Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hós tápszeres babám...

5 és fél hós tápszeres babám éjszaka van hogy még 2-szer eszik, ez baj? Annyi támadást kapok, hogy ne adjak neki mert ekkora gyereknek már nem kell enni, de nekem nincs szíveem nem adni neki.

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 07:16
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Szintén 5,5 hós babám van. Nálunk úgy működik, hogy este cicin elalszik, beteszem a kiságyba. Éjjel 1 és 3 között felébred, onnantól mellettem alszik (mobil légzésfigyelővel a pocakján), és bármikor rácsatlakozik a mellemre. Konkrétan mocorog, nyafizik, a szájába adom, és mindketten visszaalszunk.

Nincs ezzel semmi baj, de azzal sem, ha te éjjel kiveszed az ágyból megetetni, majd visszarakod. Mindenkinek a saját habitusa szerint kell ezt csinálni, ha jól akarja magát érezni.

Ne foglalkozz azzal, ki mit mond, ha nektek így jó, csináld így.

2011. dec. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha adsz neki,akkor számolj arra,hogy még 1-2 évesen is enni fog éjszakánként. Igaz,ez ma szokása az anyukáknak.

A párhetes babának valóban kell éjjel is enni,mert nem bírná ki egész éjjel. De 3 hónapos kor után már meg kellene tanulnia különbséget tenni nappal és éjszaka között.

Ha leszoktatod,akkor lesz néhány sírós éjszakátok,de utána át áll a szervezete az éjszakai alvásra.

Ha viszont továbbra is eteted,akkor még 1-2 éves korában is kelhetsz hozzá minden éjszaka.

Nincs hét,amikor ezen a fórumon ne panaszkodnának kimerültségre emiatt az anyukák.

Anyáink,nagyanyáink nem tehették meg,hogy éjjel is etessék a babákat,mert másnap nem tudtak volna dolgozni a munkahelyükön. Egyetlen gyerek sem lett emiatt sérült vagy érzelemszegény.

Dönteni természetesen neked kell.

2011. dec. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Az én kisfiam is 5 és fél hónapos s szintén tápszeres. :) Ő este hétkor alszik majd éjszaka egy körül kel enni, majd 6 után. Eszembe sem jutna, hogy nem adjak neki enni. Nem kelne fel, ha nem volna éhes. Azzal meg nem értek egyet, hogy 1-2 éves korában is kelni fog, ha eteted. Nekem a másik kisfiam is úgyanígy kelt éjszaka ennyi idős korában, majd olyan 7-8 hónaposan már szépen átaludta az éjszakát. Azóta is végigalussza s soha nem kel fel enni-inni. Már 3 éves múlt.Az előző válaszolótól kérdezném, miért jó sírni hagyni szegényt??? Azért hogy neked ne kelljen felkelned? Én a gyerekkel együtt vállaltam az éjszakázást is.....
2011. dec. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én adnék neki, nem hagynám sírni. Egy éves kora után is le lehet szoktatni az éjjeli evésről, akkor már el tudod neki magyarázni, hogy most nincs hami, majd reggel. Ha pedig elkezded a hozzátáplálást, lehet, hogy magától is végigalussza az éjszakát.

Van azért egy nagy különbség az anyatejes és a tápszeres babák etetése között: az anyatejes babákat elég cicire tenni, míg a tápszer elkészítésével többet kell bajlódni, és közben az embernek teljesen kimegy az álom a szeméből... Én azt javasolnám, ha még nem próbáltad, próbáld ki az álometetést (10-11 óra között, mielőtt aludni mész). Nálunk ez megoldotta a problémát, utána a kisfiam nem kelt fel már éjszaka. 3-tól 7 hónapos koráig működött a dolog, de utána is jól aludt éjjel, gondolom, akkor már a hozzátáplálás miatt. Aztán 1 éves kora körül még visszatért az éjjeli ébredés, 14 hónapos korában szoktattam le róla. Szintén tápszeres baba volt.

2011. dec. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én is adtam és 11 hónapos volt amikor nem fogadta el a tápit éjjel két korty viz és alszik tovább szóval ne másokra hallgas ahogy érzed. ha felkell és kér inni /tápit akkor adjál neki/ Le fog szokni magátol.
2011. dec. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem kb ilyenkor kezdte átaludni az éjszakát, néha kelt csak fel. Mindenki maga tudja hogy a gyermeke éhes e vagy csak megszokásból ébred fel. Én úgy csináltam hogy ha csak nyöszörög akkor nem adtam neki és szépen visszaaludt, de amikor sírt akkor adtam tápot. Volt olyan hogy hallgattam a védőnőre és az eredménye 1,5 óra szüntelen ordítás!

Amit még tapasztaltam: Ha megeszi a teljes adag tápot vagy ha csak egy picit hagy az alján, akkor tényleg éhes volt. Viszont amikor csak 20-30 ml-t evett majd bealudt, akkor igazából csak megszokásból ébredt fel és nem is volt éhes.

Mivel nálunk mindketten nehezen keltünk fel éjjelente mikor már idősebb volt a pici, ezért sokszor a "nyöszörgés után elaludt" fordult elő, míg végül átaludta az éjszakákat.

2011. dec. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!