Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól értik a babák, hogy...

Mikortól értik a babák, hogy mit mondunk nekik?

Figyelt kérdés

Sokszor olvastam, hogyha kinő a foga és esetleg harapdálja a cicit vele, akkor rá lehet szólni, higy nem szabad és megérti.

De mondhatnék másik példát is, csak ez jutott eszembe.


2011. dec. 11. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:

ez a példa buta.

pl 6 hósan kinöl az elsö foga nem érti, de ha hetekig mondod neki akkor megérti de nem tudja nem csinálni.

6-8 hós körül hirtelen mozdulatokra reagál. vagy is ha hirtelen rászolsz hogy nem akkor abba hagyja a cselekvést mert kicsit megijed de ettöl még nem érti hogy nem. de ez rögzödik benne, hogy ha ilyen lejtéssel mondod akkor abba kell hagynom amit teszek.


aztán szépen lassan jön minden, egyik baba ezt a másik azt érti meg elöbb. pl az enyém 1 éves koráig kakilt a kutyákra, hiába mutogattam az utcán.

a barátnöm kisfia kb 8 hósan már mondta hogy vauvau és minden kutyust, képen kutyusnak nagyon örült, mert nekik is van egy.

2011. dec. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát... Gondolom, egyre többet értenek meg az idők folyamán. Meg az is gyakori, hogy érti ő, mit akarsz, de nem érdekli.

A ciciharapdálással pl. az van, hogy ha szólsz, hogy ne csinálja, és folytatja, akkor gyengéden el lehet tőle venni, és áttenni a másikra, ez olyan 9-10 hónaposan már gyakran működik. De ez szerintem inkább valamilyen feltételes reflex kialakítása.

Vannak, akik állítják, hogy a 8 hónaposuk is ért bizonyos dolgokat (pl. hogy hol a maci?), az enyém most 19 hónapos, néhány hónapja vagyok teljesen biztos benne, hogy szinte mindent ért. Ami azért is egy csoda, mert alig mond pár szót, így még most is gyakran meglepődöm rajta. :)

2011. dec. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kisfiam 7,5 hónapos és ha valami olyan tárgyhoz siet ami nem neki való,és szólok neki,hogy....nem szabad,gyere vissza akkor az esetek 80-85%ában visszajön,vagy nem megy oda,vagy már régebben is tapasztaltam,hogy ha elmondtam,hogy mindjárt kész az ebéd,és ehet akkor abbahagyta a nyafogást és figyelte mikor készül el,vagy ha teregettem és már szólt hogy vegyem ki a járókából,mondtam neki hogy mindjárt kiveszlek csak kiteregetem ezt a pár ruhát mindig abbahagyta a nyafogást és várt
2011. dec. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Huhh remélem az én lányom is ilyen okos lesz 7 hónaposan, mert egyekőre nem nagyon érti a dolgokat. De 2 hónap alatt bármi megtörténhet :)

Tegnap pl mondtam neki, hogy kukucs és rámfigyelt. Azt hittem össze tudja kötni a két dolgot, de aztán bármit mondtam, megint rámfigyelt :D

2011. dec. 11. 10:36
 5/5 anonim ***** válasza:

olyan 1 éves kora óta látszik, hogy nagyon jól ért mindent. ha beszélünk valamiről, és kihall belőle olyan szót, amit el tud mutogatni, akkor csinálja. vagy ha megkérem, hogy a ruhát vigye a szobába, vagy hozza ide a mamuszát, akkor megcsinálja.


de biztos vagyok benne, hogy már újszülöttként is ért valamit a hangulatból, érzésből. szavakat, beszédet talán 6 hótól kezdi érteni, tanulni.

2011. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!