Nevet de milyet?

Figyelt kérdés

Férjem német, lányom Emma lett.

Azért választottuk ezt, mert szerettünk volna ha mindegyik országban (és mondjuk a világ legtöbb országában) kényelmes nem idegen hangzásu nevet kapna lányunk. Azóta is csak azt hallom, hogy tömeg nevet adtunk a gyereknek.


Most terhes vagyok és azon gondolkodtam, hogy ha nem tömegnevet választok, akkor mit adjak a gyereknek. Ami nagyon tetszik (habár a németeknél tömegnév) a Luka vagy Leon, de ezektöl az otthoniak meg azt fogják mondani, hogy túl külföldies. Sokat vagyunk otthon, rengeteg a barátom ismerösöm.


Amúgy nekem a Jessica név is tetszik és akik leszolják azoknak biztos nincs egy judit ismerösük sem. mert mindegyik ugyan olyan eredetü név csak valamikor a nyelvújítás elött jöhetett az országba és nem Dzsuditnak írják. vagy a barbara, megszokott pedig mindenkinek volt barbija. habár kisfiunk lesz.


na de hogy adjunk nevet, hogy ne szoljanak meg hogy tömegnév és azt sem, hogy túl ritka és szokatlan.


2011. dec. 13. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ne azzal foglalkozz, hogy mások mit gondolnak a választott névről. A lényeg, hogy nektek tetsszen!
2011. dec. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz másokkal. Mindegy milyen nevet adtok, valakinek biztos nem fog tetszeni (mint ahogy pl. nekem sem tetszenek túlzottan a Leon, Luka és Jessica, de az Emma és Barbara igen).
2011. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze azért ez lesz az elsö szempont, de te is láthatod hogy minden nevet leszolnak vagy megszolnak. Ma csak kb 20 olyan kérdés nyilt itt, hogy milyen csúnya ez a név vagy az a név, vagy miért jó a különleges név, vagy miért rossz a gyakori név.
2011. dec. 13. 18:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindig lesz kötekedő, az én fiam Patrik és sokan csodálkoznak, pedig nem is ritka már itthon se.
2011. dec. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:
Jajmár, csak pletyizünk. :) Ettől egyikünk gyerkőce se jobb vagy rosszabb a másiknál. Szerintem ezt a "megszólást" nem kell magadra venni, elvégre mindenkinek más az ízlése. Tényleg az az elsődleges, hogy nektek tetsszen, a többi kevésbé fontos.
2011. dec. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pedig a Patrik szép név. Szerintem is olyat válassz, ami nektek tetszik, úgysem tudsz mindenki kívánalmának megfelelni. Én a Márkot ajánlanám. Németeknél is vannak meg nálunk is. És szép név. Nekem is van egy :-)
2011. dec. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Erik is szép, és mindkét nyelvterületen használható. Ráadásul szerintem itthon még nem tömegnév. (Németországban nem tudom.) :) De ha nektek a Luka vagy a Leon tetszik, adjátok azt. Itthon tényleg kicsit fura lesz, de gondolom No.-ban senki nem kapja majd fel a fejét rá.
2011. dec. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szlovákiai magyar barátnőm ma mondta hogy a kislánya valószínűleg Hanna Sára lesz és bár mindkettő nagyon tetszik nekem, rögtön az jutott eszembe, hogy nálunk Dunát lehet rekeszteni mindkettővel (én ezért lebeszélném magam róla), és ő ezen NEM agyal, örül a hamarosan megszülető babájának és azon gondolkoztam hogy mindannyiunknak így kellene. Azt adni ami nekünk tetszik és csak örülni neki. Rossz nyelvek mindig lesznek, de olyan Hanna Sára, Luka, Leon, Barbara, Emma vagy Jessica mint a "miénk", csak egy!:-) Magatoknak nevezzétek el, ne a külvilágnak, ha bele akarnak kötni, úgyis találnak kötekedinvalót, ezért nem érdemes mást választani.
2011. dec. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!