Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig antibiotikum?

Mindig antibiotikum?

Figyelt kérdés
Kislányom 1,5 éves egy este volt 37,6 a láza. Nem köhög, kicsit folyik az orra, de nem vészes. Elvittem dokihoz, a tüdeje tiszta, torka nem piros. Antibiotikumot írt, nem kezdtem el adni, mert nem lázas, csak az az egy alkalom volt amikor meleg volt. Jól teszem?
2011. dec. 8. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Ki tudja? Távdiagnosztizálni senki nem tud, jó vannak akik próbálkoznak, itt is lesznek-de őket azt hiszem sarlatánoknak hívják.

Te meg nem vagy orvos.

De egyébként ha ennyire aggaszt ez, miért nem ott kérdezted meg? Nyilván valamire írta, nem a hőemelkedésre (igen messze van, volt a hőmérséklete a láztól-szerintem erre még lázcsillapítót sem javasolnak), nyilván nem a nem piros torkára, és a tiszta tüdejére. Valami baja csak volt, vagy annyira rendben volt, hogy úgy találta kell neki az antibiotikum?

2011. dec. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, jól teszed-e /mert sokan lehurrognak/ de én is pontosan így tettem volna. Sok gyerekorvos automatikusan írja fel az antibiotikumot:(
2011. dec. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem meg, hátha valaki hasonló véleményen van, hogy nem kell állandóan antibiotikummal tömni a gyereket. Sajnos az orvosunk nem gyerekorvos és előszeretettel írja az antibiotikumot mindenre!
2011. dec. 8. 22:43
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

Ilyenkor sokan azt írják nem vagy orvos...ne okoskodj, stb...

Azt azért hadd írjam le, hogy ha az ember felnevel egy-két-több gyereket,azért ápolónőnek nyugodtan elmehetne.

Tehát tudni fogod ösztönösen, mikor kell beadni azt az antibiotikumot.

2011. dec. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... kislányom dokijánál a rendelő azzal van körberakva hogy a megfázásra az antibiotikum nem jó, nem kell, nem használ. sőt...az ember teszi egyre hatástalanabbá az antibiotikumot hogy szedi ha kell ha nem vagy mert nem szedi be mindet, kúraként. Én rákérdeztem volna hogy "csak" pici orrfolyásra minek antib. ?!?!vagy lát,hall vmit? Ha nem akkor nem adnám be sőt keresnék másik dokit. De remélem gyorsan meggyógyul! :)
2011. dec. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Így van!!!
2011. dec. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmi mást nem mondott? Füle, vagy valami? Így, ahogy leírod, én sem adnám be neki! Vagy elvinném másik dokihoz! Az se jó, ha feleslegesen antibiotikumozod! De én keresnék másik dokit!
2011. dec. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én meg gyerekorvoshoz vinném. A legtöbb teljesen normális és nem viszi túlzásba az AB adását. A miénk megfázásra csak tüneti szereket szokott adni (pl. Oscillococcinum, lázcsillapító, köhögéscsillapító, stb.). Az egyik válaszoló viszont feltett egy kérdést, ami engem is érdekelne. Miért vitted orvoshoz, ha tudod, hogy úgyis antibiotikumot ad, nem is gyerekorvos, és úgyse adod be? Tényleg nem piszkálódásból kérdezem, csak teljesen értelmetlen kört futottál a gyerekkel. Én választanék egy jó gyerekorvost inkább.
2011. dec. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én saját példával tudok szolgálni. A mi háziorvosunk mindig antibiotikumot írt fel mindenre. Látogattam is elég sűrűn. Amióta elköltöztem és máik házidokim lett, talán 2* vagy 3* voltam nála 4év alatt.

Gondolom a gyerekekre ugyanígy hat. Megöli még a jó bacikat is és szinte ki sem gyógyul az egyik betegségből, jön a másik.

2011. dec. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért vittem dokihoz, hogy vizsgálja meg, hallgassa meg a tüdejét (mert pl. a rokonságban volt olyan tüdőgyulladás, hogy lázmentes állapot volt mellette)szóval biztonságból vittem el. Dokit sajnos nem tudunk váltani, mert vidéken kis faluban lakunk és ide csak ez az orvos jár ki, sajnos anyagiak miatt nem tudom megtenni, hogy 40km-t utazzak a gyerekkel az orvoshoz.
2011. dec. 11. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!