Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altatod el a babádat?...

Hogy altatod el a babádat? Mennyi ideig tart nálatok az altatás?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 23:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ez minket is érdekel. 2 hónapos a kisfiunk és kézben alszik el, sétálgatunk vele. Van, hogy 5 perc, de van hogy több mint 1 óra is kell. Fogalmam sincs, hogy lesz később, de nagyon jó lenne, ha önállóan is el tudna aludni. Amikor nagyon elfárad, akkor még sírdogálni is szokott a kezünkben szegénykém. Szóval elég nehezen alszik el időnként.
2010. márc. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 5 hetes,és cicin alszik el. Éjszaka evés után pedig visszaalszik egyedül,cici nélkül.Jó lenne ha egyedül aludna el,de jó így is.Sokkal szorosabb lesz a kapcsolatunk a későbbiekben.A most 7 éves kisfiunknál is így csináltam,amikor picike volt. Aztán 6-7 hónapos korában aludt el úgy,hogy mellé feküdtem,megfogtam a kis kezét,énekeltem Neki és utána mondtam Neki, hogy most akkor pihenünk,és alszunk, anya is alszik, és becsuktam a szememet, és Ő is. 10 perc múlva aludt.
2010. ápr. 1. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam 10 hós múlt és kézben alszik még mindig pedig már 11 kg :)! Engem nem zavar mert mostmár annyit megy hogy mire itt az alvásidő teljesen készen van és 2-3 perc alatt elalszik! Délután babakocsiba 30 percet, este pedig vacsi közben beájul:D!

Én már sokszor próbáltam megtanitani az egyedül elalvásra de nincs erőm hallgatni ahogyan sir szegénykém!!

Amugy sem egy sirós fajta és nekem nagyon rossz volt hallgatni ugyhogy nem kinzom 5 perc miatt!

Az éjszakákat már átalussza 2 hós kora óta!

2010. ápr. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Amíg kicsi volt és cicizett, addoi közben ott aludt el. De már 3 hónapos kora óta csupán annyi, hogy vacsora, egy kis játék, szeretgetés, aztán beviszem a szobájába, beteszem a kiságyába, jó éjt puszi, simi, lámpaoltás. :) Ennyi, és alszik reggelig

10 hónapos

2010. ápr. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Én kezdetektől fogva a kiságyában fektettem, és oaültem az ágya mellé, ha kellett símogattam a fejét, a hátát, mert ő hason fekszik. Van cumi is, de ha nagyon álmos, akkor még cumi sem kell. Ha nyűgös, csak akkor vesszük kézbe altatás céljából, de nem alszik el, csak megnyugszik, aztán irány az ágy. Én nem hiszem, hogy ez baj lenne, mert egy nyekkenésére ott vagyunk az ágyánál, én nem bánom, hogy nem mellettem alszik. Biztos lesz majd olyan is, ha majd beteg lesz, vagy egyszerűen majd összebújunk, de ő még csak 2,5 hónapos, én nem szeretem nyomorgatni.
2010. ápr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
10 hós lányomat a nappali alvása előtt kb 5 percig ringatom, az esti alvás előtt csak egyszerűen leteszem és alszik.
2010. ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Kezdetben mi is kézben,ölben altattuk el.De úgy 3 hónapos lehetett amikor fürcsi és evés után letettük az ágyba és magától elaludt.Azóta is így van,fürdetés,evés,puszi és kijövök a szobából.Magától elalszik egy hangja sincs.Ha éjszaka felsír akkor persze rohanok hozzá,de ez szerencsére ritkán fordul elő.Nagyon szerencsének érzem magam,amiért ennyire könnyű vele az alvás.

8 hónapos baba anyukája.

2010. ápr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

1 hónapos kora óta, csak hason alszik el, így hasra teszem és simogatom a hátát, vagy gyengéden ütögetem a popsiját. Ha megfelelő időben teszem le (látom rajta az álmosság jeleit, dörzsöli a szemét, ásít), akkor kb. 5 perc alatt elalszik. Ha nyűgösebb, akkor kis sírás is van. Kb. 4 hós korára alakult ez így ki.

Babakocsiban most már inkább nézelődik, séta közben van, hogy 30 perc után alszik csak el.

2010. ápr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Leteszem az ágyába és alszik... :) Most 10 hónapos, ez van kb 2 hós kora óta :) Áldás :)
2010. ápr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Mivel hasfájós volt, ezért az első 2 hónapban gyakran kellett elringatni. Aztán később, egészen 3 hónapos koráig úgy aludt, hogy letettem, felkapcsoltam egy kis lámpát, és olvasgattam, amíg elaludt (volt, hogy 1 óra kellett, volt, hogy 1 perc). Most 4 hónapos, és egy ideje úgy alszunk, hogy szopi után leteszem, odaadom neki a cumiját, lekapcsolom a villanyt, és mondom neki, hogy " Kislányom, aludjunk egy jó nagyot!" (nem bizti, hogy érti). Aztán én is lefekszem (még egy szobában alszunk), és előfordul, hogy egyből elalszik, de olyan is, hogy párszor még kilöki a cumit, amit aztán kér, de 20 perc alatt rendszerint elalszik. Attól kezdve lesz nehezebb talán, ha külön szobába költözik. De majd meglátjuk...
2010. ápr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!