal beszélgetni.

És igen, tavasztól játszótér, de az még odébb van.

2011. dec. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én Angliában élek, itt már 6-7 hetes babákat visznek játszóházba, igaz, csak végig alusszák, de anyukák addig beszélgetnek, a gondozóktól kérdezhetnek. Lányom is 7 hetes volt, mikor elvittem először a játszóházba. Minden héten egyszer van. Azóta is járunk. El kellett telnie pár hónapnak, mire végig bírta a másfél órát ébren, de addig is jól el voltunk, én közben beszélgettem. Nagyon családias a hangulat, foglalkozás végén mindig éneklünk. Van 1 éves korig klubb, meg 1-3 éves korig. Már abba járunk, fantasztikus, nem tudom, hogy ennek köszönhetem e, de a lányom nagyon közvetlen és barátságos, jól eszik, jól fejlődik a mozgása gondolkodása és beszéde is. 16 hónapos. Jól érezzük mind a ketten magunkat. Szerintem menj el egy játszóházba vele, minél hamarabb, és ha teheted, rendszeresen járj. Neked és a babának is szüksége van erre a kikapcsolódásra.
2011. dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Magyarországon nem egészen ezt hívjuk játszóháznak. :) Itt a játszóház egész nap nyitva van, van mindenféle játék, és azokkal lehet kötetlenül játszani. Foglalkozások néha vannak, de szintén nagyobbacskáknak, és anélkül is oda lehet menni. Én legalábbis erre gondoltam, amikor olvastam a kérdést, és ide tényleg felesleges elvinni egy járni nem tudó babát.

Te nem a baba-mama klubra gondoltál véletlenül?

2011. dec. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Amúgy nem, nem nekem hiányzik anyuka ismerős, barát, ilyesmi, inkább max. olyan téren, hogy közös kikapcsolódás a picivel, apával együtt, mert most még inkább max. ha elmegyünk valamerre, akkor visszük hordozóba és ő még ugye nem nagyon tudja kiélvezni. De akkor tavasz, nyár, akkor már jobban lehet közös családi dolgokat kivitelezni. ^^
2011. dec. 9. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!