Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Tönkre lehet tenni" egy...

"Tönkre lehet tenni" egy kisgyerek, később felnőtt életét a rossz névválasztással? Komoly feladat egy leendő szülőnek, hogy milyet nevet ad a babájának?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem nem! Te választod a nevét, úgy is hozzá szokik..persze próbálj meg neki a korral megfelelő nevet adni neki:) Ne legyen Bözske stb:D :) Nem bántás nagynénémnek is ez a neve, de idősebb:)

De add neki azt amit TE szeretnél!

puszi

2010. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nagy felelősség.

Mi arra is figyeltünk hogy ne szekálják később a neve miatt...!

2010. júl. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd nem tetszik neki a neve módja lesz neki is megváltoztatni és később még nektek is..úgyhogy nyugodtan add neki amit szeretnél:)
2010. júl. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem tönkre lehet tenni. Gondolj arra, milyen lehet Oráliaként, Leokédiaként, Málnaként, Eperkeként, Fahéjként vagy Anakinként felnőni... Ez egy komoly feladat, amit egyes szülők elhülyéskednek, vagy épp felelőtlenül választanak.
2010. júl. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
tönkre nem teszed, de megkeseríted az életét egy rossz névválasztással. szerintem nagy felelősség, hogy ne komolytalan, nevetséges, kimondhatatlan neve legyen egy embernek. egyszer fel is nő majd, akkor ő lesz pl Vad Málna tanító néni, vagy ügyvédnő???
2010. júl. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Megkeseríteni lehet, igen. Mi nagyon figyeltünk erre mindkétszer. És nem csak arra, hogy hogy lehet csúfolni. Például nem választhattunk K kezdőbetűset, mert szokatlan a vezetéknév és k-ra végződik. Így mindig rákérdeztek volna, hogy mi a nevük. Vagy pl. nem választhattunk A kezdőbetűset, mert a vezetéknévvel összeolvasva egy értelmes magyar szót kapunk (egyetlen ékezet eltéréssel).

Nem választottunk olyat, amit könnyű kifigurázni.

Nekem van olyan ismerősöm, aki Nagy Árpád (tudod, a "nagyárpi", mondd sokszor). Az apja, nagyapja is az volt, és mindegyiküket szekálták. Hogy miért kapta ő mégis ezt a nevet?! Mindenhol megtalálták/megtalálják a "nagyárpival" pedig már régen nem gyerek.

Mi igyekeztünk nemzetközi neveket választani, mert itt is panaszkodott egy külföldön élő anyuka, hogy a szép magyar nevű kislánya nevét külföldön nem tudják kimondani.

Mivel az EU miatt számítani kell arra is, hogy mi van, ha külföldön élnek/dolgoznak majd a gyerekeim, erre is gondoltunk.

Nehéz jó nevet választani, és még így is vannak a családban, akik húzzák a szájukat. Mondjuk magasról teszek rá! :))

2010. júl. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Tönkretenni szerintem sem lehet, de egy rosszul választott név gúnyolódások céltáblájává teheti gyerekkorában, vagy felnőttként mosolygás tárgyává. De ha azt veszem, sok olyan ember van, akinek a vezetékneve vicces, és mégsem változtatják meg, tudnak vele együtt élni.
2010. júl. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

17:20-as vagyok.

A "később meg tudja változtatni"-val azért nem értek egyet, mert ha a lányom Krisztina (példa) lenne, és 18 éves koráig mindenki így hívná (család, szomszédok, barátok, ismerősök, óvoda, iskola,...), akkor hiába változtatná meg 18 évesen mondjuk Viktóriára, a kutya sem hívná úgy.

Hova kellene költözni ahhoz, hogy senki se ismerjen? Timbuktuba?

Arról nem beszélve, hogy ha egy negyed/fél életet leélnék egy névvel, biztos, hogy nem változtatnám meg. Nagyon fura lenne, hogy egyik nap x-nek hívnak, másik nap meg y-nak.


És ezt most nem azért írtam, hogy kötekedjek. Csak egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ez valaha is működne a gyerekeimnél, vagy akár nálam.

2010. júl. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is figyeltünk rá, több szempontból is, hogy milyen nevet adunk neki. Szerintem nagyon fontos egy jó név! Már az iskolában is, a tanárok máshogy bánnak a különlegesebb nevű diákokkal, én irígykedtem is járuk. Na, persze ne brazil szappanopera nevekre gondoljatok, az én időmben még nem volak ilyenek.
2010. júl. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi nagyon megfontoltuk a nevét,hogy ne keserítsük meg vele az életét,pl.Stebastiano Stefano:s,és hogy ő is majd könnyen megjegyezze,ne törjön bele a ceruzája mire leírja
2010. júl. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!