Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki az akinek a babájának...

Ki az akinek a babájának szívzöreje volt mert nem nőtt össze a a két kamra közötti sövény?

Figyelt kérdés

Mennyi idősek vagytok és összenött már? Ha igen, mikor?

Mi 3 hósak vagyunk és izgulok mi lesz mert nem sokára megyünk uh kontrollra.


2009. máj. 16. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
szia.az én lányom most 14hós.koraszülött volt, és alig hallható szívzöreje volt.6mmes volt ez a rés amikor megszületett.fél évesen mentünk kontrollra akkor már csak 3mmes volt, és az orvos hitetlenkedve nézte h h is lehet ez..-természetgyógyászhoz is elvittük, lehet az tett vele vmit...- így legközelebb 2éves korában megyünk.Ne izgulj, mert ha "nagy" lenne a baj akkor sűrűbben kellene menni....ja amúgy ebben a kórházban ahol szültem, ott van egy nőgyógyász, szerintem 60-on túl és neki még mindig nem nőtt össze, és semmi baja...jó egészséget Nektek:)
2009. máj. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Kislanyomnak aki most 10 honapos szuletese utan hallottak szivzorejt, megneztek Uh-n es valoban voplt egy kis sovenyhiany a ket kamra kozott. Azt mondtak hogy 1 ev muva vigye vissza kontrollra. Kb 2 hete voltunk es minden rendeben, bezarodott. Ne aggodj mert ha nem nagy a soveny hiany altalabn egy eves korig bezarodik. Amugy en nem idegeskedtem mert a gyerek kardiologian dolgozom es tuodm hogy eleg gyakori es altalaban osszeno.
2009. máj. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Remélem nálunk is minden rendben lesz. Majd megírom, hogy mi volt hátha másoknak is segíthetek.

Különben a nőgyógyászom amikor megtudta azt mondta, hogy "jaj, hát az majdnem mindegyiknek van"!

2009. máj. 17. 10:10
 4/6 A kérdező kommentje:

Voltunk uh-n. Sajnos nem záródott még, 1 évesen kell újra mennünk.

Egyébként minden rendben, doki szerint a babák 80%-a ilyen csak 1 hós korukig záródni szokott de gazából 4 évesen is ráér vele. Ha esetleg nem akkor pedig katéterrel bezárják 17-18 éves kora körül de ezt is csak akkor ha szükséges.

Megnyugtatott, hogy ettől ő teljesen egészséges és élsportoló is lehet belőle. Szóval minden oké. :-)

Még egyszer köszi a válaszokat!

2009. máj. 21. 13:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és nekünk 4mm-es a "lyuk" ami az orvos szerint kicsit mint az átlag mert inkább 2-3 mm szokott lenni. De nincs ezzel sem semmi gond.
2009. máj. 21. 13:46
 6/6 A kérdező kommentje:
akarom mondani: kicsit nagyobb mint az átlag...
2009. máj. 21. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!