Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha majdnem...

Mit csináljak, ha majdnem elment a tejem, és a babám sem a tápszert, sem a tejpépet nem hajlandó megenni?

Figyelt kérdés

Kevesebb lett a tejem, és próbáltam adni a babámnak tápszert, de nem akart enni belőle. 6,5 hós, idáig csak anyatejes + hozzátápláltunk már.

Azt tudni kell, hogy most 3 napig lázas volt, aztán a náthája még tovább tartott 3 napot, most már majdnem meggyógyult. Étvágya alíg volt, így nem szopizott, nem stimulálódott a mellem, ráadásul sresszeltem a betegsége miatt, és más miatt is, és éjjelente sokat fent voltunk, így alíg aludtam, és ezek hatására sokkal kevesebb lett a tejem.

Ma próbálkoztam a tejpéppel de azt sem eszi.

Ráadásul a fagyasztó tele van anyatejjel, és azt sem eszi meg. Mondjuk a fagyasztott tejnek nincs olyan íze, mint a frissnek, de régebben kapott fagyasztottat 3 hós korában, és akkor megette, de most már ezt sem.

Cumisüvegből csak vizet hajlandó elfogadni.

Amit megeszik az a gyümölcspép, alma-banán-körte-sütőtök pép babakekszel. De nem eheti egész nap ezt. Szerencsére azért még van valamennyi tejem, de nem hiszem, hogy fedezné a napi 0,5 liter (asszem ennyi kell) szükségletét.

Amúgy meg idáig 3 óránként evett, most pedig 4-5 óránkét keveset.

Mivel pótolhatom még neki a tej alapú étkezést?

Volt már más is hasonló cipőben?

Vagy lehet, hogy elmúlik ez és csak a betegség miatt van?


2011. dec. 11. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Belekeverném a tejet a főzelékbe, és másik tápszert próbálnék ki.
2011. dec. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, a tejet én is beletettem ma a gyümipépbe, de annyit nem tudok beletenni, mert akkor túl híg lesz. Csak kb 60 mili tejet lehet beletenni ahhoz az adaghoz, amit megeszik. Mondjuk ez is több, mint a semmmi. :)
2011. dec. 11. 21:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már kifelé megy a betegségből, tuti visszajön az étvágya, akkor ciciztesd minél gyakrabban, akár óránként kínáld meg. ha van időd, fejjél cicizés után. Igyál!!! Gyarapítsd a tejedet, simán vissza tudod még hozni. Ne tápszerezz, mert akkor vége a tejednek.
2011. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem vissza fog térni az étvágya akkor tedd gyakran cicire és akkor tuti visszajön a tejcsi ne aggódj!Ha még sem akkor próbálj másik tápszert!
2011. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem már 3 alkalommal csappant meg így a tejem. Mindig visszajött: laktoherb teával és sűrű - sokáig tartó szopikkal.

Ne add fel!

2011. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Akkor nem adom fel! :)
2011. dec. 11. 22:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem jött vissza. Remélem, neked sikerül :)
2011. dec. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!