Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell az újszülött...

Mikor kell az újszülött kisfiu babáknál elkezdeni lehuzogatni a bört a kukijukon?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 00:17
 1/9 anonim válasza:
orvos, védőnő? most komolyan ezt egy ilyen fórumon akarod megtudni?
2011. dec. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1 éves korban
2011. dec. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A bőr automatikusan le fog válni, nem kell húzogatni az orvos általában csak ránéz, hogy fokozatosan ez válik le. Nem véletlenül találta ezt ki a természet. A gyerek 3 éves korára teljesen leválik.
2011. dec. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na erről aztán megoszlanak a vélemények, kérdezz meg egy urológust:)


Van aki szerint nem is kell. Pl a mi urológusunk szerint jó hogy nem macderáltuk és nem lettek hegek, mert így könnyebben gyógyult mikor ő felhúzta végül.

Lefelé szabad amúgy pont e miatt egyáltalán húzni csak, de ezt maguknak is csinálják, nálunk nem ért semmit...

2011. dec. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a csecsemősök, hogy 2 hetes kortól húzzam fürdetésnél. Most 10 hónapos és szépen jön neki.
2011. dec. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyesek szerint nem kell, mások szerint 1 év után. Nos én hallgattam a nem kell és csak 1 év utánosokra, most ott tartunk, hogy semennyire nem jön fel neki a bőr. Elvittük a heim pálban lévő profhoz, aki szinte nekem esett, hogy miért nem az első perctől kezdve húzogattuk neki, akkor meg lehetett volna előzni a letapadást. Már bánom, de a következő babámnál tuti így fogom csinálni.
2011. dec. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3 hónapos volt a kisfiam mikor mondta a gyerekorvos, hogy finoman kezdjem el időnként lehúzni. Ha esetleg bepirosodna vagy váladékozna, akkor kamillát tegyek rá. Azelőtt minden találkozásnál rám kérdezett, hogy ugye nem huzogatom? Persze nem tettem, mert a kórházban is azt mondták nem kell egyenlőre.
2011. dec. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2 fiam van és most várom a harmadikat.Születésüktől kezdve húzogattam nekik a bőrt mert a doki azt mondta hogy kell.Később már maguknak csinálták.Mindkét kuki rendben volt.


29hkm

2011. dec. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nemhogy nem kell, nem szabad húzogatni a bőrt! A fityma magától le fog válni, legkésőbb 2-3 éves korra. Ha nekiállsz húzogatni és véletlenül erősebben megrántod, akkor sokkal többet ártasz a babának! Az én fiam 14 hónapos és fitymaszűkülete van. Soha nem húzogattam, mert nem akartam benne kárt tenni. Voltunk urológusnál, aki azt mondta, hogy 2 éves korban menjünk vissza kontrollra, ha véletlenül nem oldódik meg a probléma, akkor leválasztják, vagy műtik, ami ugyan fájdalmas, de pár nap. Még ha a szülő véletlenül jól lerántja, akkor sokkal nagyobb fájdalmat okoz a gyerekének és tovább tart a gyógyulás is.
2011. dec. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!