Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiú babának mikor kell/illi...

Kisfiú babának mikor kell/illik először vágni a haját? Párom tegnap kérdezte, mikor vágjuk a kicsi haját először (nem hosszú neki)?

Figyelt kérdés
Azt mondtam, nem tudok ilyen hagyományról, a zsidóknál van olyan, hogy 3 évesen vágják először :D. Nálunk nem tudom, gondolom amikor szükséges. Vagy van vmi babona, hogy meddig nem szabad hozzányúlni?
2011. dec. 13. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem valami babona, hogy 1 éves korig nem szabad levágni a haját, mert akkor elvágod az eszét, vagy valami ilyesmi, de szerintem ez hülyeség.
2011. dec. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én pont az elöbb tettem fel egy ezzel kapcsolatos kérdést...Mindegy, én nem azért nem vágatom a 10 hónapos fiúikreim haját,mert bármi babona befolyásolna,hanem egyszerűen azért,mert nagyon szépek így. Bár egyiküknek még nem olyan hosszú a haja,meg egyenes is, a másiknak viszont nagy hullámos fürtjei vannak...és gyönyörű:) Ráér még fiús hajat hordani,ő még egy baba,nem akarok neki pasifrizkót.
2011. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a lányomnak levágtam 8 hósan, mert szörnyen nézett ki.

A fiamnak meg pár hetesen, mert ő is borzasztó hajjal született.

2011. dec. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 10 hónapos kisfiamnak már 2szer vágtuk a haját. Nagyon izzadós, pörög egész nap, tiszta lucsok lesz a feje, meg fürdés után is gyorsabban szárad a rövid haj.
2011. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor bármikor lehet? Az jó :)

Bár szép, egyenletes haja van mindenhol és még rövid.

2011. dec. 13. 12:02
 6/9 anonim ***** válasza:
én levágtam a 3 hónaposnak mert annyi haja volt hogy szerencsétlen nagyon izzadt nyáron,meg kipattogott a fejbőre így lerövidítettem kicsit,most 7,5 hónapos,most is elég sok,és dús haja van de a következő nyárig biztos nem vágom le
2011. dec. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi is levágtuk a fiam haját 4 hónapos korában, mert hosszú volt és össze-vissza állt. Azóta folyamatosan igazitjuk neki. Most 7 hónapos.
2011. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Először 8 hónaposan vágtam le a kisfiam haját, azóta 2 havonta igazítom. (5 hónapos koráig majdnem kopasz volt, utána viszont gyors ütemben nőtt neki.)

Igaz, engem soha nem érdekeltek a babonák.

2011. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én vasárnap vágtam a 3 hós babám haját a füle mögött, mert belelógott neki, és láthatóan zavarta. remélem az esze azért megmaradt :P
2011. dec. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!