Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babámnak az utóbbi...

1 hónapos babámnak az utóbbi napokban nagyon sokat fáj a hasa. Sokszor nem tud aludni a görcsölés miatt. Espumisan cseppet adok neki szopi után. Meddig szokott tartani a hasfájós időszak?

Figyelt kérdés

Pár napja a jobb szeme könnyezik, váladékozik, csipásodik. Hol erősebben, hol kevésbé. Ennek mi lehet az oka?

Mióta hasfájós lett, szinte csak kézben hajlandó elaludni. Ha nem elég mélyen alszik mikor leteszem a kiságyba, kipattan a szeme és onnantól kezdve kezdhetem ismét az altatást. Igy nagyon rászokik a kézben alvásra? Hogy fogom tudni leszoktatni róla?


2011. dec. 13. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán könnycsatorna szűkület vagy elzáródás lehet, a lányomnak is az volt a szemén.Az Espumisan nem olyan jó mert csak felfujódik tőle még jobban, egy kis olajjal a kezedben masszírozd meg a hasát, de elöbb nézz utána, mert nem mindegy hogy hogyan csinálod, az jobban be szokott válni.Próbáld meg ezt talán segít.
2011. dec. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gripe Water volt jó anno három éve amikor pár hónapos volta lányom. Elvileg az első 12 hétben jellemző a hasfájósság, lehet több is. Javasolják a hason altatást is, ha komoly a helyzet papaverin cseppeket rendelhet az orvos. Amiatt, hogy mihez szokik hozzá szerintem ne aggódj. Gondolom úgyis felveszed, nem hagyod sírni, hisz fájdalmai vannak. Később majd átszoktatod. A pocak masszírozás tényleg lehet jó(nézz utána , hogy kell mert ellenkező hatást is elérhetsz rossz mozdulatokkal), bár ha igazi hasfájás, sok mindent nem tudsz tenni.
2011. dec. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szeme: könnycsatorna szűkület, vagy kötőhártya-gyulladás. Előbbit ha nem múlik átmossák, anatómiai probléma, utóbbi fertőzés, orvoshoz kell menned vele. 2.
2011. dec. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is a Grippe Water vált be. A fiam 6 hetes korig aludt ölben ringatva, most már csak kiságyban hajlandó elaludni. De minden baba más.
2011. dec. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk bevált az espumisan próbáld meg szopi előtt beadni.
2011. dec. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. dec. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akire77 ***** válasza:
Szia eléggé ismerös ez a 2 dolog nekem is,mindkettöben szenvedtünk szó szerint,de szerencsére elmult tegnap voltunk 3honaposak.leirom az én tapasztalatom,a hasfájásra mi infacol cseppet használtunk evés elött,volt mikor minden evés elött kapot egy picit és néha egy kis kamilla tea.A csipásodással is oly annyira szenvedtünk hogy már az idöpontunk is megvolt a korházba,de minden nap töbször is mostam és borogattam neki.3üveg szemcseppet is elhasználtunki elötte de hiába,aztán lehűtöt forralt vizzel mostam le neki naponta töbször is,aztán ha nagyon piros volt kicsit borogattam neki kamilla teával amit nem szeretett de muszáj volt.Ezt mindet tiszta és vasalt textil pelussal csináltam,és mára már elmult.ez az én tapasztalatom,nekünk bevált.
2011. dec. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igyekszem hasznosítani őket. Remélem hamarosan túl leszünk a hasfájós időszakon. Csütörtökön megyünk az első tanácsadásra, kíváncsi vagyok mit fog mondani a doktornéni a szemére. A védőnő azt mondta, hogy addig is felforralt, majd lehűtött vízzel mossam neki és anyatejet kell bele csepegtetni.
2011. dec. 14. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!