Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyógyszereket tartotok...

Milyen gyógyszereket tartotok otthon gyerkőcötök részére?

Figyelt kérdés
9 hónapos a lánykám, és még nem volt beteg. Tudom, orvoshoz kell vinni, ha bármi van, de szeretnék 1-2 gyógyszert itthon tartani, hogy legyen, ha szükséges.
2011. dec. 5. 19:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Narancsízű láz és fájdalomcsillapítót és germicid-c kúpot. Semmi más nincs itthon.

Most készül majd a napokban valamilyen orrcseppet beszerezni az 5 hónapos lányomhoz, de egyenlőre nem beteg.

Remélem, hogy megússzuk legalább ezt a telet betegség nélkül!


De kíváncsi vagyok, hogy más mit tart még otthon.. hátha nekünk is majd kelleni fog 'azonnal'!

2011. dec. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Lázcsillapító mindig van. Ha esetleg más is kell (orrspray vagy hasonló) azt megveszem mikor aktuális. Még baby Luuf balzsam (remélem jól írtam) van, ha kicsit náthás lenne, ezzel este vékonyan bekenem a hátát. Nekünk nagyon hatásos volt.

Ezen felül hársfatea, méz. A lányom már 2 éves. Szerencsére ritkán volt beteg.

2011. dec. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Lázcsillapító (Nurofen)

B6 vitamin (hányás után)

Calcium (folyékony állagú - allergia reakció esetén)

Dentinox (fogzásra)


Nálunk most ezek vannak itthon.

2011. dec. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nurofen lázra, Betadine sebkezelésre, Lándzsás útifű szirup köhögésre.
2011. dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Off:


3-as válaszoló. A calcium (folyékonyt) bármilyen életkorban lehet használni vagy csak bizonyos életkor felett?

Recept nélkül is lehet kapni?

2011. dec. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem a láz- és fájdalomcsillapítók mellett van itthon orrcsepp, Tantum Verde spray, Sterimar tengervizes orrspray.

A védőnő javasolta még a sebhintőport, és ahogy látom, szükség lesz rá, mert folyamatosan esik kel, és már tele van lila foltokkal.

9 hónapos kislány anyukája

2011. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ösnek: Kislányomnak 8 hónaposan kellett adnom a Calcimusc-t, és vényköteles volt. Úgy tudom 1 éves kor felett ajánlják inkább, de ha gond van előbb is felírhatja a doki.

Másik, amit allergia ellen (is) szoktak ajánlani az a Fenistil Junior csepp, de ez is vényköteles, és 1 hónapos kortól adható.

2011. dec. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Panadol baby,tengervizes orrspray,lázcsillapító kúp,bepanthen plus sebkezelő krém,calcium ampulla/pezsgőtabletta,cebion C vitamin csepp,stodal(homeopátiás) szirup köhögésre,Oscillococcinum homeopátiás vírusellenes készítmény influenzás időszakban heti egy adagot kell vízben feloldani és megitatni a gyerkőccel.
2011. dec. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

19 hónapos a fiam.

Nálunk ezek vannak, és mindig is ezek voltak!:)


-Germicid kúp

-Panadol/Nurofen lázcsillapító szirup

-Calcium , allergia ellen.

-Fenistil cseppek szintén allegia ellen

-Nasivin orrcsepp

-Cebion cseppek (C vitamin)

-Vigantol (D vitamin)

-Dentinox fogzásra (soha nem használtuk)

-és egy krém, aminek mentolos illata van, állítólag kidugítja a bedugult orrot. Ezt mostanában vettem


Nálunk ezek vannak itthon. Sose lehet tudni!:)

2011. dec. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Lázcsillapító(nurofen,germicid,mexalen)

Calcimusk

Orrcsepp-spray

Köhögésre

2011. dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!