Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hogy bírjátok a...

Anyukák, ti hogy bírjátok a növekvő anyagi terheket? A gyerekek érzik rajtatok?

Figyelt kérdés
Deviza hitelünk van, áruljuk a házat.Tiszta ideg vagyok, emiatt a nagy bepisil újra, a tejem meg alig van, a kicsi meg ezért sírósabb.Nem tudom hogy mi esz velünk, a bizonytalanság felemészt.
2011. dec. 13. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Optimistán fogjuk fel a helyzetet.

Nem sopánkodunk, hanem teszünk azért, hogy jobb legyen.

Mi is szar helyzetben vagyunk, sőt! Inkább nem is részletezem.

2011. dec. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem fogom azért felakasztani magam, és tönkretenni a gyerekeim és a családom életét, mert ez az ország ezt tette az emberekkel...
2011. dec. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen. Sajnos nálunk is hasonló a helyzet. Mi is 2 gyerekkel vagyunk és áruljuk a lakásunkat. A kicsi nálunk 2 éves, rajta nem látom hogy megviselné a dolog. Ő már ebbe a bizonytalanságba nőtt bele. :-S a nagyobb 10 éves, hát ő nehezen viseli.
2011. dec. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2.válaszoló írja, nem szabad hagyni, hogy a család rovására menjen. Mi is nagy sz@rban vagyunk és 1 hónap múlva jön a tesó. Amikor elterveztük őt és terhes lettem akkor nem így álltak a dolgok ahogy most, mondanom sem kell, hogy akkor inkább dolgozni megyek vissza és nem kistesózok de most mit csináljak?! Különben én már mondtam a férjemnek, hogy kérjünk most fizetési könnyítést (vagy az árfolyamrögzítést) és meglátjuk...azt tudnánk fizetni egyelőre. Ha letelik és utána sem megy a fizetés akkor meg itt hagyom a francba, csináljanak vele amit akarnak, elmegyek egy hasonló lakásba 80.000.-ért (januártól 134.000-et kellene fizetnünk lakáshitelt) albérletbe és tojok az egészre ott ahol van.
2011. dec. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mi szerencsére idejében megszabadultunk a deviza hitelünktől. Áldom a jószerencsénket. Főleg azóta, amióta látom, hogy mennyi család megy/mehet az utcára miatta.

Nem vagyok ezért a te (ti) helyzetetekben, de azért fogadj meg tőlem egy tanácsot. Tudom, nem könnyű, de próbálj meg ne tiszta ideg lenni tőle. Nem lesz semmivel jobb, ha halálra idegesíted magad. Sőt. Már te is érzed, hogy rosszabb így. Azzal, hogy ideg vagy nem találsz vevőt a házra.

Próbálj vészforgatókönyvet gyártani.

Mi van, ha nem tudjátok eladni a házat? Akkor majd megpróbáljátok kiadni, ti pedig egy alacsonyabb rezsijű házba költöztök. Túl nagy a ház azért nem kell senkinek? Próbáljátok valahogy leválasztani, fogadjatok be albérlőket. Tudnátok fizetni a hitelt ha visszamennél dolgozni? Van hova? El tudod helyezni a csemetéd? Akkor nincs mese, irány dolgozni.

Azért emészt fel a bizonytalanság, mert nem tudod, hogy utána mi fog történni. Tessék előre gondolkozni, jobb az, ha már most van félig-meddig kiforrott elképzelésed.

2011. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Dettó, csak nálunk múlt héten még elém tolták a papírt, hogy január elsejével még a munkám is elveszítem. Szóval gyerekkel mehetünk az utcára...mert hogy találni nem fogok az tuti, hiszen mindenhol az a második kérdés, hogy van-e és mekkora.


Ennek ellenére a kicsiknek megpróbálok megvenni, ha kell egy-egy szem mandarint, mert nekik kell a vitamin. Hála égnek bölcsisek, úgyhogy ott tudnak enni, mi meg...marad a zsíros kenyér.


Ja és majd jön a "bezzeg neted van mi" szöveg pár kommentelőtől. Megjegyzem tv-net egyben van, és még 2 hónapig ingyenes, utána valószínű, hogy lemondjuk.

2011. dec. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Ezt hívják jó nagy kupac kakinak. Sajnálom :(


Azt ugye tudod, hogy amíg van 3 éven aluli gyereked (gondolom, a bölcsi miatt nincs még 3 éves), addig rendes felmondással nem szüntethetik meg a munkaviszonyod? Vagy aláírtad a közös megegyezést?

2011. dec. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kicsi a lakás,58m2.Ennél kisebbe már nem mennénk 2 gyerekkel.Ha visszamegyek is ennyi a fizum.Nem keresünk mi rosszul, csak a hitelünk lett óriási.És nem merünk rizikózni.Sajnos ilyen gyenge vagyok lelkileg.Mert ezt a gyerekkoromnak köszönhetem.Amúgy nekünk se lenne második baba, ha tudom hogy ennit nő a törlesztő.De van, és örülök neki, értük küzdünk, csak lelkileg ne lennék ennyire gyenge.
2011. dec. 13. 15:29
 9/13 A kérdező kommentje:
És én se akarom őket tönkre tenni, nem akark én ideges lenni, csak nem megy nyugodtnak maradni.
2011. dec. 13. 15:31
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem még tavaly sikerült eladni a kertes házamat.Hiteles házba nem mertem volna gyereket vállani(ezt nem azért írom,hogy bárkit megbántsak,de minimálbérnél nem sokkal kaptam többet,a hitelem meg volt 46 ezer forint,a maradékból meg elég volt megélni,sokszor csak 12-13 ezer maradt a fizetésemből,kajára nem volt elég,másodállást meg nem találtam stb..)

De másfél hónap alatt elkelt a ház.Vissza fizettem a hitelt(azért tudtam vissza fizetni,mert a házon saját kezűleg sok mindet megcsináltam pl. tető és nyílászárók cseréje,központi fűtést azt már szakember csinálta,ilyenek,tehát többért tudtam eladni,mint amennyiért lakhatatlan állapotban megvettem)

Így vissza fizettem a hitelt és vettem egy tanyát.Jó helyen lakunk,nem a világ végén,mentő is kiér max 5 perc alatt még mielőtt valaki leszólna,hogy mi lesz,ha beteg a gyerek...

Így egy csapásra megoldódott minden problémánk.

Sok család tett hasonlóan;van pár házzal arrébb szintén kisgyerekes család.Ők se nyomorognak már és megvan mindenük,úgy látom.

Úgy hirdettem meg,hogy elcserélném értékegyeztetéssel.Így se lenne megoldás Nektek?

(végül elkelt,de sokan jelentkeztek rá,hogy elcserélnék)

2011. dec. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!