Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik volt az az időszak a...

Melyik volt az az időszak a babátoknál, amikor a legtöbb türelemre volt szükségetek?

Figyelt kérdés
Az enyém 7 hónapos, ülni még nem tud, állandóan kézben lenne, a járókában ordít, éjszaka és nappal is keveset alszik. Szóval nagyon nehéz most vele. Ugye ennél már csak könnyebb lesz később?
2011. dec. 6. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Első 3 hónap
2011. dec. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem is az első 3 hónap míg nem aludta végig az éjszakát,aztán jobb lett.Most megint 20 hónaposan katasztrófa az altatás,akaratos..stb.
2011. dec. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hasfájás első hónapokban.
2011. dec. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem mindig lesz olyan korszaka, amikor sok-sok türelemre van szükség, és az előző probléma eltörpül.

Pl. a fiamnál így alakultak a dolgok:

hasfájósság, 2 hónaposan sehol sem aludt 20 percnél többet egyhuzamban. Aztán 4 hónaposan a babakocsizás volt rémálom, végig üvöltötte az egész sétát. Ezt követte az általad is említett probléma, csak korábban. Majd mikor már mászott és felült (6 hónaposan), akkor meg azért nem aludt, mert folyton fel akart ülni, még álmában is, aztán visszaesett, beverte a fejét...

Majd 7,5 hónaposan felállt, onnantól megint kész rémálom volt, főleg az éjszaka. Aztán jöttek a fogak, meg a betegségek. Majd az "önállóság", hogy majd mindent ő egyedül csinál, főleg az evést, amiből aztán mindenhol lesz, csak a pocakban nem. Ezt követi most a hiszti-dac korszak, mindenre nem a válasz, és mindent akar csinálni, amit nem lehet. A sétákról már nem is beszélve, hogy ha én elindulok balra, akkor ő tuti jobbra akar menni. Mindig az kell neki, ami nálam van, vagy ami számára tiltott (mobiltelefon, távkapcsoló) és ha nem kapja meg, akkor dobálózik, ordít, visít. Ha mennénk valahova és öltözni kell, tuti, hogy kétszer körberohangáljuk a házat, mire rá tudom adni a harisnyát, mert elrohan.


Úgyhogy szerintem a mostani problémátok egy pár hónapon belül eltörpülnek, és lesz más, ami miatt aggódhatsz.


Közben meg egy imádni való, tündér, szemem fénye kis pasi, akiért az életemet is odaadnám. :D

2011. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az első 6-7 hónap volt nehéz, mert refluxos és hasfájós volt, és egész nap (nem vicc) ordított. Azt hittem szét fog szakadni a fejem, egyrészt a tehetetlenségtől, másrészt az aggodalom miatt, és nem utolsó sorban az egész napos sírástól.

Na, ennél az időszaknál bármi könnyebb most. Megedződtem, és most épp a hisztikorszak sem zavar, semmi.

Úgyhogy igen lesz könnyebb. Ha majd járni tud, ha majd elékezd beszélni. Nekem ez így sokkal jobb.

A problémák átalakulnak, és mindig van min aggódni, de nem mindegy, hogy azt visítva mondja el, vagy értelmes szavakkal, két lábon járva és nem ölben cipelve. :)

2011. dec. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*elkezd beszélni, nem elékezd :)
2011. dec. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Eddig az első 8 hét! Az kaotikus volt! Azóta egy álom a babázás...de gondolom még sok minden van hátra! :) 6 hós
2011. dec. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem most tűnik a legnehezebbnek, egy éves,és kőkeményen elkezd hisztizni,ha valami nem úgy van,ahogy ő szeretné. De biztos vagyok benne,hogy a dackorszak ennél is nehezebb lesz.


Illetve ami még nehéz volt, 8 hónapos kora körül, kb egy hónapig minden éjjel min 20szor ébredt fel:(:(

2011. dec. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Először a hasfájás.

Aztán az első két fog, azt hittem, nincs rosszabb.

Aztán a felső 4 fog egyszerre, gondoltam, nem lehet rosszabb.

Most 9 hónapos, hajjj, ha jön a dackorszak. :)

2011. dec. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 xStefix ***** válasza:
Babaként nem volt ilyen, de kisgyerekként annál több... 2,5 évesen kezdte a dacolást és még most is tart. Nagyon lassan javul, néha irtó idegesítő tud lenni...
2011. dec. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!