Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól KELL hozzátáplálni?...

Mikortól KELL hozzátáplálni? Nem azt kérdezem, hogy mikortól LEHET, hanem mikortól KELL?

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
6 hótól kell, mert addigra kiürülnek a baba vasraktárai.
2011. dec. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6 hótól lassan kóstoltatni
2011. dec. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6 hónapos kortól el kell kezdeni, mert onnantól már nem elég a fejlődéséhez csak az anyatej vagy a tápszer.
2011. dec. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

6 hónapos kortól.

Egyszer láttam egy babát, akit 10 hónaposan még nem tápláltak hozzá, egyetemi csoporttársam volt az illető, túl azon, hogy másfél órás előadásra úgy jött, hogy nagyika tolta a 10 hónapos gyereket és ő kétszer ment ki szoptatni előadás alatt, tehát már óránként szoptatta a babát, mert annyi anyatej kellett neki- jó ez a kényelmetlen része. Viszont az én fiam is 10 hónapos volt akkor, tehát össze tudtam hasonlítani, az övé, feküdt a babakocsiban, mint egy 4 hónapos baba, még csak nem is ült, feküdt a mózeskosárban, és semmi aktivitást sem mutatott. Gondolom, mert az anyatej arra már tényleg nem volt elegendő, hogy sétálgasson, játsszon, üljön a baba.

2011. dec. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 10:55-ös! Ennyi badarságot összehozni egy ilyen rövid kommentben! Elképesztő! Butaság, amit írsz, de nagyon.


6 hónapos kortól kezdik a hozzátáplálást, de vannak alternatív vélemények is erről a www.szoptatasert.hu vagy a www.lll.hu oldalakon.


Az biztos, szélsőségekbe nem jó esni. 6 hósan simán el lehet kezdeni úgy, hogy azért a tej megmaradjon mellette. Én majd' 3 éves korig szoptattam úgy, hogy 5 hósan már csorgott a nyála a barack, az alma után. Nagyon kíváncsi volt az ízekre.

2011. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

6 hótól muszáj elkezdeni.

nekem egyik ismerősöm csak a gyerek 1 éves korában kezdte el. Volt teje, lusta volt. Nah, fél évig működött is a dolog, de onnantól kezdve az istenért sem akart enni neki a gyerek, nem hazudok, csak kakaón meg kiflicsücskön élt. Állandóan dokihoz jártak, mindenféle vitamint, étvágyjavítót próbált adni a gyereknek, de semmi. Aztán most az oviban már eszeget, de azt mondja még mindig nem az igazi. Ő 3 éves, az én kisfiam 2 (3 nap van a szülinapjuk között), és mindketten 92-98-as ruhákat hordanak (a csajtól vettem a kisfiamnak a fia ruháit, de már nem tudom mert egy méretet hordanak, és sajnálom mert jó minőségű rucijaik vannak)

2011. dec. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6 hónapos kortól KELL.

Napi 1x eleinte, lehetőleg gyümölccsel, őszibarack, alma, körte, pürésítve, vagy 100%.os babaétel, pl. Müllerben sokféle van.

Először csak 1-2 kiskanállal, majd egyre többet.

2011. dec. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!