Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehezen elalvó babák anyukái,...

Nehezen elalvó babák anyukái, nálatok hogy zajlik egy altatás?

Figyelt kérdés

Fiam egy éves múlt, de csak babakocsiban tudom elaltatni. Ráadásul mostanában egyre nehezebb, akár egy-másfél órát is kell tologatnom, hogy aludjon egy órát. Ha elalvás után leteszem a kiságyba, max. fél óra után sírva ébred, és visszaaltatni sem tudom. Éjszaka három óránként ébred, ezt kb. fél éve csinálja, előtte jó alvó volt.

Tanácstalan vagyok :-(


2011. dec. 12. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Próbáld ne altatni ted az ágyába húzzd be a fügönyt, ki a tv minnél kevesebb az inger annál gyorsabban elalszik,

este úgyanigy ha sirni kezd 1 simogatás, betakarni és ki

de ne kapcsolj villanyt, ne vedd kézbe, ne beszélj hozzá

elunja magát elalszik.

2011. dec. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Türelem türelem és türelem!

Az én lányom 11 hónapos és kb 1 héttel ezelőttig hasonló gondokkal küzdöttünk. Neki az utolsó 2-3 hónap volt durvább, de volt hogy hajnal 3-ig nem aludt el.... pedig már majdnem összeesett a fáradtságtól.


Nálunk az vált be, hogy a napirendet alakítottuk át. Napközben már csak 1* alszik, akkor is kb. 1 órát.

Van egy holtpont 6-7 között, akkor nem hagyom aludni, hanem kicsit pörgetem szándékosan. Akkor játszuk a legviccesebbeket, négykézláb kergetőzünk, stb.

Estére annyira elfárad, hogy sokszor fürdés után, mire megissza az esti tápszert el is alszik. Ez 8-1/2 9 között van. Fel szokott ugyan ébredni 1,5 óra múlva, de oda bújok mellé és 10p múlva alszik. Reggelig. Na jó, forgolódik meg nyöszörög néha, de ő nincs fent. Én is csak rápillantok és legtöbbször 1 perc múlva horkol már.

2011. dec. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok megint.

Az első hozzászólónak: ezt gyereke válogatja. az enyém prímán nem alszik el akár órákon át sem, ha nem akar. Nem megoldás a ne beszélj hozzá. Egy ideig eljátszik, majd bőg. Nem 2 percig. Órákig képes sírni, mivel tényleg szomorú és fáj a kis lelkének. Nem a hisztis visítással tolja, hanem a szívszaggató sírással.

De azzal egyetértek, hogy a babakocsis verzió sok bonyodalmat okozhat. Minél nagyobb a gyerek, annál többet. :S

2011. dec. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ha már a légycsapó sem használ, előkerül az altató tabletta.
2011. dec. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!