Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek a babájának van szívzöreje?

Kinek a babájának van szívzöreje?

Figyelt kérdés
Még születése után a kórházban észrevették neki. Azóta most voltunk másodjára vele az orvosnál és még mindíg hallja a doktornő, pénteken megyünk kardiológiára és ott UH. Aggódom, néha kékülni szokott halványan a szája körül a bőre. Amúgy jól fejlődő jó kedélyű kislány. Tényleg kinövik ált. 1 éves korukra? Tapasztalatok???
2010. ápr. 14. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk anno a korházban azt mondták minden rendben a picivel.A háziorvos első vizsgálatkor zörejt tapasztalt.Beutalt kardiológiára,de szerencsére minden rendben volt.Azóta háziorvost váltottunk.

Én is úgy hallottam,kinövik a bébik,1 éves kor körül zárul az a "dolog" a szivben,ami a zörejt okozza.

2010. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én babám egy hónapos. A kórházi zárón olvastam, hogy 1/6-os szívzöreje van. Ott nekem meg sem említették. A gyerekorvos álítólag kardiológus is, meghallgatta, de azt mondta, ő nem hall semmit.

Emellett ami aggaszt, az hogy az én babám szája körül (orra alatt kezdődik és az álláig tart) szintén időnként kékes/lilás a bőr. Én is mostanában olvastam, hogy ez valami szív vagy keringési probléma. A védőnőnek említettem, ő EGYÁLTALÁN nem foglalkozott vele, mintha nem is mondtam volna semmit.

Holnap megyünk az egy hós tanácsadásra, ott megemlítem a dokinak a kékséget, kíváncsi leszek, hogy mit mond. Azért remélem egy szív UH-ra beutal.

A te babád mennyi idős? Mindenképp írj, hogy mi volt a kardiológián. Neked azt mondta a doki, hogy összefügg a zörej és a kékülés?

2010. ápr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!Nekünk is volt,születésnél.Amikor hazaengedtek nem volt.Késöbb doki hallotta,beutalt vizsgálatra.

Azt mondták ez neki meg is marad,és ha esetleg kifárasztja magát vagy ilyesmi jobban lehet hallani,de NEM SZIVBETEGSÉG,ÉS SEMMI HÁTRÁNYA NEM LESZ BELŐLE.ja,de ki se nővi.

Mi 15 hósak vagyunk egészséges,szépen fejlödő kiscsaj.Ne aggódj!!!!!!!!Állítólag rengeteg van,de sokan nem is tudják.

2010. ápr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Minket is beutalt a háziorvos a kardiológiára, mikor kisfiam 7 hónapos volt. Nem találtak semmi rendelleneset. Pl. nővéremnek a mai napig meg van a szívzöreje. 40 éves. Aktívan sportol, és nincs semmi egézségügyi problémája. Ne izgulj!
2010. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ma kérdeztem rá és azt mondta, ha kékül a szája körül akkor meg pláne hogy menjünk a kardiológiára. Végül is a kórházban is elmondták, hogy ha kékül, zöldül a gyerek akkor bizos valami szív dolog...
2010. ápr. 14. 15:19
 6/9 A kérdező kommentje:
4 hós a kislányom
2010. ápr. 14. 15:19
 7/9 A kérdező kommentje:
Pénteken írok ide mi volt.
2010. ápr. 14. 15:21
 8/9 A kérdező kommentje:
Nos, ma voltunk kardiológián. EKG-t húztak, meghallgatták a szívét, megnyomták az artériát a combtőben. Azt mondta a dokinő, hogy ez még születési zörej, ami valszeg el is fog múlni. Semmi komoly. 3 hónap múlva vissza kell menni kontrolra. Megnyugodtam.
2010. ápr. 16. 15:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy minden rendben volt. :) Mi is kapunk kardiológiára beutalót, hétfőn kérek időpontot.
2010. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!