Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jöttetek rá/szántátok el...

Hogy jöttetek rá/szántátok el magatokat arra, hogy legyen még egy gyerkőcötök?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos lányom, aki sürgősségi császárral született, megvagyunk vele áldva. Végül is egy angyal, de vannak azért mókás napjaink bőven, mikor nem tudok mit kezdeni vele, mert nyűgös. (2 hónapos kora óta jön a foga vagy nem aludta ki magát)


Sokszor jött jön rám az, hogy ha a lányom 2 éves lesz vagy 3, akkor lehet szülök még egy gyermeket.. de ilyenkor előjön az első 6 hét és ilyenkor mondom magamban, hogy majd, ha hülye leszek :))


2011. dec. 10. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:

számomra egyértelmű volt, hogy nem szeretném ha egyke lenne.

2 barátnőm is azt mesélte, hogy 2 gyerekkel könnyebb, mint 1gyel (mármint olyan jó, hogy eljátszanak együtt is, nem anyától függ minden). meg épp pár napja volt a tv-ben egy nyüzsgő 5 gyerekes család. az anyuka azt mesélte, hogy neki sokkal könynebb 5 gyerekkel, mint 1gyel.

már félidős a hasamban a kistesó, nagyon várjuk.

2011. dec. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi mindig úgy voltunk vele, hogy majd 2 gyerekünk lesz, vagy 3.

Aztán mikor megszületett az első babám egy évig azt mondtam, hogy nem bírnék még egy gyerekkel. Aztán ahogy nőtt, tudatosult bennem, hogy szeretnék másodikat is. 18 hónapos volt, mikor teherbe estem újra:-)

Ma 2,5 éves a nagyobb és 8 hetes a pici. Nagyon jó így:-)

2011. dec. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

mikor megszültem másnapra mondtam jöhet a kis tesó... na de majd csak jövöre lehetséges ez:) na mindegy egy a biztos nem lesz egyke a picim, még egy tesója vagy kettő lesz.

tudom hogy megint nehez lesz az elsö 3 hónap de állok elébe :D Ha még egy tüzrevaló kisember lesz mint a Lányom :)

2011. dec. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 5 hónapos lett visszatért a vágy,hogy szeretnék több gyereket,előtte legalább 5 évig hallani sem akartam róla,folyton eszembe jutott a szülés,az hogy lefáraszt,ugyanis nem szeret aludni,és hisztis is,de egy nagyon okos,aranyos kisbaba,most 7,5 hónapos,de hát ugye a sok nem alvástól mi is fáradtabbak vagyunk,voltunk.Mégis egyre jobban szeretnék,akár most is bevállalnám,csak hát még itt van félév a főiskolából,még nem dolgozom így nem lehet sajnos,de amint végzem és dolgoztam is kicsit újra belevágunk.Nekem az első 3 hónap nagyon nehéz volt,főleg hogy nem akart szopizni,de akkor is vágyom még gyerekre,legalább 2őt szeretnék még,és minden álmom hogy egy lányom is legyen.
2011. dec. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 11 hónapos. Nem akarok még egyet. Talán pár év múlva, de jelenleg inkább átoperáltatnám magam férfivá ha választani kéne (:
2011. dec. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

idővel megszépülnek az emlékek. MI 1 éves fiunk mellett kezdtünk újra próbálkozni, 4 hónap után sikerült, és kb. a 36. héttől jönnek elő újra azoknak a kellemetlen első heteknek az emlékei. Addig eszembe sem jutott. Mostanában, ha hullafáradtan este ledőlök tévézni vagy lefekszünk aludni, eszembe jut, hogy mi lenne, ha a pici most elkezdene nyivákolni. És eszembe jut, hogy Te jó ég, valóban akartam én ezt? Egyébként jó baba a fiam.

1 gyerekes, 38 hetes km

2011. dec. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kerria ***** válasza:
100%

Én egyke voltam, nem javaslom.

10 napja születem, természetes úton, rengeteg komplikáció lépett fel, szörnyű fájdalmaim voltak, és a gondok miatt gyorsítani kellett a folyamatot. (Mind a ketten egészségesek vagyunk)

Ennek ellenére 2-3 év múlva jönni fog a kistesó.

Ha mi nem leszünk, akkor is ott lesz valaki aki a vére, és számíthat majd rá.

Ezer indokom lenne még, hogy meggyőzzelek, de ezt Neked kell majd érezni :) és úgy gondolom, mire odaérsz, halványodni fog a nehézségek időszaka.

2011. dec. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szülés után édesanyám is azt mondta, hogy őt erre az életben rá nem veszik még egyszer. S tessék, itt vagyok. :-D 22 hónap különbséggel születtünk, testvérem és én.


Én a szülés után, még a szülőágyon azt mondtam a férjemnek, hogy tök jó volt, jöhet a következő. :-D De aztán jött az éjszakázás, a folyamatos kialvatlanság, hogy tejben úsztam reggelre... akkor alább hagyott a lelkesedésem. :-) Most úgy vagyunk vele, hogy végül is 15 hónapja nem aludtunk egy jót, lehet, hotgy fel sem tűnne, hogy még egy gyerek van, vágjunk bele. Reméljük, hamar összejön. :-)

2011. dec. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most 10 hónapos a kisfiam. Eddig határozottan elutasítottam, hogy legyen még gyerekünk, de ahogy egyre nagyobb a gyerkőc, eszembe jut, hogy 3-5 év múlva esetleg jöhetne egy kislány. De hát ez majd sokban függ sajnos az adott anyagi helyzettől is...
2011. dec. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!